Polecamy

Czy i dlaczego warto kupić sprzęt sportowy na raty?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czy warto kupować sprzęt sportowy na raty, czy lepiej od razu wyłożyć całą kwotę? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi i wiele zależy od naszej indywidualnej sytuacji. Jeśli wydatek znacząco przekracza nasz budżet i zakup sprzętu sportowego wiązałby się z pozbyciem wszystkich naszych oszczędności, to dobrym pomysłem będzie zakupienie go na raty. Z uwagi na odsetki możemy zapłacić za niego nieco więcej, jednak nie pozbędziemy się całych oszczędności w jednym momencie i zachowamy względną stabilność finansową. 

Dlaczego warto inwestować w nowy sprzęt sportowy? 

Oczywiście nie w każdym przypadku, jednak istnieją pewne produkty, które po prostu lepiej kupić nowe. Jeśli wiele biegamy, to zdecydowanie bezpieczniej będzie wyłożyć kilkaset złotych na nowe i profesjonalne obuwie do biegów długodystansowych, niż kupowanie zdecydowanie tańszych używanych butów. Buty dopasowują się do kształtu stopy użytkownika i kupowanie takich, które miały już właściciela może okazać się niebezpieczne dla naszej stopy. Może grozić otarciami i innymi urazami, które wykluczą nas na jakiś czas z uprawiania sportu. 

Innym przykładem może być odzież i bielizna termoaktywna niezbędna w przypadku uprawiania sportów i turystyki zimowej. Zdecydowanie nie warto na nich oszczędzać. Dobrze dopasowana odzież zimowa uchroni nas przed wychłodzeniem i przemoczeniem. Dzięki temu będziemy bezpieczniejsi na szlaku czy wyciągu. Wszystkie te zakupy wiążą się jednak z niemałym wydatkiem. W zależności od ilości kupowanego sprzętu oraz jego marki czy specyfikacji może być to koszt od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Skąd wziąć na to pieniądze? Czy trzeba w takiej sytuacji rezygnować z marzeń? Oczywiście, że nie. Rozwiązaniem mogą okazać się pożyczki na raty – https://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/.

Kiedy warto zaciągnąć pożyczkę ratalną? 

Pożyczka ratalna będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą pozbywać się wszystkich swoich oszczędności na zakup niezbędnego do uprawiania swoich pasji sprzętu sportowego. Wiadome jest, że jego zakup może wiązać się z niemałym wydatkiem, jednak jeśli chcemy zachować niezależność finansową, to pożyczka ratalna umożliwia nam zachowanie części oszczędności. Za sprzęt zapłacimy w ten sposób tyle samo lub nieco więcej w związku z potrzebą spłaty odsetek naliczonych do zaciągniętej pożyczki, jednak nie będzie to ogromna suma, a pozwoli nam na zachowanie naszych pieniędzy. 

Sport to zdrowie i jeśli jest naszą pasją, to nie powinniśmy z niego rezygnować z powodu kosztów związanych z zakupem sprzętu. Nie warto też oszczędzać na zainwestowaniu w jak najlepszej jakości odzież sportową oraz inne niezbędne przedmioty. Pozwoli nam to na zminimalizowanie ryzyka kontuzji.

Jak znaleźć dobrą ofertę pożyczki ratalnej? 

Pożyczka pożyczce nie równa. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy lub wypełnieniem wniosku o udzielenie pożyczki powinniśmy zapoznać się z możliwie jak największą liczbą ofert dostępnych na rynku. Na początku warto skorzystać z jednego z wielu darmowych dostępnych w wyszukiwarkach rankingów pożyczek na raty. Jednym z portali zajmujących się prowadzeniem tego typu ewidencji jest https://sowafinansowa.pl/. Znajdziemy tam zestawienie najkorzystniejszych pożyczek ratalnych oferowanych przez firmy pozabankowe, co sprawia, że ubieganie się o nie jest znacznie prostsze i nie trzeba spełnić aż tak wielu wymogów formalnych jak w przypadku tradycyjnego kredytu bankowego. Sowa Finansowa powinna być pierwszym krokiem na drodze w poszukiwaniu najlepszej dla nas oferty. 

Fot. Sebastian Staines/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie przekładnie światłowodowe dla twojego biznesu
Jak wybrać odpowiednie przekładnie światłowodowe dla twojego biznesu
Odkryj kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze przekładni światłowodowych do tworzenia skutecznej infrastruktury dla Twojego biznesu.
Gdzie szukać informacji o lekarzach sportowych?
Gdzie szukać informacji o lekarzach sportowych?
Dostęp do profesjonalnej opieki zdrowotnej jest kluczowy dla każdego sportowca, zarówno amatora, jak i zawodowca.
Czy MultiSport odbuduje pozycję sprzed lockdownu? Teraz czas na marketing
Czy MultiSport odbuduje pozycję sprzed lockdownu? Teraz czas na marketing
Czy Multisport jest na granicy upadku, a kampania jest ich ostatnią deską ratunku? Sposób Benefit Systems na odbudowę marki.
Ostatnie wpisy