Polecamy

Jak aktywnie trenować w outdoorze?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Trening na świeżym powietrzu bez wątpienia ma ogrom zalet. Jednak w sezonie jesienno zimowym znaczna część z nas z niego rezygnuje na rzecz ciepłej herbaty i koca. Dowiedz się, dlaczego nie powinnaś rezygnować z treningów w outdoorze dlatego, że robi się zimno oraz jak się przygotować do takiego treningu, aby był w pełni komfortowy mimo niskiej temperatury. 

Bieganie to jeden z najpopularniejszych sportów uprawianych hobbystycznie. Wiele osób odstawia jednak swoje buty do biegania w głąb szafy, kiedy zbliża się sezon zimowy. A to błąd! Podpowiadamy, jak trenować w outdoorze, kiedy temperatura za oknem mocno spada. 

Bieganie zimą – jak zrobić to dobrze?

Bieganie zimą wbrew pozorom może być bardzo przyjemne – o ile zrobisz to prawidłowo. Jak więc biegać na mrozie?

Rozgrzewka

Bardzo ważną częścią treningu, nie tylko tego zimowego, jest oczywiście rozgrzewka. W przypadku treningu na mrozie warto wykonać ją w domu lub na klatce schodowej. Aby podnieść temperaturę ciała, zanim wyjdziesz na zimne powietrze, możesz wykonać ćwiczenia na schodach.

Rozsądna trasa

Podczas zimowych treningów outdoorowych jeszcze większego znaczenia nabiera rozsądne planowanie trasy. Nie możesz bowiem dopuścić do wychłodzenia organizmu, dlatego też, zamiast biec w tę i z powrotem na otwartej przestrzeni, zaplanuj pętlę, która pozwoli Ci zmodyfikować plany w razie potrzeby, na przykład skrócić trening albo dołożyć 1-2 okrążenia. Możesz też zaplanować trasę w taki sposób, aby obejmowała przystanek w ciepłym miejscu, na przykład kawiarni. 

Sprinty

Jeśli trenujesz na dworze w trakcie zimy, pamiętaj, aby sprinty zostawić na sam koniec. Bardzo ważne jest, aby najpierw porządnie rozgrzać mięśnie – unikniesz w ten sposób kontuzji. Pamiętaj także, że zimą na drogach i chodnikach pojawia się lód. Podczas biegania, a w szczególności podczas sprintów, miej to z tyłu głowy. 

Zimowa garderoba biegacza

Decydując się na treningi zimą, koniecznie należy zadbać o odpowiednią garderobę. Jakie ubrania i akcesoria będą najlepsze na zimowe treningi outdoorowe?

Zadbaj o stopy

Podczas zimowych treningów biegowych należy przede wszystkim zadbać o stopy, ponieważ to właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie. Koniecznie ubierz więc ocieplane skarpetki do biegania oraz dobrze dopasowane buty, które znajdziesz na przykład na stronie https://www.sneakerhouse.pl/. Postaraj się także, aby starannie zakryć kostki. 

Bielizna i odzież termoaktywna

Bardzo dobrym wyborem na chłodniejsze dni będzie bielizna oraz odzież termoaktywna damska Brubeck. Taka odzież lepiej zachowa ciepło oraz będzie doskonale odprowadzać wilgoć, dzięki czemu podczas zimowego treningu nie będzie Ci zimno, a także unikniesz mocnego pocenia się.  

Można też na wierzch założyć ciepłe bluzy, których duży wybór dostępny jest na stronie: https://second-you.com/pl/44-bluzki-i-bluzy.

Fot.: Jozsef Hocza/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
BNP Paribas sponsorem tytularnym lipcowego turnieju tenisowego WTA 250 w Gdyni
BNP Paribas sponsorem tytularnym lipcowego turnieju tenisowego WTA 250 w Gdyni
Grupa BNP Paribas została sponsorem tytularnym turnieju tenisowego WTA 250 w Gdyni. BNP Paribas Poland Open 2021 odbędzie się w dniach 17-25 lipca, a pula nagród wyniesie 235 tys. dolarów. Organizatorem imprezy jest grupa Tennis Consulting zarządzana przez Tomasza Świątka, ojca Igi Świątek.
PGE sponsorem tytularnym Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej!
PGE sponsorem tytularnym Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej!
PGE Polska Grupa Energetyczna coraz mocniej inwestuje w sport elektroniczny. Największe polskie przedsiębiorstwo sektora elektroenergetycznego zostało właśnie sponsorem tytularnym Dywizji […]
Zabezpieczanie instalacji elektrycznych – praktyczne porady od hurtowni Speckable
Zabezpieczanie instalacji elektrycznych – praktyczne porady od hurtowni Speckable
Dowiedz się, jak skutecznie zabezpieczyć instalacje elektryczne, korzystając z praktycznych porad od hurtowni Speckable. Bezpieczeństwo i efektywne działanie na wyciągnięcie ręki.
Ostatnie wpisy