Polecamy

„Lechia najważniejszą sportową wizytówką Gdańska”. Miasto dofinansuje klub ogromną kwotą!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Działacze Lechii Gdańsk przynajmniej do końca tego roku nie muszą martwić się o kondycję finansową klubu. Za działania promocyjne na rzecz Gdańska do budżetu dwukrotnego triumfatora Pucharu Polski trafi z miejskiej kasy potężna kwota 10 milionów złotych brutto!

Parafowana w tym tygodniu umowa przedłuża współpracę między Miastem Gdańsk i Lechią do końca 2021 roku. W newralgicznym okresie pandemii, gdy przedstawiciele PKO BP Ekstraklasy szukają oszczędności w każdym możliwym obszarze, jest to gigantyczny zastrzyk finansowy. Wystarczy wspomnieć, że 10 milionów złotych to niemal połowa rocznych przychodów niektórych klubów rywalizujących w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – Rakowa Częstochowa (ok. 22 mln zł, źr. Przegląd Sportowy – Skarb Kibica 2020/21) czy Wisły Płock (21 mln zł), a w przypadku Warty Poznań – nawet cały budżet!

„Cieszymy się, że jesteśmy dla władz Miasta najważniejszą sportową wizytówką Gdańska. Miasto Gdańsk po raz kolejny potwierdziło, że jesteśmy dla siebie stabilnymi partnerami, co zwłaszcza w czasie pandemii jest dla nas bardzo ważne. Wciąż trwa nasz jubileuszowy sezon przypadający na 75-lecie istnienia klubu, co w porozumieniu z Miastem Gdańsk zamierzamy jeszcze upamiętnić w przestrzeni miejskiej” – powiedział Michał Hałaczkiewicz, Dyrektor Generalny Lechii Gdańsk.

Wzorem ubiegłych lat, Lechia Gdańsk – zgodnie z obowiązującą umową z operatorem Stadionu Gdańsk – będzie rozgrywać swoje domowe mecze ligowe oraz pucharowe na nowoczesnym obiekcie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, natomiast treningi drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Stokowca będą nadal odbywać się na boiskach kompleksu sportowego przy ul. Traugutta 29, należących do Gdańskiego Ośrodka Sportu.

„Lechia Gdańsk to ponad 75 lat tradycji. Wiemy jak ważne miejsce w sercach wszystkich gdańszczanek i gdańszczan zajmuje nasza biało-zielona drużyna. Do tego działania promocyjne świadczone przez klub na rzecz miasta przynoszą wielokrotne zwroty medialne i doskonale wpisują się w politykę promocji Gdańska poprzez sport zakwalifikowany do najwyższej klasy rozgrywkowej. Mam nadzieję również, że sytuacja pandemiczna pozwoli szybko wrócić kibicom na stadion w Letnicy i wspierać Lechię w rozgrywkach Ekstraklasy” – spuentowała Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Partnerskie Kluby Biznesu – sposób na pozyskiwanie finansowania przez organizacje sportowe
Partnerskie Kluby Biznesu – sposób na pozyskiwanie finansowania przez organizacje sportowe
Partnerskie Kluby Biznesu to organizacja ułatwiająca przedsiębiorcom nawiązywanie cennych kontaktów biznesowych. Dowiedz się więcej na temat pozyskiwania finansowania przez organizacje sportowe!
Zasady i tajniki gry w polo: sport dla prawdziwych entuzjastów luksusu
Zasady i tajniki gry w polo: sport dla prawdziwych entuzjastów luksusu
Odkryj fascynujący świat polo, elitarnego sportu zarezerwowanego dla prawdziwych miłośników luksusu. Zrozum zasady, zgłęb tajniki i dołącz do grona ekspertów.
Stopnie żeglarskie – co warto wiedzieć przed rozpoczęciem kursu?
Stopnie żeglarskie – co warto wiedzieć przed rozpoczęciem kursu?
Żeglowanie to niesamowita przygoda, która wymaga jednak odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Aby samodzielnie prowadzić jacht, należy ukończyć kursy na stopnie żeglarskie. W tym artykule przedstawimy, czym są stopnie żeglarskie i co warto wiedzieć przed rozpoczęciem kursu.
Ostatnie wpisy