Polecamy

Jak zachęcić pracowników do jazdy rowerem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jazda rowerem jest dobra zarówno dla nas, jak i dla planety. Codzienna przejażdżka poprawi kondycję i jest dużo bardziej ekologiczną opcją niż auto lub publiczne środki transportu. Jeśli więc jesteś pracodawcą, warto zastanowić się jak zachęcić do tego swoich pracowników. Podpowiadamy jak to zrobić.

Korzyści z dojeżdżania do pracy rowerem

Największe korzyści z codziennej przejażdżki rowerowej do pracy, to bez wątpienia te zdrowotne. Regularna jazda rowerem wzmocni pracę serca oraz chroni przed miażdżycą. Dodatkowo aktywność fizyczna codziennie rano i popołudniu, w drodze do i z pracy,  poprawi kondycję oraz wytrzymałość. Dzięki temu ryzyko chorób cywilizacyjnych znacznie się zmniejsza. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na jazdę rowerem przez cały rok, Twój organizm się zahartuje, a Twoja odporność wzrośnie. Ponadto jeżdżąc jednośladem, bardzo mocno pracują mięśnie pośladków, nóg i brzucha, a podczas jednogodzinnej przejażdżki spala się ponad 600 kalorii. Oznacza to, że jazda rowerem jest również świetnym sposobem na uzyskanie pożądanej sylwetki. Dodatkowo nie można zapomnieć o innych korzyściach płynących z wyboru tego środka transportu. Efekty jazdy rowerem można zaobserwować także w kosztach, ponieważ znacznie oszczędzisz na tankowaniu samochodu lub na kupnie biletów komunikacji miejskiej. Jeśli zależy Ci także na środowisku, ta forma transportu pomaga zmniejszyć produkcję CO2 – jedna osoba na kilometrze oszczędza 138 g, co daje nawet setki kilogramów mniej CO2 rocznie. 

Rower zamiast auta lub komunikacji – jak zachęcić do tego pracowników?

Jak więc zachęcić swoich pracowników, aby wybrali rower zamiast dojeżdżania do pracy samochodem lub komunikacją miejska? Jest kilka rozwiązań, które możesz zaproponować jako pracodawca.

Miejsce na rower

W dodatkowych benefitach firmowych bardzo często pojawia się zagwarantowane miejsce parkingowe. Dlaczego by więc nie zaproponować swoim pracownikom miejsca na rower? Brak możliwości pozostawienia roweru i całego sprzętu w bezpiecznym miejscu jest częstym powodem, przez który ludzie rezygnują z dojeżdżania do pracy jednośladem. Warto więc zagospodarować kawałek parkingu na miejsca rowerowe. Możesz to zrobić za pomocą wiaty rowerowe, na przykład tej dostępnej na stronie internetowej https://sklep.szymkowiak.pl/pol_m_Wiaty-rowerowe-136.html

Szatnia

Jazda na rowerze w stroju typowo biurowym może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego też, aby zachęcić pracowników do zmiany środka transportu, warto zapewnić im miejsce, w którym będą mogli się przebrać, odświeżyć i zostawić rzeczy. Na pewno każdy z nas chętniej wsiądzie na rower w sportowych ubraniach, niż w garniturze lub eleganckiej sukience. 

Benefity 

Aby jeszcze bardziej zachęcić pracowników do wyboru bardziej ekologicznego i zdrowszego środka transportu, warto zapewnić im dodatkowe benefity. Świetnym rozwiązaniem i miłym gestem w kierunku rowerzystów będzie na przykład darmowy posiłek lub dofinansowanie konserwacji roweru, lub zakupu potrzebnego sprzętu rowerowego. Możecie też zorganizować turniej w duchu grywalizacji, w którym każdy z pracowników będzie zbierał punkty za przejechane kilometry. Takie rozwiązanie jest doskonałą formą integracji w firmie i dobrze wpływa na jej wizerunek.

Zdjęcie główne: Snapwire/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Wiaty 03.02.2022

    Bardzo lubię jeździć do pracy na rowerze, nie dość że omijam korki to również dam o swoją kondycję. Uważam, że firmy również powinny zainwestować w wiaty rowerowe, aby umożliwić pracownikom bezpieczne przechowanie roweru na czas pracy.

Rekomendowane
Interesy na świeżym powietrzu. Gra w golfa jako sposób na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych
Interesy na świeżym powietrzu. Gra w golfa jako sposób na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych
Łączenie pasji do sportu oraz potrzeb i możliwości biznesowych to jedna z wielu zalet gry w golfa.
Jak technologia zmienia proces tworzenia nowoczesnych urządzeń?
Jak technologia zmienia proces tworzenia nowoczesnych urządzeń?
Nowoczesne urządzenia: Jak technologia rewolucjonizuje proces ich tworzenia i usprawnia funkcjonalność.
Królewski sport, królewskie gaże. Szachista też może zostać milionerem!
Królewski sport, królewskie gaże. Szachista też może zostać milionerem!
Mistrz świata w szachach, Magnus Carlsen, każdego roku zarabia kilkaset tysięcy dolarów. Sprawdź, jak kształtują się zarobki najlepszych szachistów!
Ostatnie wpisy