Polecamy

Suples, Nelson i cała reszta – poznaj najskuteczniejsze techniki zapaśnicze!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chwyty zapaśnicze pociągają nie tylko miłośników sztuk walki, ale również amatorów. W niniejszym artykule przeczytasz o najlepszych metodach dla początkujących i tych nieco bardziej wprawionych.

Aby wygrać mecz, musisz mieć w głowie pewien repertuar ruchów, wyróżniamy: przytrzymania, obalenia i przygwożdżenia. Wiele najlepszych technik klasyfikowanych jest jako podstawowe, które możesz poznać w mgnieniu oka!

Podstawowe obalenia

Obalenie dwunożne

Po ustawieniu łapiesz tył kolan przeciwnika po obu stronach. Umieść głowę obok jego bioder, a następnie zacznij pchać, jednocześnie przyciągając nogi przeciwnika do siebie. Masz również możliwość wykorzystania pozycji do podniesienia przeciwnika z maty, aby móc go na nią rzucić. 

Obalenie jedną nogą

Ten podstawowy ruch każdy musi mieć w swoim arsenale. Strzał idzie w taki sam sposób, jak przy wcześniejszej taktyce, ale atakujesz tylko jedną nogę. Wybieraj nogę prowadzącą tej osoby, ponieważ jest bliżej i bardziej utrudni przeciwnikowi obronę.

Przytrzymania

Mostek zapaśniczy

Technika ta jest nie tylko bardzo skuteczna, ale jest również ceniona jako prozdrowotne ćwiczenie. Wiele osób sądzi, że jest to ćwiczenie szyi, ale tak naprawdę jest to ćwiczenie nóg i dolnej części pleców, szyja działa jako „asystent”.

Nelson

Technika pozwalająca właściwie obezwładnić przeciwnika, bez zadawania mu niepotrzebnych ciosów. Metoda jest względnie prosta, choć wymaga długotrwałego szkolenia, aby przeprowadzić całą sekwencję płynnie.

Przygwożdżenie 

Przygwożdżenie (pill) 

Pozycja szpilki to najlepszy sposób na wygraną lub zdobycie punktów w pobliżu upadku na macie zapaśniczej. Gdy zbliżasz się do przeciwnika, widzisz okazję do ataku. Strzelasz do środka, wykonujesz obalenie obiema nogami, a przeciwnik ląduje na plecach. Istnieją dwa kroki, aby przypiąć przeciwnika:

  1. obróć go na plecy i ustaw go w stabilny chwyt;
  2. przyłóż łopatki przeciwnika do maty na dwie sekundy.

Suples 

Atak polegający na podniesieniu przeciwnika tylko po to, żeby po chwili rzucić go na matę. Bardzo często stosuje się tę technikę w wariancie chwytu od tyłu. Po obaleniu rywala należy go przytrzymać na macie. Zwycięstwo gwarantowane!

zdj. główne: Pavel Danilyuk/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Biznesowe podsumowanie 2021 roku – co się działo?
Biznesowe podsumowanie 2021 roku – co się działo?
2021 rok to skarbnica śmiałych projektów biznesowych – również ze świata sportu. Jakie wydarzenia miały największy wpływ na tę branżę?
Hole in one – golfowe uderzenie marzeń warte miliony
Hole in one – golfowe uderzenie marzeń warte miliony
Sprawdź zasady niezwykłego konkursu dla golfistów i poznaj sylwetki nietypowych zwycięzców!
Grupa Amica przeciera szlaki i stawia na żeński futbol zagraniczny w najlepszym wydaniu
Grupa Amica przeciera szlaki i stawia na żeński futbol zagraniczny w najlepszym wydaniu
Sponsorskie umowy podpisano z dwoma najpopularniejszymi klubami kobiecej piłki nożnej w Europie.
Ostatnie wpisy