Polecamy

Energa będzie wspierać polski amp futbol przez kolejne trzy lata

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Grupa Kapitałowa Energa kontynuuje współpracę z Reprezentacją Polski w amp futbolu. W tym miesiącu spółka należąca do koncernu PKN ORLEN poinformowała o podpisaniu nowej umowy sponsorskiej na okres trzech lat. Energa pozostanie także partnerem programu szkoleniowego Junior Amp Futbol.

Energa wspiera polskich piłkarzy z niepełnosprawnościami już od 2018 roku. W 2019 roku została także oficjalnym partnerem ogólnopolskiego programu Junior Amp Futbol, w ramach którego młodzi adepci tej zyskującej coraz większą popularność dyscypliny mogą bezpłatnie uczestniczyć w regularnych zgrupowaniach piłkarskich oraz wyjeżdżać na międzynarodowe wydarzenia sportowe. W tym tygodniu spółka przedłużyła umowę o kolejne trzy lata.

„Jako Grupa ORLEN wspieramy polski sport, a przede wszystkim polskich sportowców. Inwestujemy w ich rozwój, tak aby mogli osiągać jak najlepsze wyniki. Nasza współpraca jest kompleksowa i obejmuje zarówno sport zawodowy, czy amatorski, ale też zawodników, którym niepełnosprawność nie przeszkadza w realizacji sportowych pasji, jak właśnie Reprezentacja Polski w ampfutbolu. Współpraca z Energą pomoże piłkarzom w przygotowaniu do startów w prestiżowych turniejach, zarówno w Polsce jak i za granicą” – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Reprezentacja Polski w amp futbolu została utworzona w 2012 roku i od tego czasu odniosła wiele sukcesów – zarówno w mistrzostwach Europy (brązowy medal), jak i mistrzostwach świata (półfinał). W 2019 roku Biało-Czerwoni triumfowali natomiast w międzynarodowym turnieju Amp Futbol Cup, który odbył się w Warszawie. O przyszłość tej dyscypliny sportu w naszym kraju również nie trzeba się obawiać. W ramach projektu Junior Amp Futbol trenuje już bowiem 28 utalentowanych dzieci w różnym przedziale wiekowym (najmłodszy z adeptów ma zaledwie 4 lata!).

„Cieszymy się, że tak silny partner jak Energa z Grupy ORLEN pozostaje z nami przez następne lata. To dla nas bardzo szczególny czas. W tym roku w Polsce zaplanowane są Mistrzostwa Europy Amp Futbol, w przyszłym roku przed piłkarzami Mistrzostwa Świata. Mamy mnóstwo energii, pracujemy nad formą. Chcemy dać z siebie jeszcze więcej, niż do tej pory” – deklaruje Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zmiany właścicielskie w Lechu Poznań. Piotr Rutkowski z pakietem większościowym
Zmiany właścicielskie w Lechu Poznań. Piotr Rutkowski z pakietem większościowym
Jacek Rutkowski nie jest już właścicielem Lecha Poznań. Prezes zarządu Amica SA przekazał udziały w poznańskim klubie swoim dzieciom. Pakiet większościowy otrzymał jego syn - Piotr, który będzie także pełnił funkcję drugiego prezesa.
Proporczyki sportowe – krótka historia
Proporczyki sportowe – krótka historia
Proporczyki to elementy wyposażenia sportowego, które są nieodłącznym elementem większości dyscyplin sportowych. W tym artykule omówimy ich historię oraz korzyści, jakie może przynieść współpraca z producentem proporczyków.
Jak optymalnie dobrać rakietę do padla?
Jak optymalnie dobrać rakietę do padla?
Chcesz mieć pełny komfort podczas treningu padla? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęt do gry.
Ostatnie wpisy