Polecamy

Trwa Liga Mistrzów! Jak wygląda najlepsza piłkarska liga świata pod względem finansowym?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Champions League UEFA to najbardziej dochodowy biznes w świecie piłki nożnej. Walka o puchar to dla zawodników niejedyna motywacja. Pula nagród liczy dwa miliardy euro.

Drużyny z całej Europy zmagały się o wejście do fazy grupowej, a już na tym etapie każdy klub mógł zyskać niemałą sumę. Tabela liczy 32 miejsca i każdy z zespołów otrzymał po 15,5 mln euro za samo zakwalifikowanie się. Ponadto każde zwycięstwo to nagroda 2,8 mln, remis – niespełna milion. Oznacza to, że drużyna, która nie przegra żadnego spotkania, ma szansę zgarnąć 16,8 mln euro. A to nie koniec – na konta klubu wędrują dodatkowe nagrody za awans do każdego kolejnego etapu rozgrywek:

  • ⅛ finału – 9,6 mln euro;
  • ćwierćfinał – 10,6 mln euro;
  • półfinał – 12,5 mln euro.

W finałowym starciu zawodnicy zmierzą się natomiast o najwyższe nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca zespół otrzyma sumę 20 mln euro, natomiast drużyna pokonana będzie musiała pocieszyć się sumą aż 15,5 mln euro!

Zdj. główne: Dom Le Roy/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygląda kurs na żeglarza jachtowego?
Jak wygląda kurs na żeglarza jachtowego?
Kurs na żeglarza jachtowego to intensywny program szkoleniowy, który przygotowuje uczestników do samodzielnego prowadzenia jachtu. Zazwyczaj kursy trwają od kilku dni do kilku tygodni, a ich realizacja obejmuje zarówno teorię, jak i praktykę.
PGE pozostanie sponsorem tytularnym Stadionu Narodowego w Warszawie
PGE pozostanie sponsorem tytularnym Stadionu Narodowego w Warszawie
PGE oraz spółka PL.2012+ przedłużyły wygasającą w połowie lutego umowę sponsoringu tytularnego największego stadionu w Polsce. „Z naszych badań wynika, że umowa sponsoringowa PGE Narodowego jest bardzo efektywna i chcemy ją kontynuować” - powiedział prezes Grupy PGE, Wojciech Dąbrowski.
Na co zwrócić uwagę wybierając deskę SUP?
Na co zwrócić uwagę wybierając deskę SUP?
W tym artykule przedstawimy Ci kilka kluczowych kryteriów, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze deski SUP.
Ostatnie wpisy