Polecamy

BNP Paribas sponsorem tytularnym lipcowego turnieju tenisowego WTA 250 w Gdyni

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

BNP Paribas Poland Open 2021 – tak brzmi teraz oficjalna nazwa turnieju tenisowego z cyklu WTA 250, który już 17 lipca zostanie zainaugurowany na gdyńskich kortach. Międzynarodowa grupa bankowa uzyskała status sponsora tytularnego pod koniec ubiegłego miesiąca. „Cieszę się, że możemy być częścią kobiecego turnieju, który pozwoli na powrót profesjonalnych rozgrywek do Polski” – mówi Małgorzata Wasiuk, Dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji BNP Paribas.

BNP Paribas Poland Open 2021: Wielki tenis wraca do Gdyni!

Po przeszło dziesięciu latach nad polskim morzem ponownie zostanie rozegrany turniej rangi WTA. Jego sponsorem tytularnym będzie Grupa BNP Paribas, która od blisko pół wieku angażuje się we wspieranie tenisa ziemnego na różnych szczeblach, na czele z French Open czy Indian Wells.

BNP Paribas Poland Open 2021 odbędzie się w dniach 17-25 lipca, a pula nagród wyniesie 235 tys. dolarów. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest grupa Tennis Consulting zarządzana przez Tomasza Świątka, ojca najlepszej polskiej tenisistki. Rola dyrektora i zarazem ambasadora turnieju przypadła zaś Marcinowi Matkowskiemu, byłemu znakomitemu debliście.

„Cieszę się, że możemy być częścią kobiecego turnieju, który pozwoli na powrót profesjonalnych rozgrywek do Polski. Tenis wyraża uniwersalne wartości fair play, ma fantastycznych kibiców i dostarcza wielu pozytywnych wrażeń sportowych. Dlatego też zarówno na świecie, jak i w Polsce wspieramy rozwój tej pięknej dyscypliny i zawsze będziemy z tenisem blisko” – skomentowała Małgorzata Wasiuk, Dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

„Cieszę się, że Bank BNP Paribas, instytucja tak mocno związana z tenisem na skalę światową, objęła patronatem jedyny w Polsce turniej WTA. Wspólnie z naszym Partnerem Tytularnym dzielimy pasję do tenisa i pragniemy stworzyć wartościowe wydarzenie w świecie kobiecego sportu. Z jednej strony pozwoli to odpowiedzieć na zapotrzebowanie polskich kibiców spragnionych tenisowych emocji, a z drugiej stworzy nowe możliwości rozwoju tej dyscypliny w Polsce” – podkreślił Tomasz Świątek, Prezes Zarządu Tennis Consulting, organizatora turnieju.

BNP Paribas Poland Open 2021: Udział największych gwiazd pod dużym znakiem zapytania

O zwycięstwo w turnieju rozgrywanym na kortach Klubu Tenisowego Arka Gdynia powalczą polskie zawodniczki: Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch, natomiast najprawdopodobniej zabraknie wschodzącej gwiazdy światowego tenisa. Iga Świątek będzie w tym czasie przygotowywać się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich, ale kilka dni przed inauguracją BNP Paribas Poland Open 2021 rozegra mecz pokazowy z Hubertem Hurkaczem. Dochód z tego spotkania zostanie przekazany na cele charytatywne.

Z tego samego powodu niemal wykluczony jest również przyjazd do Trójmiasta innych tenisistek z pierwszej dziesiątki rankingu WTA – Ashleigh Barty, Naomi Osaki, Aryny Sabalenki, Sofii Kenin, czy kontuzjowanej obecnie Sereny Williams.

Iga i Hubert zagrają dla dzieci w Gdyni!!

Wydarzenie Otwarcia Turnieju ma szczególny wymiar ze względu na…

Opublikowany przez BNP Paribas Poland Open Czwartek, 1 lipca 2021

Na zdjęciu wyróżniającym: Magda Linette; foto: George Walker / Icon Sportswire via Getty Images Sport

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pozycjonowanie – dlaczego jest tak ważne dla sukcesu w biznesie sportowym?
Pozycjonowanie – dlaczego jest tak ważne dla sukcesu w biznesie sportowym?
Dlaczego warto zadbać o pozycjonowanie w biznesie sportowym? Oto najważniejsze informacje o SEO.
Jakie wybrać dodatkowe ubezpieczenie na życie?
Jakie wybrać dodatkowe ubezpieczenie na życie?
Duża część społeczeństwa myśli przyszłościowo. Przewidując różne zdarzenia, a także zakręty życiowe, decyduje się na polisę na życie.
Poradnik na temat bezpiecznego użytkowania modyfikacji i akcesoriów do e-papierosów
Poradnik na temat bezpiecznego użytkowania modyfikacji i akcesoriów do e-papierosów
Przeczytaj, jak bezpiecznie korzystać z modyfikacji i akcesoriów do parowników. Zdobądź wiedzę, które rozwiązania są bezpieczne i jak ich prawidłowo używać.
Tagi
Ostatnie wpisy