Polecamy

Jakie wybrać dodatkowe ubezpieczenie na życie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Duża część społeczeństwa myśli przyszłościowo. Przewidując różne zdarzenia, a także zakręty życiowe, decyduje się na polisę na życie. Grunt to dobre ubezpieczenie, a taka opcja jest zapewniona przez umowy dodatkowe do niej dołączone. Znaczne rozszerzenie przypadków, gdy będzie istniała możliwość skorzystania z wybranej pomocy, jest atrakcyjne, a mnogość ofert daje nam duże pole wyboru. 

Co oferuje dodatkowe ubezpieczenie?

Podstawowa ochrona zapewnia wsparcie finansowe upoważnionej osobie, przeważnie z bliskiej rodziny, w momencie zgonu naturalnego nabywcy polisy. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, aby zabezpieczyć rodzinę. Nie jest to jednak jedyna możliwa opcja. Wybierając rozszerzenia, pomoc finansowa będzie możliwa także w przypadku zgonu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, poważnego zachorowania, trwałego inwalidztwa, wypadku przy pracy czy leczenia szpitalnego, co jest rozstrzygnięciem znacznie bardziej atrakcyjnym. Wszystko można wybrać i dostosować do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych, wedle uznania.

Na co należy zwracać uwagę?

Warto wykonać dokładną analizę własnej sytuacji finansowej, oczekiwań, jakie wysuwamy względem dodatkowych opcji w polisie na życie, a także wziąć pod uwagę wykonywaną pracę, aktywność w wolnym czasie, prowadzony tryb życia, stan zdrowia i wiek. Są to kluczowe czynniki, które mają wpływ nie tylko na koszty dodatkowego ubezpieczenia, lecz także na to, jak finalnie podejdzie do nas towarzystwo je oferujące.

Zarobki i wolna część funduszy z nich, ma duży wpływ na to, jaka opcja może zostanie wybrana, ponieważ trzeba pamiętać o regularnym opłacaniu składek miesięcznych. Ochrona dla pracownika budowy, który jest narażony na urazy i kontuzje, będzie kompletnie inna, niż dla nauczyciela, co powinno być całkowicie zrozumiałe. Na finalną ofertę wpływ ma też spędzanie czasu wolnego, np. na rozwijaniu dodatkowego hobby, a jeśli to jest szczególnie ryzykowne, warto skupić się na pakiecie dot. następstw nieszczęśliwych wypadków.

Warto pomyśleć też o ubezpieczeniu od trwałego inwalidztwa i śmierci w wypadku komunikacyjnym, gdy do pracy dojeżdżamy skuterem, autem lub wykonujemy zawód kuriera. Nie wolno zapominać o rodzinie i narażać bliskich na brak pomocy finansowej ─ gdy w pracy zdarzy się wypadek, zostaną im wypłacone odpowiednie fundusze. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/jakie-wybrac-dodatkowe-ubezpieczenie-na-zycie/75.html.  

Przykłady dodatkowych ubezpieczeń na życie

PZU – Pomoc od Serca to oferta dla osób do 60 roku życia, a także posiadających jedną z umów podstawowych PZU. Dostępne warianty: Standard i Premium, pozwalają nam na swobodny wybór. W przypadku tego pierwszego dostajemy zabezpieczenie na wypadek 10 takich chorób, co druga opcja podnosi aż do 25. Ponadto można korzystać ze zagranicznej konsultacji. Wysokość sumy ubezpieczenia wynosi 10000 – 50000 zł.

Podpisanie z towarzystwem Aviva umowy dodatkowej zapewnia pomoc fachowców i specjalistów – elektryka, murarza czy hydraulika. Wystarczy odpowiednie zgłoszenie, w którym dokładnie opisujemy, jaka pomoc jest nam aktualnie potrzebna w domu. Mimo limitów kwotowych jest to bardzo ciekawa i przydatna opcja, która przyda się wielu osobom.

PZU, Concordia, Aviva – pomoc w konkretnej chorobie. Wymarzony wyjazd na wakacje, czy odpoczynek w wolnym czasie od pracy może kosztować nas różnego rodzaju zachorowaniem, np. na boreliozę. Z pomocą przychodzi opcja ubezpieczeń, dzięki której nie musimy się martwić o pieniądze na leczenie.


Jeśli interesujący nas produkt oferuje kilka towarzystw, trzeba w pełni przejrzeć ich opisy, sprawdzić różnicę, bo nie zawsze cena idzie w parze z usługami. Korzystne będzie przejrzenie rankingu ubezpieczeń na życie na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/.

Zdjęcie główne: Scott Graham/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nie tylko tenis – BNP Paribas rozszerza zakres sponsoringu sportowego!
Nie tylko tenis – BNP Paribas rozszerza zakres sponsoringu sportowego!
Jeszcze do niedawna BNP Paribas znany był głównie ze sponsorowania zawodów tenisowych. Teraz się to zmieni, bowiem jeden z największych banków detalicznych stawia także na golf!
Jak zacząć grać w polo? Podpowiadamy!
Jak zacząć grać w polo? Podpowiadamy!
Nasz poradnik do gry w polo pokaże Ci, jak postawić pierwsze kroki w tej skomplikowanej dyscyplinie.
Jak wybrać idealny komputer stacjonarny dla studenta?
Jak wybrać idealny komputer stacjonarny dla studenta?
Wybierając swój pierwszy komputer stacjonarny jako student? Poznaj kluczowe czynniki, na które należy zwrócić uwagę w tym procesie, takie jak specyfikacja sprzętowa, cena, a przede wszystkim spełnianie indywidualnych potrzeb.
Ostatnie wpisy