Polecamy

Ile Legia Warszawa zarobiła na Lidze Europy? Odpowiedź jest imponująca!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po dwóch kolejkach tegorocznej edycji Ligi Europy Legia Warszawa zanotowała dwa zwycięstwa, dzięki którym na konto klubu wpłynęły pokaźne wpłaty. Jak wyglądają zarobki w jednych z najważniejszych rozgrywek piłkarskich Starego Kontynentu?

W fazie grupowej klub ze stolicy musiał zmierzyć się z zespołami z Pragi oraz Leicester. Obydwa spotkania piłkarze Warszawy zapisali na swoje konto, tym samym wchodząc w 3 kolejkę zmagań z 0 z tyłu. Poza satysfakcjonującymi wynikami sportowymi władze klubu mogą cieszyć się także wysokimi wynagrodzeniami, jakie zdobyli dla drużyny piłkarze. Za pokonanie Slavii Praga w fazie play-off i awans do rozgrywek grupowych Legioniści zainkasowali ponad 5 milionów euro, natomiast za pokonanie dwóch kolejnych rywali zarobili po 630 tysięcy euro, czyli około 2,8 miliona złotych. 

Tegoroczne stawki Ligi Europy 

UEFA opublikowała informacje dotyczące zarobków najlepszych klubów Europy, z których wynika, że zajęcie pierwszego miejsca w grupie premiowane jest kwotą 1,1 miliona euro, awans do ⅛ finału 1,2 miliona euro, półfinał niemal 3 milionami, udział w finałowym spotkaniu ponad 4,5 miliona euro, a do zwycięzców całej rozgrywki trafi ponad 8,5 miliona euro. 

Zdjęcie główne: Nigel Msipa/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
IO Tokio 2021 najdroższą olimpiadą w historii. Kto zyska, a kto straci na wielkiej sportowej imprezie?
IO Tokio 2021 najdroższą olimpiadą w historii. Kto zyska, a kto straci na wielkiej sportowej imprezie?
IO Tokio 2021 najdroższą olimpiadą w historii? Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie pochłonęły już miliardy dolarów, które prawdopodobnie nie zwrócą się organizatorom.
Najbardziej ekskluzywne stadniny koni na świecie – tu sport przeplata się z biznesem i sztuką
Najbardziej ekskluzywne stadniny koni na świecie – tu sport przeplata się z biznesem i sztuką
Najbardziej luksusowe stadniny i stajnie koni z całego świata rokrocznie goszczą znamienitych gości, zwłaszcza ze świata biznesu. Do najbardziej renomowanych […]
Luksusowe jachty – specjalność polskich zakładów
Luksusowe jachty – specjalność polskich zakładów
W Polsce produkuje się średnio 20 tysięcy jachtów rocznie, które kupują ludzie z całego świata. Wśród ich posiadaczy można wymienić między innymi żyjącą legendę tenisa Rafaela Nadala.
Ostatnie wpisy