Polecamy

Najbardziej ekskluzywne stadniny koni na świecie – tu sport przeplata się z biznesem i sztuką

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Najbardziej luksusowe stadniny i stajnie koni z całego świata rokrocznie goszczą znamienitych gości, zwłaszcza ze świata biznesu. Do najbardziej renomowanych zaliczają się między innymi Heilan International Equestrian Club, Merricks Stables oraz The Bourne Hill House & Stables. W tym artykule przybliżamy ich historię oraz wnętrza.

Heilan Horse Culture Museum / Heilan International Equestrian Club

Jednym z najbardziej luksusowych obiektów tego typu jest zlokalizowany w chińskiej prowincji Jiangsu Heilan Horse Culture Museum. Zostało ono oficjalnie otwarte dla zwiedzających w maju 2016 roku. Jest to element turystyczno-ekologicznego projektu realizowanego przez ten region. W stajni podziwiać można przedstawicieli 47 różnych ras (m.in. andaluzyjskiej, hanowerskiej oraz fryzyjskiej) sprowadzonych z 30 krajów z całego świata. Obiekt ten jest połączony z centrum handlowym.

Działa tutaj również Heilan International Equestrian Club. Całość powstała z inicjatywy Heilan Group, która jest chińskim liderem branży odzieżowej. Firma ta angażuje się w działalność dobroczynną i prowadzi własną szkołę biznesu. We wspomnianym powyżej muzeum znajdują się cztery wystawy. Zobaczyć można tu żywe konie znajdujące się w boksach, poświęcone im dzieła sztuki, wystawę historyczną o wspólnych losach koni i ludzi oraz galerię przedstawiającą historię Heilan Group. Tym, co wyróżnia ten obiekt, są bogate zdobienia, surowy wystrój oraz polerowane na wysoki połysk ściany i podłogi.

W Heilan International Equestrian Club istnieje możliwość zorganizowania dowolnych zawodów jeździeckich czy odbycia lekcji jazdy konnej na wybranym poziomie. Klub jest podzielony na kilka stref, takich jak między innymi jeździecka, szkoleniowa czy wypoczynkowa. Znaleźć można tutaj także restaurację, pub oraz hotel. Do klubu należy 100 osób. Zatrudnionych jest tu 128 trenerów jeździectwa, w tym 9 z zagranicy. Na terenie klubu znajduje się także szpital dla koni. Pod opieką klubu pozostaje 405 zwierząt. Klub może pomieścić 666 osób. Jeśli zaś chodzi o powierzchnię, Equestrian Competition Venue zajmuje 12 tys. m2, natomiast Equestrian Performance Venue ok. 9 tys. m2.

Heilan Equestrian Center in Xin Qiao, Jiang Su province

Opublikowany przez Horses and Dressage Sobota, 9 kwietnia 2011

 

Merricks Stables

Kolejnym godnym uwagi, luksusowym obiektem są australijskie stajnie Merricks Stables. Znajduje się tutaj końskie SPA oraz szereg luksusowych apartamentów dla miłośników jazdy konnej.

 

The Bourne Hill House & Stables

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również The Bourne Hill House & Stables. Stajnia ta należy do znanych zawodników ujeżdżania – Fiony i Andersa Bigwood. Jest ona wykończona przy pomocy cegły klinkierowej nadającej jej szlachetnego charakteru. Na uwagę zasługuje tutaj efektowne oświetlenie, które tworzą przeszklony dach oraz duża liczba lamp typu świetliki.

Opublikowany przez Bourne Hill Stables Wtorek, 4 września 2018

 

Grand Prix Farms Acre Wellington

Grand Prix Farms Acre Wellington to posiadłość zlokalizowana na Florydzie, w jeździeckiej wiosce, w której skład wchodzą stajnia mogąca pomieścić kilkanaście koni, luksusowy dom oraz zaplecze niezbędne do prowadzenia treningów jeździeckich.

 

Riverlands Equestrian Facility

Miłośników koni zachwyci również Riverlands Equestrian Facility. To nowoczesna stajnia z ogromną halą oraz zewnętrznym placem położona u podnóża gór. Na uwagę zasługują tu w szczególności malownicze widoki.

 

Manor House Stables

Interesująca jest także Manor House Stables. To jedyna w swoim rodzaju stajnia wyścigowa zlokalizowana w Wielkiej Brytanii, a dokładnie w miejscowości Cheshire. Została założona w 2007 roku przez Michaela i Louise Owenów. Znaleźć można tutaj między innymi tor do galopu, bieżnie, karuzele oraz basen dla koni.

 

Polski akcent – Stadnina Koni Ciekocinko

Jeżeli chodzi o obiekty tego typu znajdujące się na terenie Polski, jednym z najnowocześniejszych i zarazem najładniejszych jest zlokalizowana na Pomorzu Stadnina Koni Ciekocinko. Stanowi ona integralną część kompleksu, jakim jest Pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness.

Na zdjęciu wyróżniającym: Heilan International Equestrian Club; foto: VCG/VCG via Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
PKN ORLEN pozostanie sponsorem drużyn piłki ręcznej i nożnej Wisły Płock!
PKN ORLEN pozostanie sponsorem drużyn piłki ręcznej i nożnej Wisły Płock!
PKN ORLEN związał się na kolejne sezony z Wisłą Płock i pozostanie głównym sponsorem drużyn piłki nożnej oraz piłki ręcznej popularnych Nafciarzy. „Chcemy być częścią tych drużyn i stwarzać im jak najlepsze warunki do pracy i osiągania sukcesów sportowych” - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.
Za nami Sport For Brands – co działo się na tej konferencji?
Za nami Sport For Brands – co działo się na tej konferencji?
Kolejna edycja Sport For Brands już za nami. Sprawdź, co tym razem przygotowali organizatorzy!
Padel Warszawa – gdzie zagrać w padel w Warszawie i okolicy?
Padel Warszawa – gdzie zagrać w padel w Warszawie i okolicy?
Jeśli zaznałeś już radości z gry w padel i naprawdę zainteresował Cię ten sport, to nie ma dla Ciebie lepszego miejsca w Polsce niż Warszawa i okolice.
Ostatnie wpisy