Polecamy

Najdroższe, bo najlepsze – jakimi rakietami grają największe gwiazdy tenisa ziemnego?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepsi zawodnicy na świecie grają najbardziej nowoczesnym i specjalistycznym sprzętem. Czym charakteryzują się rakiety tenisowych mistrzów i jaka jest ich cena? 

Rafael Nadal

Rafa od lat nie schodzi z czołowych miejsc tenisowego rankingu ATP. Jego sekret tkwi nie tylko w bezbłędnej technice i sile gry, ale także rozwiązaniach technologicznych, jakie wprowadził do swojego wyposażenia. Hiszpan niemal od początku swojej kariery gra rakietą marki Babolat. Stało się tak za sprawą dziecięcego idola tenisisty – Carlosa Moya, który również korzysta z tej marki.

Rafa na początku swojej współpracy z marką grał lżejszym modelem Soft Drive, ale szybko przerzucił się na 300-gramowy sprzęt. Wraz ze wzrostem umiejętności, popularności i osiągnięć stworzono dla niego nowy model AeroPro Drive (obecnie Pure Aero). Rakieta charakteryzuje się aerodynamicznymi widełkami, zmniejszającymi opór powietrza w trakcie robienia zamachu.

Specjalnie na życzenie mistrza do 300 gram wagi dodano 12 gram. Ostatecznie zmiany techniczne i technologie sprawiły, że aktualna rakieta Nadala waży 317 gramów, jej balans wynosi 328 mm, a swingweight 330 kg/cm². Sprzęt przygotowany pod jednego z najlepszych tenisistów świata jest dostępny w sprzedaży, a jego koszt wynosi niecałe 1150 złotych.

Iga Świątek

Polska mistrzyni wielkoszlemowa zyskała cennego sponsora tuż przed rozpoczęciem tegorocznej edycji paryskiego turnieju Roland Garros. Marka Tecnifibre stworzyła dla tenisistki specjalny model T-Rebound 298 IGA, na której znajduje się autograf zawodniczki.

Rakieta waży 298 gramów, ma otwarty układ strun 16×19, pozwalający na większą rotację piłki oraz nadawanie jej siły z zamachu, a także główkę w rozmiarze 98 cali. Dzięki tym parametrom polska tenisistka ma lepsze czucie piłki, łatwiej ją kontroluje i szybciej zmienia kierunek jej lotu oraz rotację. Sygnowaną przez Igę Świątek rakietę z podpisem, specjalnym naciągiem i dodatkową usługą serwisową można kupić już od 769 złotych na oficjalnej stronie marki Tecnifibre.

Novak Djoković

Aktualnie najlepszy tenisista na świecie, lider rankingu ATP gra rakietą marki HEAD. Najnowszy model z serii Graphene XT został stworzony z myślą o zawodnikach biorących stosunkowo duży zamach podczas każdego uderzenia. Technologia GRAPHENE XT opiera się na zwiększeniu wytrzymałości materiału, z którego została wykonana rakieta, oraz zmniejszeniu jego wagi o 30%. Bez naciągu sprzęt waży 315 gramów, szerokość ramy wynosi 22 milimetry, balansuje na długości 310 milimetrów, a jej układ strun to 18×20. Rakieta Novaka Djokovića jest dostępna w cenie 900 złotych.

Alexander Zverev i Ashleigh Barty

Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz światowa liderka tenisowego rankingu WTA wspólnie promują nową rakietę marki Head. Sprzęt pochodzi z serii GRAVITY, kierowanej do młodego pokolenia tenisistów. Nowa generacja zawodników charakteryzuje się agresywnym stylem gry, silnymi i krótszymi niż dotychczas wymianami oraz precyzją każdego uderzenia. 

Specjaliści pracujący nad nową serią podkreślają, że sweetspot został umieszczony w miejscu na rakiecie, którym według statystyk najczęściej uderzają młodzi zawodnicy. Rakieta jest wykonana z wytrzymałego tworzywa, ma naciąg strun 18×20, skręcone włókna oraz lepszy transfer energii. Koszt konkretnego modelu w serii wynosi od 860 do 1050 złotych w zależności od modelu.

Zdj. główne: Cristina Anne Costello/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

siedemnaście + 3 =

Rekomendowane
Od małych pontonów po luksusowe jachty – jak wyglądają największe targi żeglarskie na świecie?
Od małych pontonów po luksusowe jachty – jak wyglądają największe targi żeglarskie na świecie?
Największe targi żeglarskie na świecie to wydarzenia rangi międzynarodowej, podczas których można oglądać liczne nowinki techniczne, luksusowe pojazdy wodne oraz podstawowe wyposażenie żeglarskie niezbędne w trakcie każdej wizyty na wodzie.
Jak technologia ultradźwiękowa pomaga w ocenie grubości materiałów?
Jak technologia ultradźwiękowa pomaga w ocenie grubości materiałów?
Dowiedz się, jak technologia ultradźwiękowa rewolucjonizuje proces oceny grubości materiałów w różnych sektorach przemysłu.
Zasady i tajniki gry w polo: sport dla prawdziwych entuzjastów luksusu
Zasady i tajniki gry w polo: sport dla prawdziwych entuzjastów luksusu
Odkryj fascynujący świat polo, elitarnego sportu zarezerwowanego dla prawdziwych miłośników luksusu. Zrozum zasady, zgłęb tajniki i dołącz do grona ekspertów.
Ostatnie wpisy