Polecamy

Poduszka finansowa dla Wisły Kraków – ORLEN OIL sponsorem strategicznym zasłużonego klubu!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Mocno nadszarpnięty w ostatnich latach budżet Wisły Kraków zasili niebawem pokaźny zastrzyk gotówki. Od startu sezonu 2021/2022 państwowa spółka ORLEN OIL będzie finansowo wspierać klub z Reymonta jako sponsor strategiczny. Według doniesień dziennikarzy WP umowa została parafowana na dwanaście miesięcy z opcją przedłużenia o kolejny rok i opiewa na kwotę przekraczającą 2,5 mln złotych.

ORLEN OIL – nowy sponsor strategiczny Wisły Kraków

Dla znajdującej się już od dłuższego czasu w skomplikowanej sytuacji finansowej Wisły Kraków wsparcie ze strony tak możnego sponsora to szansa na podreperowanie budżetu, w którym wciąż brakuje wpływów z dnia meczowego (w sezonie 2019/20 budżet Wisły Kraków wynosił około 30 mln złotych – dod. red.). Powstałą lukę częściowo uda się jednak zasypać dzięki funduszom od spółki ORLEN OIL, która swoją siedzibę ma właśnie w stolicy Małopolski. Współpraca obu stron oficjalnie rozpocznie się wraz z inauguracją nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy.

Na mocy podpisanej w tym miesiącu umowy logotyp nowego sponsora strategicznego oraz marki olejów motoryzacyjnych Platinum znajdzie się w centralnej części strojów meczowych pierwszej drużyny Białej Gwiazdy, na bandach reklamowych okalających boisko Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, w bazie treningowej w Myślenicach, a także w materiałach marketingowych Wisły Kraków. Dotacja od państwowego potentata paliwowego obejmuje nie tylko zespół seniorów, lecz również Akademię Piłkarską Wisły, w której szkoli się obecnie około 250 młodych adeptów futbolu z grup wiekowych od U-7 do U-18.

„Zawarta umowa – oprócz standardowych elementów widocznych także przy okazji współpracy z innymi podmiotami, jak ekspozycja logo na frontach trykotów meczowych zawodników Białej Gwiazdy czy materiałach marketingowych – niesie ze sobą misję. Nie bez powodu użyłem słowa misja, gdyż misją zarówno Wisły, jak i PKN ORLEN jest wyniesienie rodzimego futbolu na wyższy poziom i ponowne zaistnienie 13-krotnego mistrza Polski na najwyższym szczeblu Ekstraklasy i na arenie międzynarodowej” – podkreśla Dawid Błaszczykowski, Prezes TS Wisła Kraków.

Z radością informujemy, że zostaliśmy Sponsorem Strategicznym Wisła Kraków. Jest to dla Nas ogromny zaszczyt, że możemy…

Opublikowany przez Platinum ORLEN OIL Czwartek, 17 czerwca 2021

Wisła Kraków i ORLEN OIL – współpraca na polu biznesowym oraz edukacyjnym

W kontrakcie znalazł się jeszcze zapis dotyczący powołania do Rady Nadzorczej Wisły Kraków nowego członka z ramienia ORLEN OIL. Dzięki temu przedstawiciel sponsora będzie mógł partycypować w newralgicznych decyzjach dotyczących przyszłości klubu, zwłaszcza tych związanych z wydatkami. Prezes koncernu PKN ORLEN podkreśla natomiast, że w przypadku tej kooperacji, oprócz kwestii stricte biznesowych, niezmiernie ważne będą też działania z obszaru CSR i aspekty edukacyjne (m.in. promowanie sportu amatorskiego oraz zdrowego stylu życia).

„Każdy projekt sponsoringowy, w który się angażujemy, musi przekładać się realnie na wzrost wartości marki i wspierać nasz biznes. Jednocześnie w całej Grupie ORLEN przykładamy dużą wagę do inicjatyw, które odpowiadają na potrzeby lokalnej społeczności. ORLEN OIL to spółka zakorzeniona w Krakowie i wsparcie klubu piłkarskiego w tym mieście uzupełnia prowadzone działania sponsoringowe. Wypracowane warunki gwarantują znaczący zwrot z zaangażowanego kapitału, co korzystnie przełoży się na sprzedaż, a co za tym idzie wyniki finansowe spółki. W ramach współpracy mocny akcent położono też na rozwój procesu szkoleniowego uzdolnionej młodzieży i zaplecza treningowego. W ten sposób umożliwimy najmłodszym zawodnikom dalszy rozwój pod kątem ewentualnego wejścia do profesjonalnego sportu, a może nawet reprezentacji narodowej” – podsumowuje Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Foto wyróżniające: Omar Marques / SOPA Images / LightRocket via Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile kosztuje budowa prywatnego kortu tenisowego?
Ile kosztuje budowa prywatnego kortu tenisowego?
Tenis ziemny to dyscyplina sportu, którą interesuje się wiele majętnych osób. Dowiedz się, ile kosztuje wybudowanie własnego kortu tenisowego i jakie nawierzchnie sprawdzą się najlepiej!
Prestiżowe destynacje narciarskie – które stoki warto odwiedzić?
Prestiżowe destynacje narciarskie – które stoki warto odwiedzić?
Szukając prestiżowych kurortów narciarskich, warto postawić na jeden ze szwajcarskich lub włoskich ośrodków.
Jakie suplementy diety warto brać?
Jakie suplementy diety warto brać?
Suplementy diety mogą być doskonałym uzupełnieniem codziennej diety. Jakie jednak suplementy wybrać? Przedstawiamy naszą listę najlepszych suplementów oraz podpowiadamy, jak prawidłowo wdrożyć suplementację.
Ostatnie wpisy