Polecamy

Planowanie podróży – o czym pamiętać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zarówno wyjazdy zagraniczne, jak i krajowe, wymagają zazwyczaj dokładnego zaplanowania i przygotowania. Dotyczy to zarówno kwestii związanych z zakwaterowaniem, transportem, jak i listą potrzebnego bagażu. O czym warto pomyśleć przed wakacjami? Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika dla początkujących (i tych bardziej zaawansowanych) podróżników.

Wakacje w Polsce – o czym warto pamiętać?

Planując wakacje w obrębie granic Polski, nie powinniśmy zapominać o kilku ważnych aspektach. Wielu turystów podchodzi do krajowych podróży bardzo swobodnie – w końcu cały czas są u siebie. Jednak mimo tego, podczas wyjazdu może wydarzyć się wiele niespodziewanych, problematycznych sytuacji.

Jeśli nasza podróż odbywa się samochodem, przed wyjazdem warto dokonać krótkiego przeglądu pojazdu. Zwróćmy uwagę na poziom i stan oleju silnikowego, hamulcowego i chłodniczego, stan klocków i tarcz hamulcowych oraz na to, czy w bagażniku znajduje się zestaw sprzętu potrzebnego do wymiany uszkodzonego koła. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na transport publiczny, zadbajmy o wcześniejszy zakup biletów, w przeciwnym razie, będziemy skazani na podróżowanie w pociągowym korytarzu.

Planując wakacje w Polsce, nie zapomnij o wydrukowaniu lub zapisaniu w pamięci urządzenia mobilnego, niezbędnych biletów wstępu, czy innych przydatnych dokumentów. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujemy odwiedzić bardziej odosobnione miejsca, w którym może być problem ze złapaniem zasięgu.

Nie należy również zapominać o ubezpieczeniu turystycznym. Mimo tego, że znajdujemy się w kraju zamieszkania, może wydarzyć się wiele problematycznych sytuacji, takich jak wypadek drogowy, uraz podczas uprawiania sportu, czy potrzeba skorzystania z pomocy służb ratunkowych. Więcej informacji o ubezpieczeniach na wakacje w Polsce znajdziesz pod linkiem https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-turystyczne-na-wakacje-w-polsce.

O czym pamiętać podczas wyjazdu za granicę?

Podróże zagraniczne mogą być zdecydowanie bardziej problematyczne. W końcu znajdujemy się w obcym kraju, w którym mówi się w innym języku, a do tego, panują tam często odmienne przepisy. Podczas takich wyjazdów w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o dobre ubezpieczenie turystyczne. Nawet jeśli poruszamy się w obrębie Unii Europejskiej, zakres opieki zdrowotnej, która nam przysługuje, jest dosyć ograniczony. Podstawowe ubezpieczenie nie pokryje kosztów związanych z hospitalizacją czy transportem medycznym.


Należy również sprawdzić, jakie dokumenty będą nam niezbędne za granicą. W erze strefy Schengen jesteśmy przyzwyczajeni do poruszania się jedynie z dowodem osobistym w kieszeni. Jednak aby wjechać do większości państw, będziemy musieli wyrobić paszport. Mimo że czasy pandemii powoli odchodzą w zapomnienie, warto sprawdzić, czy dany kraj wciąż nie wymaga przedstawienia certyfikatu szczepienia, wyniku testu lub odbycia kwarantanny. Dla wielu nieprzygotowanych turystów może być to spore zaskoczenie i utrudnienie.

Fot.: Glenn Carstens-Peters/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni abonament dla swojej strony internetowej?
Jak wybrać odpowiedni abonament dla swojej strony internetowej?
Dowiedz się, jak wybrać optymalny abonament dla Twojej strony internetowej, aby zapewnić jej najlepsze funkcjonalności, przy zachowaniu efektywności kosztowej.
4 powody, dla których warto zainwestować w tenis ziemny
4 powody, dla których warto zainwestować w tenis ziemny
Tenis ziemny – gigantyczny potencjał na przyszłość. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w elitarną dyscyplinę!
Ekstraklasa S.A. rozpoczęła poszukiwania partnera do obsługi ligowego serwisu OTT
Ekstraklasa S.A. rozpoczęła poszukiwania partnera do obsługi ligowego serwisu OTT
Ligowy serwis OTT Ekstraklasa.TV zostanie niebawem rozbudowany o kolejne funkcjonalności, a za wdrożenie innowacyjnych rozwiązań będzie odpowiadać nowy partner technologiczny. Zostanie on wyłoniony w drodze konkursu, którego zakończenie przewidziano na pierwszy kwartał 2021 r.
Ostatnie wpisy