Polecamy

Energa będzie wspierać polski amp futbol przez kolejne trzy lata

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Grupa Kapitałowa Energa kontynuuje współpracę z Reprezentacją Polski w amp futbolu. W tym miesiącu spółka należąca do koncernu PKN ORLEN poinformowała o podpisaniu nowej umowy sponsorskiej na okres trzech lat. Energa pozostanie także partnerem programu szkoleniowego Junior Amp Futbol.

Energa wspiera polskich piłkarzy z niepełnosprawnościami już od 2018 roku. W 2019 roku została także oficjalnym partnerem ogólnopolskiego programu Junior Amp Futbol, w ramach którego młodzi adepci tej zyskującej coraz większą popularność dyscypliny mogą bezpłatnie uczestniczyć w regularnych zgrupowaniach piłkarskich oraz wyjeżdżać na międzynarodowe wydarzenia sportowe. W tym tygodniu spółka przedłużyła umowę o kolejne trzy lata.

„Jako Grupa ORLEN wspieramy polski sport, a przede wszystkim polskich sportowców. Inwestujemy w ich rozwój, tak aby mogli osiągać jak najlepsze wyniki. Nasza współpraca jest kompleksowa i obejmuje zarówno sport zawodowy, czy amatorski, ale też zawodników, którym niepełnosprawność nie przeszkadza w realizacji sportowych pasji, jak właśnie Reprezentacja Polski w ampfutbolu. Współpraca z Energą pomoże piłkarzom w przygotowaniu do startów w prestiżowych turniejach, zarówno w Polsce jak i za granicą” – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Reprezentacja Polski w amp futbolu została utworzona w 2012 roku i od tego czasu odniosła wiele sukcesów – zarówno w mistrzostwach Europy (brązowy medal), jak i mistrzostwach świata (półfinał). W 2019 roku Biało-Czerwoni triumfowali natomiast w międzynarodowym turnieju Amp Futbol Cup, który odbył się w Warszawie. O przyszłość tej dyscypliny sportu w naszym kraju również nie trzeba się obawiać. W ramach projektu Junior Amp Futbol trenuje już bowiem 28 utalentowanych dzieci w różnym przedziale wiekowym (najmłodszy z adeptów ma zaledwie 4 lata!).

„Cieszymy się, że tak silny partner jak Energa z Grupy ORLEN pozostaje z nami przez następne lata. To dla nas bardzo szczególny czas. W tym roku w Polsce zaplanowane są Mistrzostwa Europy Amp Futbol, w przyszłym roku przed piłkarzami Mistrzostwa Świata. Mamy mnóstwo energii, pracujemy nad formą. Chcemy dać z siebie jeszcze więcej, niż do tej pory” – deklaruje Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Grupa Amica przeciera szlaki i stawia na żeński futbol zagraniczny w najlepszym wydaniu
Grupa Amica przeciera szlaki i stawia na żeński futbol zagraniczny w najlepszym wydaniu
Sponsorskie umowy podpisano z dwoma najpopularniejszymi klubami kobiecej piłki nożnej w Europie.
Producent sprzętu sportowego – czym powinien się charakteryzować?
Producent sprzętu sportowego – czym powinien się charakteryzować?
Dobry producent sprzętu sportowego powinien się charakteryzować kilkoma podstawowymi cechami. Branża produkująca sprzęt sportowy w dużym stopniu może mieć wpływ na rozwijanie sportowych umiejętności oraz propagowanie zdrowego stylu życia.
Najbogatsi właściciele klubów sportowych
Najbogatsi właściciele klubów sportowych
Kluby sportowe, które przynoszą największe zyski, mają także majętnych właścicieli. Kto jest dziś najbogatszym właścicielem drużyny sportowej na świecie?
Ostatnie wpisy