Polecamy

Co spakować na survival?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Co roku latem nadchodzi szczyt sezonu dla survivalowców. Przyjemne, wysokie temperatury, bogactwo fauny i flory w lasach oraz możliwość kąpania się w zbiornikach wodnych sprawiają, że przebywanie w dziczy na sesji przetrwania jest o wiele przyjemniejsze. Jest to także pora, w której survival jest dużo bardziej przyjazny dla początkujących, ponieważ nie wymaga aż tak wielu umiejętności i szerokiej wiedzy, co przebywanie w lesie zimą. Podpowiadamy, co spakować ze sobą na pierwszą sesję survivalową.   

Wybierz odpowiedni plecak   

Podczas pakowania się na survival pamiętaj o tym, że cały swój bagaż będziesz podczas wyjazdu nosić ze sobą. Plecak nie może więc być ani za duży, ani za mały. Dodatkowo powinien być wygodny i posiadać ergonomiczne szelki, które najmniej obciążają barki i kręgosłup. Plecaki turystyczne dzielą się na te ze stelażem i bez niego. Oba te modele mają zarówno swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Im większy i cięższy jest plecak, tym stelaż jest bardziej przydatny, ponieważ usztywnienie na plecach wpływa na komfort noszenia bagażu. Z kolei krótkie, na przykład tylko weekendowe wycieczki nie wymagają zabierania dużej ilości rzeczy, dlatego bez problemu spakujesz się na nie w plecak turystyczny bez podpory. Zwróć uwagę przede wszystkim na pojemność torby oraz jej wytrzymałość. Podstawą dobrego plecaka jest jakość jego wykonania oraz materiałów, z jakich jest zrobiony. Na wyjazd survivalowy warto zainwestować w wodoodporny plecak lub specjalną płachtę do ochrony bagażu w razie deszczu. Taki gadżet znajdziesz bez problemu w sklepie turystycznym lub nawet w niektórych sklepach sportowych. 

Przydatne gadżety   

Jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów podczas survivalu jest nóż bądź scyzoryk. Ostrze, pomoże Ci komfortowo urządzić swoją bazę noclegową, przyciąć drewno na ognisko, naostrzyć patyki czy przeciąć ewentualne drobne przeszkody na drodze. Scyzoryk podnosi także Twoje bezpieczeństwo podczas sesji survivalowej w lesie. Na wypadek, gdyby w namiocie zepsuł się zamek lub wyjście z niego zostało w jakiś sposób zablokowane, możesz za pomocą noża wyciąć w nim dziurę, przez którą wydostaniesz się na zewnątrz.  

Niezwykle pomocnym gadżetem podczas sesji przetrwania jest także multitool. Jest to małe, ale bardzo wielofunkcyjne narzędzie, które zawiera między innymi małe kombinerki, śrubokręt, piłkę do drewna i metalu, pilnik, otwieracz do butelek i wiele innych. Multitool umożliwia tworzenie różnych konstrukcji, na przykład jak szałasu, albo paleniska. Taki gadżet jest niewielki, dzięki czemu mieści się zarówno w kieszeni, jak i w nawet bardzo wypchanym plecaku. Scyzoryk i multitool może mieć w swojej ofercie na przykład sklep myśliwski, gdzie często sprzedaje się także gadżety survivalowe.   

Suplementy na survival  

Planując survivalową wyprawę nie zapominaj o tym, że jest to ciężki wysiłek dla organizmu. Zadbaj o swoją dietę i suplementuj ją, by wzmacniać ciało. Podczas intensywnej aktywności z potem traci się cenne minerały, co może prowadzić do odwodnienia, a to poważna sprawa. Oprócz zwykłej wody, przyda się także wysoko zmineralizowana woda mineralna, która zadziała jak izotonik. Elektrolity zawiera także woda kokosowa, dzięki czemu świetnie nawadnia organizm w upały i zapobiega deficytom minerałów.   

Zdjęcie główne: pexels.com/Lum3n

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pozycjonowanie lokalne – wspieraj swój lokalny biznes
Pozycjonowanie lokalne – wspieraj swój lokalny biznes
Pozycjonowanie to wieloetapowy i długi proces, który można podzielić dwa warianty: ogólnokrajowe i lokalne.
Wirtualna Polska Media S.A. na dłużej Oficjalnym Partnerem Medialnym PGNiG Superligi
Wirtualna Polska Media S.A. na dłużej Oficjalnym Partnerem Medialnym PGNiG Superligi
Wirtualna Polska Media S.A. i Superliga Sp. z o. o. kontynuują współpracę na polu medialnym oraz marketingowym. Nowa umowa, podpisana w tym miesiącu, potrwa do końca sezonu 2021/22.
Królewski sport, królewskie gaże. Szachista też może zostać milionerem!
Królewski sport, królewskie gaże. Szachista też może zostać milionerem!
Mistrz świata w szachach, Magnus Carlsen, każdego roku zarabia kilkaset tysięcy dolarów. Sprawdź, jak kształtują się zarobki najlepszych szachistów!
Ostatnie wpisy