Polecamy

Poduszka sensomotoryczna, czyli ukojenie dla bolących mięśni i stawów

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Poduszka sensomotoryczna to sportowy gadżet i zarazem innowacyjne urządzenie, które może znacząco zmniejszyć bólowe dolegliwości mięśni i pleców. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób pracujących w biurze.

Poduszka sensomotoryczna – czym jest rehabilitacyjny przyrząd?

Poduszka sensomotoryczna nazywana również dyskiem, językiem, beretem czy togu to gadżet, który zyskuje popularność nie tylko wśród specjalistów. Urządzenie powszechnie stosowane w rehabilitacji i fizjoterapii świetnie sprawdza się także w domowych warunkach. Dmuchana poduszka wyposażona w specjalne wypustki pobudza krążenie, stymuluje prawidłową postawę kręgosłupa i pomaga zmniejszyć ból zastałych mięśni i stawów. Dzięki swojej budowie pozwala na balansowanie, które świetnie sprawdza się u osób z siedzącym trybem życia.

W zestawie z poduszką sensomotoryczną znajduje się również specjalna pompka, która ułatwia napełnianie poduszki powietrzem. Dobrze napompowany przyrząd swoim wyglądem przypomina dysk, na którym można siedzieć, leżeć lub ćwiczyć. Regularne korzystanie z poduszki poprawia prawidłowe ułożenie kręgosłupa i korzystnie działa na mięśnie pleców oraz pośladków.

Jak działa poduszka sensomotoryczna?

Przyrząd stworzony jest z innowacyjnej technologii, który ma odpowiadać potrzebom osób zmagających się z chronicznym bólem mięśni kręgosłupa. Poduszka jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, które są dostosowane do wrażliwej i alergicznej skóry. Dzięki powietrzu znajdującemu się w środku dysku użytkownik może dopasować jej poziom twardości do indywidualnych potrzeb, prawidłowej pozycji, rozmiaru, czy wagi. Konstrukcja poduszki sensomotorycznej jest bardzo stabilna i dopasowuje się do kształtu użytkownika, dlatego korzystanie z niej jest wyjątkowo komfortowe i bezpieczne dla zdrowia.

Podczas siedzenia dysk angażuje do pracy mięśnie pleców, zmusza je do ruchu i wypracowania prawidłowej postawy kręgosłupa. Taki sposób siedzenia nazywa się dynamicznym i jest znacznie korzystniejszy dla prawidłowej kondycji pleców niż klasyczne fotele profilowane. Z poduszki można, a nawet zaleca się korzystać podczas wielogodzinnego siedzenia, na przykład przy komputerze czy w pracy.

Jak wybrać odpowiednią poduszkę sensomotoryczną?

Rozmiary poduszek są uniwersalne. To za pomocą wpompowanego do środka powietrza reguluje się jej rozmiar i poziom twardości. Standardowo poduszki są produkowane o szerokości ok. 32 cm, dzięki temu na jej powierzchni mieszczą się całe pośladki. Płaski spód dysku jest zazwyczaj plastikowy, dzięki czemu pozwala na stabilne przyjęcie pozycji i swobodne balansowanie ciałem. Górna część urządzenia wykonana jest z wysokiej jakości gumy, odpornej na ścieralność i mechaniczne uszkodzenia. Ceny profesjonalnych poduszek sensomotorycznych zaczynają się już od około 30 zł i są dostępne w większości sklepów medycznych lub z wyposażeniem sportowym.

Dlaczego warto korzystać z dysku sensomotorycznego?

Poduszki są bardzo proste w użyciu i można je z łatwością dopasować do potrzeb zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Urządzenie zmusza do utrzymania prawidłowej postawy kręgosłupa, zgięcia kolan w kącie 90 stopni i ułożenia stóp na podłożu. Powietrze w poduszce pozwala na nieustanny ruch pośladków oraz pleców, które lepiej funkcjonują podczas wielogodzinnego siedzenia, niż w trakcie nieruchomego utrzymania jednej pozycji. Systematyczne stosowanie poduszki sensomotorycznej poprawia kondycję ruchową, wzmacnia mięśnie kręgosłupa, wspiera utrzymanie prawidłowej postawy ciała, ćwiczy mięśnie miednicy oraz prawidłową pozycję bioder, uczy koordynacji i poczucia równowagi, zmniejsza dolegliwości bólowe wynikające z długotrwałego siedzenia, poprawia krążenie krwi i odciąża zmęczony kręgosłup.

Korzystanie z poduszki zaleca się zarówno osobom, które zmagają się z kontuzjami pleców, jak i praktykującym siedzący tryb życia w ramach profilaktyki i zapobiegania ewentualnym zaburzeniom postawy oraz trwałym uszkodzeniom dysków kręgosłupa.

Przedstawiamy 6 głównych zalet ćwiczeń z poduszką sensomotoryczną.
A jakie Wy dostrzegacie plusy, których tutaj nie…

Opublikowany przez BardoMed Środa, 10 sierpnia 2016

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile kosztuje profesjonalny sprzęt skoczka narciarskiego?
Ile kosztuje profesjonalny sprzęt skoczka narciarskiego?
Sprzęt za kilkanaście tysięcy złotych? Tyle noszą na sobie najlepsi skoczkowie. Sprawdź, ile kosztuje sprzęt narciarski z górnej półki!
Obligacje skarbowe jako stabilizacja portfelu inwestorów
Obligacje skarbowe jako stabilizacja portfelu inwestorów
Obligacje skarbowe to jeden z najbardziej stabilnych instrumentów inwestycyjnych. Nie dość, że cieszą się one opinią najmniej ryzykownych, to jeszcze […]
Pride of Poland 2020: Polska klacz wylicytowana za 1,25 mln euro!
Pride of Poland 2020: Polska klacz wylicytowana za 1,25 mln euro!
Zorganizowana w czasie pandemii koronawirusa aukcja koni arabskich w Janowie Podlaskim zostanie zapamiętana głównie ze względu na spektakularną licytację o Perfinkę. Polska klacz przeniesie się do stadniny w Arabii Saudyjskiej za kwotę bliską dotychczasowemu rekordowi!
Tagi
Ostatnie wpisy