Polecamy

Kultowe pola golfowe – marzenie każdego golfisty

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Marzeniem każdego miłośnika gry w golfa jest rozegranie choćby jednej partii na którymś z najlepszych pól golfowych na świecie. Oto wyjątkowe miejsca położone w malowniczych, zapierających dech w piersiach lokalizacjach.

Pola golfowe znajdujące się w niniejszym zestawieniu z pewnością sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających sportowców. Do elitarnych klubów mogą jednak przynależeć tylko wybrane osoby zaproszone przez ich członków.

Augusta National Golf Club – Augusta, Georgia

To właśnie tutaj od 1934 roku odbywa się turniej Masters Tournament. Sprawia to, że Augusta jest jednym z najbardziej znanych pól golfowych na świecie. Zostało założone przez słynnego golfistę Bobby’ego Jonesa oraz inwestora Clifforda Robertsa. Pierwszy z nich zaprojektował pole osobiście, we współpracy z architektem – Alisterem MacKenzie. Aż do 1990 roku Augusta National Golf Club nie przyjmował osób czarnoskórnych oraz kobiet. Aktualnie lista jego członków obejmuje 300 osób, w tym Billa Gatesa. Aby móc się na niej znaleźć, należy otrzymać specjalne zaproszenie.

St. Andrews Old Course – St. Andrews, Szkocja

To jedno z najstarszych pól golfowych na świecie, jego historia sięga XV wieku. Zastosowany został tu szereg unikalnych rozwiązań, takich jak chociażby green współdzielony przez 2 oddzielne dołki. 28 razy rozgrywany był tutaj turniej Open Championship, w tym jego pierwsza edycja w 1873 roku. Na Old Course triumfował między innymi Jack Nicklaus, Seve Ballesteros czy Old Tom Morris.

Muirfield Village Golf Club – Gullane, Szkocja

Klub golfowy, który założony został w 1744 roku. Posiada piaskowy teren, wznosi się powyżej linii nabrzeża i charakteryzuje się niestandardowym układem dołków. 9 z nich biegnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara, 9 – przeciwnie do niego. Tym, co wyróżnia ten klub, jest również to, że jego członkami zostać mogą wyłącznie mężczyźni.

Cypress Point Club – Pebble Beach, Kalifornia

Klub założony w 1928 roku przez Alistera MacKenzie z uwzględnieniem atutów naturalnego terenu, takich jak lasy, skały oraz wydmy. Słynie on z 3 dołków rozciągających się nad Oceanem Spokojnym. Dołek 16 jest najdłuższy i znajduje się tuż nad wodą. Klub jest otwarty wyłącznie dla stałych członków i ich gości.

Royal County Down Golf Club – Newcastle, Irlandia Północna

Klub golfowy założony ponad 100 lat temu, który jest jednym z najstarszych w Irlandii. Znaleźć można tutaj dwa 18-dołkowe pola. Pierwsze z nich stworzone zostało w 1889 roku przez pioniera profesjonalnego golda – Old Toma Morissa. W 1908 roku Edward VII objął je patronatem królewskim.

Start the week as you mean to go on so here’s a beauty from @mysticirishgolf of Royal County Down. The 9th hole at RCD…

Opublikowany przez Curran Golf Poniedziałek, 1 lutego 2021

Royal Melbourne Golf Club – Melbourne, Australia

Prywatny klub założony w 1891 roku, który liczy sobie 36 dołków. W momencie, w którym rozgrywa się turniej, organizuje on pole łączone z 12 dołkami w zachodniej części i 6 we wschodniej. Połączenie tego typu zostało zainaugurowane w 1959 roku, kiedy to odbywał się tu Puchar Kanady. Royal Melbourne Golf Club jest najstarszym klubem golfowym w Australii.

Pine Valley Golf Club – Clementon, New Jersey

Klub założony w 1913 roku, który posiada 600 akrów powierzchni i znajduje się na terenie porośniętym sosnami. To tajemnicze miejsce, do którego trafić mogą wyłącznie osoby mające znajomości lub te, które odnoszą znaczące sukcesy sportowe. Członkami tego klubu są wyłącznie mężczyźni. Kobiety grać mogą w nim wyłącznie gościnnie, w niedziele.

Golf de Morfontaine – Mortefontaine, Francja

Pole golfowe, które znajduje się w samym środku Foret d’Ermenonville, czyli jednego z trzech największych lasów zlokalizowanych na północ od Paryża. Aktualnie do klubu należy 450 osób. Aby móc zagrać na tym słynnym polu golfowym, należy otrzymać zaproszenie od jednego z członków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dealerzy aut, bukmacherzy, firmy odzieżowe i spożywcze – kto sponsoruje FAME MMA?
Dealerzy aut, bukmacherzy, firmy odzieżowe i spożywcze – kto sponsoruje FAME MMA?
Jako największa federacja freak fight w Polsce FAME MMA musi posiadać wpływowych sponsorów. Sprawdź, jakie firmy podjęły z nią współpracę!
Międzynarodowy broker głównym sponsorem Legii Warszawa!
Międzynarodowy broker głównym sponsorem Legii Warszawa!
Legia Warszawa dołączyła do grona partnerów biznesowych międzynarodowego brokera Plus500, który jest również sponsorem Atlético Madryt czy BSC Young Boys. Umowa potrwa co najmniej 2 lata.
Jak zadbać o zdrowie przed zajściem w ciążę?
Jak zadbać o zdrowie przed zajściem w ciążę?
Poradnik dotyczący najlepszych praktyk zdrowotnych dla kobiet planujących ciążę. Dowiedz się, jak przygotować swoje ciało i umysł na ten istotny moment w życiu.
Ostatnie wpisy