Polecamy

Od małych pontonów po luksusowe jachty – jak wyglądają największe targi żeglarskie na świecie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia koronawirusa sprawiła, że ubiegłoroczne wydarzenia żeglarskie w większości zostały odwołane. W tym roku organizatorzy liczą na większe możliwości przeprowadzenia ekskluzywnych targów.

Boatshow Poland (Łódź)

Na hali Expo od lat odbywają się jedne z najbardziej rozbudowanych targów branżowych w Polsce. Liczna grupa wystawców, między innymi z Grecji, Tajlandii, Francji, Chorwacji czy Finlandii, prezentuje najnowsze rozwiązania technologiczne, pływające sprzęty, wyposażenie oraz różne rodzaje jachtów. Podczas targów swoje łodzie mogą także zaprezentować Polscy producenci. Poprzednia edycja Boatshow Poland została odwołana, jednak organizatorzy ogłosili już nową datę.

22. edycja Międzynarodowych Targów Żeglarstwa i Sportów wodnych została zaplanowana na 19-21 listopada 2021 roku. Jedną z głównych atrakcji ma być prezentacja największego jachtu motorowego w historii polskich wydarzeń żeglarskich. Na liście oferowanych sprzętów, które będzie można obejrzeć lub zakupić podczas targów Boatshow Poland 2021 znajdują się: łodzie motorowe, skutery wodne, morskie i śródlądowe jachty żaglowe, domy na wodzie, katamarany, łodzie wędkarskie, pontony, rowery wodne, kajaki czy narty wodne.

Boot Dusseldorf (Niemcy)

W 2019 roku, podczas ostatniej edycji Boot Dusseldorf, wydarzenie zgromadziło rekordową liczbę uczestników. Publika, która odwiedziła imprezę w hali o powierzchni około 220 tys. m2 liczyła łącznie ponad ćwierć miliona osób! Zaplanowane na ten rok targi mają zgromadzić ponad 1550 wystawców z ponad 50 krajów.

Podczas Boot Dusseldorf można obejrzeć najnowsze projekty jachtów, nowinki techniczne, wyposażenie, specjalistyczny sprzęt do pływania oraz wziąć udział w nietypowych aktywnościach, między innymi w symulatorach wakeboardingu.

Miami International Boat Show (Stany Zjednoczone)

Wydarzenie odbywa się w dwóch częściach. Na pierwszej z nich zwiedzający mogą oglądać sprzęt oraz wyposażenie na lądzie. W drugiej na wodzie umieszczone są najbardziej luksusowe i nowoczesne jachty. Uczestnicy mają okazję nie tylko porozmawiać z wystawcami, ale także na żywo obejrzeć ponad 1400 najnowszych modeli najpopularniejszych marek.

Wydarzenie w Miami każdego roku odwiedza ponad 100 tys. uczestników. Zdaniem ekspertów targi żeglarskie w Miami należą do najbardziej prestiżowych imprez w branży. W 2020 i 2021 roku z uwagi na poważną sytuację związaną z pandemią koronawirusa w Stanach Zjednoczonych targi odwołano. Organizatorzy zapowiedzieli już, że wstępna data przyszłorocznej edycji to 16-20 lutego.

Targi Wiatr i Woda (Warszawa)

Oprócz popularnego wydarzenia organizowanego w Łodzi, innymi znanymi w branży żeglarskiej targami są te odbywające się co roku w stolicy Polski. Poprzednia edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, gromadząc na hali Ptak Warsaw Expo w Warszawie prawie 80 tys. odwiedzających. Polscy i zagraniczni wystawcy prezentują wyposażenie związane z nawigacją, odzieżą żeglarską, sprzętem ratowniczym, a także pojazdami wodnymi, w tym pontony, łodzie wędkarskie, kajaki, skutery, rowery wodne, łodzie sportowe oraz jachty żaglowe i motorowe.

Podczas Targów Wiatr i Woda swoją ofertę prezentują też firmy zajmujące się ubezpieczeniem, leasingiem czy szkołami nauki nurkowania lub żeglowania. Trwająca 4 dni impreza podzielona jest na segmenty biznesowe oraz wystawowe, co pozwala na stworzenie dobrych warunków do zawierania umów handlowych i podejmowania decyzji o partnerstwie biznesowym. Najbliższe Targi Wiatr i Woda zaplanowano na drugi weekend października 2021 roku.

Foto wyróżniające: Tim Dobbelaere from Ieper, Belgium, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons / originally posted to Flickr

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sitting is the new smoking! O tym, dlaczego siedzący tryb pracy skraca nasze życie
Sitting is the new smoking! O tym, dlaczego siedzący tryb pracy skraca nasze życie
Siedzący tryb życia, zwłaszcza wymuszony przez pracę, może nieść za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Sitting is the smoking - dowiedz się czym jest i jak zadbać o swoje zdrowie!
Krajobraz branży fitness po odmrożeniu – milionowe długi i nowy porządek sanitarny
Krajobraz branży fitness po odmrożeniu – milionowe długi i nowy porządek sanitarny
Branża fitness pracuje na pełnych obrotach, aby przywrócić swoją pozycję sprzed lockdownu. Długi i reżim sanitarny będą tutaj znaczącą przeszkodą
EMS – nowoczesna forma treningów
EMS – nowoczesna forma treningów
Słyszałeś o treningu EMS? Przed zakupem zestawu do elektrostymulacji powinieneś zapoznać się z kilkoma informacjami, dzięki którym ćwiczenia będą efektywne.
Ostatnie wpisy