Polecamy

Branża fitness po pandemii – jak wygląda ich sytuacja?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia dotknęło niemal każdego sektora gospodarki. Wśród najbardziej poszkodowanych zdaje się być branża fitness, której straty będzie trzeba odrabiać przez następne 5–7 lat.

Polska posiada jeden z największych rynków fitness w Europie. Przed pandemią uplasowaliśmy się na miejscu siódmym. W konsekwencji gospodarka kraju miała z tej branży roczny przychód w wysokości około 4 mld złotych. W wyniku pandemii koronawirusa straty zaledwie za zeszły 2020 rok wyniosły 12–15 mld zł.

Tarcze antykryzysowe zaoferowane przez rząd okazały się niewystarczające. Wielu placówkom groziło bankructwo. W tej sytuacji niemała część z nich postanowiła się otworzyć, nawet pomimo trwających jeszcze wówczas obostrzeń. Była to sytuacja być albo nie być.

Eksperci ostrzegają, że w wyniku przeobrażeń spowodowanych pandemią, do sektora mogą wkroczyć giganci, którzy zmonopolizują i zdestabilizują dobrze działający rynek. W efekcie wiele mniejszych przedsiębiorstw upadnie, a ceny pójdą do góry.

Zdjęcie główne: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wieczysta Kraków – biznesowy projekt, który zamienia się w sportowy sukces
Wieczysta Kraków – biznesowy projekt, który zamienia się w sportowy sukces
Rozwija się, odnosi sukcesy – klub Wieczysta Kraków to zaskoczenie dla wielu obserwatorów piłki nożnej w Polsce!
Polski Związek Szachowy ze wsparciem spółki skarbu państwa!
Polski Związek Szachowy ze wsparciem spółki skarbu państwa!
Spółka PGNiG Termika będzie przez najbliższe 3 lata sponsorem Polskiego Związku Szachowego. „Szachy, postrzegane jako gra strategiczna, w której każdy ruch musi być dobrze przemyślany, aby prowadził do zwycięstwa, doskonale nawiązują do charakteru i działań naszej Spółki” - mówi Paweł Stańczyk, Prezes Zarządu PGNiG Termika.
Jak wzmocnić wydolność organizmu?
Jak wzmocnić wydolność organizmu?
Chcesz poprawić wydolność swojego organizmu? Zobacz, co powinieneś robić.
Ostatnie wpisy