Polecamy

Ile Legia Warszawa zarobiła na Lidze Europy? Odpowiedź jest imponująca!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po dwóch kolejkach tegorocznej edycji Ligi Europy Legia Warszawa zanotowała dwa zwycięstwa, dzięki którym na konto klubu wpłynęły pokaźne wpłaty. Jak wyglądają zarobki w jednych z najważniejszych rozgrywek piłkarskich Starego Kontynentu?

W fazie grupowej klub ze stolicy musiał zmierzyć się z zespołami z Pragi oraz Leicester. Obydwa spotkania piłkarze Warszawy zapisali na swoje konto, tym samym wchodząc w 3 kolejkę zmagań z 0 z tyłu. Poza satysfakcjonującymi wynikami sportowymi władze klubu mogą cieszyć się także wysokimi wynagrodzeniami, jakie zdobyli dla drużyny piłkarze. Za pokonanie Slavii Praga w fazie play-off i awans do rozgrywek grupowych Legioniści zainkasowali ponad 5 milionów euro, natomiast za pokonanie dwóch kolejnych rywali zarobili po 630 tysięcy euro, czyli około 2,8 miliona złotych. 

Tegoroczne stawki Ligi Europy 

UEFA opublikowała informacje dotyczące zarobków najlepszych klubów Europy, z których wynika, że zajęcie pierwszego miejsca w grupie premiowane jest kwotą 1,1 miliona euro, awans do ⅛ finału 1,2 miliona euro, półfinał niemal 3 milionami, udział w finałowym spotkaniu ponad 4,5 miliona euro, a do zwycięzców całej rozgrywki trafi ponad 8,5 miliona euro. 

Zdjęcie główne: Nigel Msipa/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skuteczne doskonalenie biznesowego angielskiego online – klucz do sukcesu w świecie biznesu!
Skuteczne doskonalenie biznesowego angielskiego online – klucz do sukcesu w świecie biznesu!
Nauka biznesowego angielskiego online - klucz do sukcesu w międzynarodowym biznesie.
Najbogatsi właściciele klubów sportowych
Najbogatsi właściciele klubów sportowych
Kluby sportowe, które przynoszą największe zyski, mają także majętnych właścicieli. Kto jest dziś najbogatszym właścicielem drużyny sportowej na świecie?
Jak nowoczesne technologie zmieniają oblicze tradycyjnej telefonii cyfrowej?
Jak nowoczesne technologie zmieniają oblicze tradycyjnej telefonii cyfrowej?
Odkryj, jak nowoczesne technologie przekształcają tradycyjną telefonie cyfrową, zwiększając jej efektywność i dostępność.
Ostatnie wpisy