Polecamy

Xavi w FC Barcelonie! Czy klub było stać na tak wielki transfer trenera?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Legenda katalońskiego zespołu powróciła do stolicy Hiszpanii, by doprowadzić FC Barcelonę do sukcesów bez Leo Messiego. 

Xavi Hernandez zastąpił na stanowisku trenera zwolnionego pod koniec października Ronalda Koemana. Wychowanek Barcelony ma za zadanie przywrócić klubowi jego miejsce w czołówce klubowych rozgrywek w Europie. Xavi zrezygnował ze stanowiska trenerskiego w katarskim klubie Al Sadd SC, natomiast władze hiszpańskiego klubu zapłaciły zapisaną w kontrakcie klauzulę wykupu.

Co ciekawe, szczegóły nowej umowy uzgodniono w zaledwie kilka dni, jednak o tym, ile dokładnie FC Barcelona musiała zapłacić za nowego szkoleniowca, nie poinformowano opinii publicznej. 

Budżet transferowy 

Spektakularna zmiana trenera zachęciła komentatorów do zainteresowania się tegorocznym budżetem klubu przeznaczonym na transfery. FC Barcelona ogłosiła, że w najbliższym okienku transferowym planuje wydać zaledwie 10 milionów euro. W kręgu zainteresowań klubu jest między innymi Raheem Sterling.

Zdj. główne: Fikri Rasyid/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Energa będzie wspierać polski amp futbol przez kolejne trzy lata
Energa będzie wspierać polski amp futbol przez kolejne trzy lata
Grupa Kapitałowa Energa pozostanie głównym sponsorem polskiego amp futbolu co najmniej do 2024 roku. To efekt nowej umowy podpisanej w tym miesiącu.
Śladami Magellana – żeglarskie rekordy świata
Śladami Magellana – żeglarskie rekordy świata
W 2019 roku Jean-Jacques Savin przepłynął Atlantyk... w beczce. Jakie jeszcze żeglarskie rekordy można pobić, aby przejść do historii?
Uzależnieni od sponsorów i dotacji – o finansowaniu polskich lekkoatletów
Uzależnieni od sponsorów i dotacji – o finansowaniu polskich lekkoatletów
Wpływ na zarobki zawodników w lekkiej atletyce mają między innymi kontrakty sponsorskie oraz wsparcie państwa. Dowiedz się więcej o finansowaniu polskich lekkoatletów!
Ostatnie wpisy