Polecamy

Planowanie podróży – o czym pamiętać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zarówno wyjazdy zagraniczne, jak i krajowe, wymagają zazwyczaj dokładnego zaplanowania i przygotowania. Dotyczy to zarówno kwestii związanych z zakwaterowaniem, transportem, jak i listą potrzebnego bagażu. O czym warto pomyśleć przed wakacjami? Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika dla początkujących (i tych bardziej zaawansowanych) podróżników.

Wakacje w Polsce – o czym warto pamiętać?

Planując wakacje w obrębie granic Polski, nie powinniśmy zapominać o kilku ważnych aspektach. Wielu turystów podchodzi do krajowych podróży bardzo swobodnie – w końcu cały czas są u siebie. Jednak mimo tego, podczas wyjazdu może wydarzyć się wiele niespodziewanych, problematycznych sytuacji.

Jeśli nasza podróż odbywa się samochodem, przed wyjazdem warto dokonać krótkiego przeglądu pojazdu. Zwróćmy uwagę na poziom i stan oleju silnikowego, hamulcowego i chłodniczego, stan klocków i tarcz hamulcowych oraz na to, czy w bagażniku znajduje się zestaw sprzętu potrzebnego do wymiany uszkodzonego koła. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na transport publiczny, zadbajmy o wcześniejszy zakup biletów, w przeciwnym razie, będziemy skazani na podróżowanie w pociągowym korytarzu.

Planując wakacje w Polsce, nie zapomnij o wydrukowaniu lub zapisaniu w pamięci urządzenia mobilnego, niezbędnych biletów wstępu, czy innych przydatnych dokumentów. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujemy odwiedzić bardziej odosobnione miejsca, w którym może być problem ze złapaniem zasięgu.

Nie należy również zapominać o ubezpieczeniu turystycznym. Mimo tego, że znajdujemy się w kraju zamieszkania, może wydarzyć się wiele problematycznych sytuacji, takich jak wypadek drogowy, uraz podczas uprawiania sportu, czy potrzeba skorzystania z pomocy służb ratunkowych. Więcej informacji o ubezpieczeniach na wakacje w Polsce znajdziesz pod linkiem https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-turystyczne-na-wakacje-w-polsce.

O czym pamiętać podczas wyjazdu za granicę?

Podróże zagraniczne mogą być zdecydowanie bardziej problematyczne. W końcu znajdujemy się w obcym kraju, w którym mówi się w innym języku, a do tego, panują tam często odmienne przepisy. Podczas takich wyjazdów w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o dobre ubezpieczenie turystyczne. Nawet jeśli poruszamy się w obrębie Unii Europejskiej, zakres opieki zdrowotnej, która nam przysługuje, jest dosyć ograniczony. Podstawowe ubezpieczenie nie pokryje kosztów związanych z hospitalizacją czy transportem medycznym.


Należy również sprawdzić, jakie dokumenty będą nam niezbędne za granicą. W erze strefy Schengen jesteśmy przyzwyczajeni do poruszania się jedynie z dowodem osobistym w kieszeni. Jednak aby wjechać do większości państw, będziemy musieli wyrobić paszport. Mimo że czasy pandemii powoli odchodzą w zapomnienie, warto sprawdzić, czy dany kraj wciąż nie wymaga przedstawienia certyfikatu szczepienia, wyniku testu lub odbycia kwarantanny. Dla wielu nieprzygotowanych turystów może być to spore zaskoczenie i utrudnienie.

Fot.: Glenn Carstens-Peters/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki sprzęt jeździecki wybrać dla jazdy rekreacyjnej: Praktyczne wskazówki dla osób jeżdżących dla przyjemności i relaksu.
Jaki sprzęt jeździecki wybrać dla jazdy rekreacyjnej: Praktyczne wskazówki dla osób jeżdżących dla przyjemności i relaksu.
Wybór odpowiedniego sprzętu jeździeckiego dla jazdy rekreacyjnej to klucz do komfortu, bezpieczeństwa i przyjemności.
Nie tylko tenis – BNP Paribas rozszerza zakres sponsoringu sportowego!
Nie tylko tenis – BNP Paribas rozszerza zakres sponsoringu sportowego!
Jeszcze do niedawna BNP Paribas znany był głównie ze sponsorowania zawodów tenisowych. Teraz się to zmieni, bowiem jeden z największych banków detalicznych stawia także na golf!
Bliskowschodni kapitał zdominował współczesny futbol. Jacy sponsorzy widnieją na koszulkach najmocniejszych drużyn świata?
Bliskowschodni kapitał zdominował współczesny futbol. Jacy sponsorzy widnieją na koszulkach najmocniejszych drużyn świata?
Sponsorzy w piłce nożnej płacą niebagatelne sumy za możliwość reklamowania się na klubowych koszulkach, czy też bandach okalających boisko. Sprawdź, kto i ile na tym zarabia, a także kto inwestuje!
Ostatnie wpisy