Polecamy

Poduszka sensomotoryczna, czyli ukojenie dla bolących mięśni i stawów

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Poduszka sensomotoryczna to sportowy gadżet i zarazem innowacyjne urządzenie, które może znacząco zmniejszyć bólowe dolegliwości mięśni i pleców. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób pracujących w biurze.

Poduszka sensomotoryczna – czym jest rehabilitacyjny przyrząd?

Poduszka sensomotoryczna nazywana również dyskiem, językiem, beretem czy togu to gadżet, który zyskuje popularność nie tylko wśród specjalistów. Urządzenie powszechnie stosowane w rehabilitacji i fizjoterapii świetnie sprawdza się także w domowych warunkach. Dmuchana poduszka wyposażona w specjalne wypustki pobudza krążenie, stymuluje prawidłową postawę kręgosłupa i pomaga zmniejszyć ból zastałych mięśni i stawów. Dzięki swojej budowie pozwala na balansowanie, które świetnie sprawdza się u osób z siedzącym trybem życia.

W zestawie z poduszką sensomotoryczną znajduje się również specjalna pompka, która ułatwia napełnianie poduszki powietrzem. Dobrze napompowany przyrząd swoim wyglądem przypomina dysk, na którym można siedzieć, leżeć lub ćwiczyć. Regularne korzystanie z poduszki poprawia prawidłowe ułożenie kręgosłupa i korzystnie działa na mięśnie pleców oraz pośladków.

Jak działa poduszka sensomotoryczna?

Przyrząd stworzony jest z innowacyjnej technologii, który ma odpowiadać potrzebom osób zmagających się z chronicznym bólem mięśni kręgosłupa. Poduszka jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, które są dostosowane do wrażliwej i alergicznej skóry. Dzięki powietrzu znajdującemu się w środku dysku użytkownik może dopasować jej poziom twardości do indywidualnych potrzeb, prawidłowej pozycji, rozmiaru, czy wagi. Konstrukcja poduszki sensomotorycznej jest bardzo stabilna i dopasowuje się do kształtu użytkownika, dlatego korzystanie z niej jest wyjątkowo komfortowe i bezpieczne dla zdrowia.

Podczas siedzenia dysk angażuje do pracy mięśnie pleców, zmusza je do ruchu i wypracowania prawidłowej postawy kręgosłupa. Taki sposób siedzenia nazywa się dynamicznym i jest znacznie korzystniejszy dla prawidłowej kondycji pleców niż klasyczne fotele profilowane. Z poduszki można, a nawet zaleca się korzystać podczas wielogodzinnego siedzenia, na przykład przy komputerze czy w pracy.

Jak wybrać odpowiednią poduszkę sensomotoryczną?

Rozmiary poduszek są uniwersalne. To za pomocą wpompowanego do środka powietrza reguluje się jej rozmiar i poziom twardości. Standardowo poduszki są produkowane o szerokości ok. 32 cm, dzięki temu na jej powierzchni mieszczą się całe pośladki. Płaski spód dysku jest zazwyczaj plastikowy, dzięki czemu pozwala na stabilne przyjęcie pozycji i swobodne balansowanie ciałem. Górna część urządzenia wykonana jest z wysokiej jakości gumy, odpornej na ścieralność i mechaniczne uszkodzenia. Ceny profesjonalnych poduszek sensomotorycznych zaczynają się już od około 30 zł i są dostępne w większości sklepów medycznych lub z wyposażeniem sportowym.

Dlaczego warto korzystać z dysku sensomotorycznego?

Poduszki są bardzo proste w użyciu i można je z łatwością dopasować do potrzeb zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Urządzenie zmusza do utrzymania prawidłowej postawy kręgosłupa, zgięcia kolan w kącie 90 stopni i ułożenia stóp na podłożu. Powietrze w poduszce pozwala na nieustanny ruch pośladków oraz pleców, które lepiej funkcjonują podczas wielogodzinnego siedzenia, niż w trakcie nieruchomego utrzymania jednej pozycji. Systematyczne stosowanie poduszki sensomotorycznej poprawia kondycję ruchową, wzmacnia mięśnie kręgosłupa, wspiera utrzymanie prawidłowej postawy ciała, ćwiczy mięśnie miednicy oraz prawidłową pozycję bioder, uczy koordynacji i poczucia równowagi, zmniejsza dolegliwości bólowe wynikające z długotrwałego siedzenia, poprawia krążenie krwi i odciąża zmęczony kręgosłup.

Korzystanie z poduszki zaleca się zarówno osobom, które zmagają się z kontuzjami pleców, jak i praktykującym siedzący tryb życia w ramach profilaktyki i zapobiegania ewentualnym zaburzeniom postawy oraz trwałym uszkodzeniom dysków kręgosłupa.

Przedstawiamy 6 głównych zalet ćwiczeń z poduszką sensomotoryczną.
A jakie Wy dostrzegacie plusy, których tutaj nie…

Opublikowany przez BardoMed Środa, 10 sierpnia 2016

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zachęcić pracowników do jazdy rowerem?
Jak zachęcić pracowników do jazdy rowerem?
Jeżdżenie rower jest niezwykle popularną formą aktywności fizycznej. Przynosi wiele korzyści, szczególnie tych zdrowotnych. Podpowiadamy więc, jak możesz jako pracodawca zachęcić swoich pracowników do wyboru roweru jako środka transportu do pracy.
Biznesowe podsumowanie 2021 roku – co się działo?
Biznesowe podsumowanie 2021 roku – co się działo?
2021 rok to skarbnica śmiałych projektów biznesowych – również ze świata sportu. Jakie wydarzenia miały największy wpływ na tę branżę?
Padel Warszawa – gdzie zagrać w padel w Warszawie i okolicy?
Padel Warszawa – gdzie zagrać w padel w Warszawie i okolicy?
Jeśli zaznałeś już radości z gry w padel i naprawdę zainteresował Cię ten sport, to nie ma dla Ciebie lepszego miejsca w Polsce niż Warszawa i okolice.
Tagi
Ostatnie wpisy