Polecamy

EMS – nowoczesna forma treningów

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

EMS (elektryczna stymulacja mięśni lub elektryczna miostymulacja) to wysoce skuteczna forma treningu. Wykorzystuje prądy elektryczne o niskiej i średniej częstotliwości, aby znacznie zwiększyć naturalne skurcze mięśni organizmu. W rezultacie aktywowanych jest więcej włókien mięśniowych w porównaniu z konwencjonalnymi metodami treningu.

Trening EMS to trening całego ciała, który wspomaga odchudzanie, zwiększa siłę fizyczną, stymuluje wzrost mięśni oraz łagodzi napięcia i zaburzenia równowagi mięśniowej. Trening jako forma treningu personalnego może być dostosowany do wielu indywidualnych celów. Wykazano, że metoda EMS znacznie zmniejsza ból pleców. W niektórych przypadkach użytkownicy elektrostymulatora zgłaszali nawet całkowite złagodzenie ich problemów z kręgosłupem (bóle chroniczne). Ze względu na wzrost zarówno napięcia mięśniowego, jak i przepływu krwi do sąsiednich tkanek, EMS może mieć również korzystny wpływ na problemy z cellulitem.

Jak działa trening EMS?

Trening z elektrostymulacją mięśni wykorzystuje układ nerwowy organizmu i aktywuje tkankę mięśniową za pomocą prądu elektrycznego. Te impulsy o niskiej lub średniej częstotliwości są całkowicie nieszkodliwe, gdy są prawidłowo stosowane. Celem jest doprowadzenie mięśnia do stanu całkowitego skurczu. Kluczową różnicą w stosunku do konwencjonalnych metod treningu jest to, że stymulacja elektryczna pozwala na aktywację większej liczby włókien mięśniowych podczas treningu. Krótko mówiąc, więcej mięśni jest uruchamianych. Intensywność tego efektu można kontrolować poprzez regulację samego prądu elektrycznego i wykonywanych ćwiczeń.

Trening EMS całego ciała angażuje wszystkie duże grupy mięśni ciała i aktywuje nawet głębiej położone tkanki mięśniowe, do których zazwyczaj trudno jest dotrzeć tradycyjnymi metodami treningowymi, zwłaszcza dla początkujących.

Urządzenie i sprzęt EMS

Najczęściej elektrostymulator składa się z jednostki sterującej, która generuje i reguluje impulsy elektryczne oraz zestawu elektrod, które nosi osoba ćwicząca. Elektrody są umieszczone w kamizelce, pasku i dwóch innych zestawach pasków, w zależności od docelowej grupy mięśni. Każda grupa mięśni jest reprezentowana jako kanał transmisyjny w jednostce sterującej, umożliwiając indywidualne intensywności w nogach, pośladkach, dolnej części pleców, łatach, górnej części pleców, brzuchu, klatce piersiowej i ramionach. Impulsy elektryczne są przesyłane kablem, który łączy się z kamizelką i rozprowadza każdy kanał do odpowiednich mięśni.

Czy trening EMS jest bezpieczny?

Stosowanie elektrostymulatora przez doświadczoną osobą nie powinno być niebezpieczne, jednak niepoprawne umieszczenie elektrod może skutkować uszkodzeniami skóry. Ponadto możesz też przeciążyć mięśnie.

Należy wziąć pod uwagę także przeciwwskazania zdrowotne, takie jak:
•  ostre choroby, zaburzenia, infekcje bakteryjne i procesy zapalne,
•  niedawne operacje,
•  arterioskleroza i inne zaburzenia krążenia,
•  stenty lub obejścia w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
•  nieleczone nadciśnienie tętnicze,
•  cukrzyca,
•  ciąża,
•  implanty elektryczne, rozruszniki serca,
•  arytmia serca,
•  guzy lub rak,
•  zaburzenia krwawienia (hemofilia),
•  choroby neuronu ruchowego, zaburzenia neurologiczne (padaczka),
•  przepuklina brzuszna lub pachwinowa,
•  ostre działanie alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających.

Ponieważ są to przeważnie bardzo poważne stany i schorzenia same w sobie, ogólne, zdroworozsądkowe podejście do ćwiczeń wystarczy, aby zapewnić bezpieczną sesję EMS.

Przed pierwszą sesją EMS-Training trener usiądzie z Tobą i przejrzy Twoją historię medyczną, aby sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań.

EMS w domu

Jeśli znajdziesz trenera osobistego EMS, który oferuje wizytę, to tak, absolutnie możesz cieszyć się przyjemnym treningiem w domu. Jeśli myślisz o zakupie własnego sprzętu, zawsze musisz wziąć pod uwagę fakt, że sukces szkolenia EMS wiąże się z tym, że jesteś pod opieką osobistego trenera fitness. Bez pomocy specjalisty urządzenie EMS w naszych rękach może nie przynieść żadnych efektów.

Zdjęcie wyróżniające: MEON EMS

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pozycjonowanie lokalne – wspieraj swój lokalny biznes
Pozycjonowanie lokalne – wspieraj swój lokalny biznes
Pozycjonowanie to wieloetapowy i długi proces, który można podzielić dwa warianty: ogólnokrajowe i lokalne.
Zmiany właścicielskie w Lechu Poznań. Piotr Rutkowski z pakietem większościowym
Zmiany właścicielskie w Lechu Poznań. Piotr Rutkowski z pakietem większościowym
Jacek Rutkowski nie jest już właścicielem Lecha Poznań. Prezes zarządu Amica SA przekazał udziały w poznańskim klubie swoim dzieciom. Pakiet większościowy otrzymał jego syn - Piotr, który będzie także pełnił funkcję drugiego prezesa.
Trenerki fitness po siedemdziesiątce – dla nich zegar biologiczny nie istnieje!
Trenerki fitness po siedemdziesiątce – dla nich zegar biologiczny nie istnieje!
Te kobiety udowadniają, że sport nie ma metryki i można zacząć go uprawiać w każdym wieku!
Ostatnie wpisy