Polecamy

Luksusowe jachty – specjalność polskich zakładów

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Polskie firmy zajmujące się produkcją luksusowych jachtów są obecnie liderem na ogólnoświatowym rynku. Łodzie motorowe z polskich stoczni kupują najzamożniejsi ludzie z całego świata, w tym ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Chin i USA.

Polskie jachty luksusowe na całym świecie

Polskie jachty zdobyły renomę na całym świecie. Trafiają nie tylko do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale także do Skandynawii, Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. Przez wiele lat polskie luksusowe jachty ugruntowały sobie pozycję lidera w swojej branży i zaczęły powolną ekspansję na inne rynki – które chętnie je przyjmują. Inżynierowie z naszych fabryk są specjalistami w tworzeniu łodzi, które mają długość od sześciu do dziewięciu metrów długości. W tej kategorii wyprzedzają ich tylko Stany Zjednoczone, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że niebawem się to zmieni.

Polskie stocznie produkują średnio około 20 tysięcy luksusowych jachtów, które trafiają na wody całego świata. Należy tutaj dodać, że od 2009 roku sukcesywnie notowany jest coroczny wzrost liczby wyprodukowanych łodzi o ok. 10%. Najliczniejszą grupę reprezentantów polskiej myśli technicznej stanowią maszyny do 9 metrów, które napędzane są silnikiem zaburtowym. W naszych stoczniach powstaje ich około 18 tysięcy, natomiast jachtów żaglowych produkujemy około 2 tysięcy.

Polskie łodzie motorowe o wysokim standardzie trafiają w każdy zakątek świata. Warto tutaj zaznaczyć, że co trzecia maszyna pływająca na wodach europejskich jest polskiej produkcji. Liderem wśród ich odbiorców są Norwegowie, którzy rokrocznie wydają około 100 milionów euro na swoje zabawki. Kolejne miejsca zajmują Francuzi i Niemcy, natomiast USA plasuje się na czwartej pozycji.

Świat docenia jakość polskich łodzi luksusowych

W Polsce działa około tysiąca firm, które specjalizują się w produkcji luksusowych jachtów. Oczywiście w tej grupie są przedsiębiorstwa tworzące maszyny pod własną marką, poddostawcy i sprzedawcy jachtów zagranicznych firm oraz spółki produkujące na zamówienie stoczni z innych państw. Samych zakładów produkcyjnych różnej wielkości jest w Polsce około 170, a wśród nich jest 6 większych, które zatrudniają nawet do tysiąca osób.

Wokół wszystkich stoczni znajduje się również sieć różnych dostawców, którzy podejmują współpracę także z partnerami międzynarodowymi. Są to na przykład dostawcy komponentów metalowych, tapicerki czy żagli. Możemy tutaj wspomnieć, że ponad połowa Tall Ships wyposażona jest w żagle firmy Sail Service z Gdańska. Branża jachtowa nie opiera się już tylko na szkutnikach, którzy od podstaw robią wszystko sami. Obecnie prace te dzieli się na etapy i grupy specjalistów, którzy odpowiadają za swoje zadania.

Największą zaletą polskich jachtów luksusowych jest ich wysoka jakość. Wielu ekspertów z nadzieją patrzy w przyszłość i zgodnie twierdzi, że polskie łodzie motorowe przecierają szlaki dla innych produktów z naszego rynku, które będą trafiać do każdego zakątka świata. Polskie jednostki pływające cenione są na całym świecie, co także przekłada się na pozytywny odbiór naszej gospodarki. Specjaliści szacują, że skala eksportu będzie wciąż rosnąć i niebawem na stałe będzie oscylować w granicach miliarda złotych.

Luksusowe jachty z Polski upodobali sobie nie tylko zamożni Arabowie, ale także gwiazdy sportu. Przykładem może być tutaj Rafael Nadal, który wydał około 20 milionów złotych na luksusową jednostkę. Zbudowana została w trójmiejskiej stoczni Sunreef Yachts. To tylko pokazuje, jak na całym świecie cenione są polskie łodzie motorowe i jak dużym zainteresowaniem się cieszą. Mamy nadzieję, że będzie tak również z innymi produktami, które wzmocnią naszą gospodarkę na arenie międzynarodowej.

[RAFAEL NADAL DOŁĄCZA DO GRONA WŁAŚCICIELI KATAMARANÓW SUNREEF YACHTS Z GDAŃSKA] 😍Jeden z najwybitniejszych tenisistów…

Opublikowany przez Biznesnafali.pl Pomorże Poniedziałek, 22 lipca 2019

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni system alarmowy do domu?
Jak wybrać odpowiedni system alarmowy do domu?
Poznaj kluczowe zasady wyboru efektywnego systemu alarmowego dla twojego domu. Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces wybierania najbardziej odpowiedniego systemu dla Twoich potrzeb.
Jak wybrać odpowiednią protezę dentystyczną: porady i wskazówki
Jak wybrać odpowiednią protezę dentystyczną: porady i wskazówki
Wybierając protezę dentystyczną należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Ten artykuł pomoże Ci podjąć świadomą decyzję, omawiając różne rodzaje protez i oferując profesjonalne porady.
Monaco Yacht Show – największe targi ekskluzywnych jachtów w Europie z trzydziestoletnią tradycją
Monaco Yacht Show – największe targi ekskluzywnych jachtów w Europie z trzydziestoletnią tradycją
Sprawdź, kiedy odbędzie się jubileuszowa edycja świętująca 30-stą rocznicę powstania MYS!
Ostatnie wpisy