Polecamy

Pudzianowski i Khalidov nadal na szczycie – ile zarabiają największe gwiazdy MMA w Polsce?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

MMA, czyli mieszane sztuki walki, z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Czołowi zawodnicy za uczestnictwo w jednym pojedynku mogą zarobić nawet kilkaset tysięcy złotych!

Mariusz Pudzianowski – kariera i zarobki

Pierwszą gwiazdą MMA, której sylwetkę chcielibyśmy przybliżyć, jest Mariusz Pudzianowski. Urodził się on 7 lutego 1977 roku w Białej Rawskiej i jest zawodnikiem mieszanych sztuk walki, a w przeszłości był strongmanem i… rugbystą. Mariusz Pudzianowski to ośmiokrotny Mistrz Polski Strongman, sześciokrotny mistrz Europy w latach 2002–2004 oraz 2007–2009, pięciokrotny mistrz świata w latach 2002, 2003, 2005, 2007 oraz 2008, trzykrotny drużynowy zwycięzca Mistrzostw Świata Par Strongman w latach 2003–2005, a także mistrz Super Serii w latach 2003–2004 oraz 2005–2007.

Jak rozpoczęła się przygoda Mariusza Pudzianowskiego ze sportem?
Pudzianowski rozpoczął treningi siłowe już na etapie szkoły podstawowej. Gdy miał 16 lat wystartował w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc. Trenował również karate kyokushin i boks. W 2011 roku udało mu się zdobyć purpurowy pas w brazylijskim jiu-jitsu. Był także zawodnikiem rugby Budowlanych Łódź, a od 1999 roku – strongmanem. Pudzianowski jest zrzeszony w światowej federacji siłaczy The World Strongman Cup Federation. Wspólnie z Jarosławem Dymkiem zdobył w 1999 roku na Drużynowych Mistrzostwach Świata Par Strongman pierwszy w historii naszego kraju medal w tym sporcie. Jest on pierwszym i do tej pory jedynym Polakiem, który otrzymał tytuł Najsilniejszego Człowieka Świata i pierwszym spoza Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych, któremu udało się zdobyć ten tytuł. Pudzianowski trzy razy uczestniczył w zawodach siłaczy Arnold Strongman Classic, które odbywały się w Columbus, w USA w latach 2003, 2004 oraz 2006. Od 2005 roku w Łodzi organizuje swoje własne doroczne zawody siłaczy pod nazwą Pojedynek Gigantów.

Na jakie zarobki może liczyć Mariusz Pudzianowski?
Za swój debiut w KSW i wygraną walkę z Marcinem Najmanem otrzymał ponad 200 000 złotych. Pojedynek z Pawłem Nastulą i Olim Thompsonem zasiliły natomiast jego konto o około 500 000 złotych.

Pudzian zawsze powtarza: nic się samo nie zrobi 😉

Robił, robił, robił i się dorobił 😀 Te pieniądze po prostu mu się należały 😍

Opublikowany przez Super Express Sport Czwartek, 11 lutego 2021

Mamed Khalidov – ile zarabia gwiazda KSW?

Równie popularnym polskim zawodnikiem MMA jest Mamed Khalidov. Urodził się 17 lipca 1980 w Groznym. W 1997 roku trafił do Polski wraz z grupą Czeczenów. 21 grudnia 2010 roku otrzymał polskie obywatelstwo. Jako że jest praktykującym muzułmaninem, nie trenuje podczas ramadanu i nie rozgrywa walk przez dwa miesiące po nim. Khalidov jest międzynarodowym mistrzem KSW w wadze półciężkiej z 2009 roku i w wadze średniej z 2015 roku. 10 października 2020 roku udało mu się zdobyć tytuł mistrza KSW w wadze średniej.

Jak wyglądały początki kariery sportowej Mameda Khalidova?
W wieku 13 lat zaczął trenować karate. Po przyjeździe do Polski próbował swoich sił w taekwondo, zapasach oraz boksie. Od 2004 roku startuje w zawodach mieszanych sztuk walki. Jako reprezentant klubu Arrachion MMA Olsztyn udało mu się zdobyć międzynarodowe mistrzostwo Polski MMA w kategoriach do 85 kg i 90 kg. W 2007 roku Khalidov związał się z Konfrontacją Sztuk Walki (KSW). Rok później podpisał kontrakt z amerykańską organizacją EliteXC. W 2009 roku Khalidov podpisał z japońską organizacją World Victory Road kontrakt na trzy walki. W czasie gali KSW XIII stoczył pierwszy pojedynek z Ryutą Sakurai w obronie pasa międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej. Jako że sędziowie orzekli remis, udało mu się utrzymać tytuł mistrzowski.

Ile za jedną walkę MMA może zarobić Mamed Khalidov?
Jeszcze kilka lat temu było to 150 000 złotych za jedną walkę. Obecnie jest to powyżej 200 000 złotych.

Warto wspomnieć również o zarobkach nieco mniej popularnych zawodników MMA. Osoby początkujące zarabiają około 2000–3000 złotych za starcie.

Foto wyróżniające: Maciej Gillert / Gallo Images via Getty Images Poland / Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zacząć grać w golfa i ile to kosztuje?
Jak zacząć grać w golfa i ile to kosztuje?
Każde hobby to określone wydatki, jednak są sporty, które wydają się finansową studnią bez dna. Czy golf do nich należy?
Urządzenia dla banków – co oferuje nowoczesna technologia?
Urządzenia dla banków – co oferuje nowoczesna technologia?
Przegląd najnowszych urządzeń dla sektora bankowego oferujących nowoczesne rozwiązania technologiczne dla efektywnej i bezpiecznej obsługi klientów.
Stoły konferencyjne – jak wybrać odpowiedni model dla Twojej firmy?
Stoły konferencyjne – jak wybrać odpowiedni model dla Twojej firmy?
Stół konferencyjny jest nieodzownym elementem wyposażenia w większości firm, zarówno w biurach, jak i w salach konferencyjnych czy szkoleniowych. To na nim podejmowane są decyzje, prowadzone są prezentacje, negocjacje, a także odbywają się spotkania z klientami i dostawcami. Wybór odpowiedniego stołu konferencyjnego może wpłynąć na efektywność spotkań, a także na wizerunek firmy. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni model stołu konferencyjnego dla Twojej firmy.
Ostatnie wpisy