Polecamy

7 sprzętów i gadżetów, w które warto wyposażyć luksusowy jacht

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Warunki panujące na jachcie powinny zapewniać jednocześnie bezpieczeństwo oraz komfort. W tym celu warto wyposażyć statek w specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu wspomniane wymogi zostaną spełnione z nawiązką!

Nowoczesne jachty to nawet nie tyle statki, co wodne mieszkania o wysokim standardzie. W założeniu mają one zapewniać pasażerom przede wszystkim komfortowy wypoczynek, choć nie może się to odbyć kosztem bezpieczeństwa. Luksusowe jachty są obecnie perfekcyjnie przygotowane pod kątem konstrukcji i wyposażenia, wobec czego nie straszne są im choćby najbardziej niesprzyjające warunki atmosferyczne. Przedstawiamy zestawienie gadżetów, w które powinien zainwestować każdy właściciel nowoczesnego jachtu.

Sprzęt ratunkowy

Podstawową kwestią podczas przebywania na pokładzie jest oczywiście sprzęt ratunkowy. Zaliczamy do niego koło ratunkowe, kamizelkę ratunkową i pasy ratunkowe, których liczba powinna odpowiadać liczbie pasażerów. Do niezbędnego sprzętu ratunkowego warto dodać również apteczkę pierwszej pomocy.

Sprzęt dymny i sygnalizacyjny

Pomimo że jacht znajduje się na wodzie, nie sposób zapomnieć o innym żywiole – ogniu. Na wypadek pożaru dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt dymny i sygnalizacyjny, a także gaśnicę. W ten sposób będziemy mogli czuć się przygotowani na każdą okoliczność, co z pewnością pozytywnie wpłynie na komfort podróży.

Podstawowe narzędzia 

Życie pisze różne scenariusze i nigdy nie wiadomo, jaki sprzęt może się przydać. Na pokład jachtu warto zabrać więc podstawowe narzędzia, takie jak nóż do cięcia lin, scyzoryk czy latarka czołowa. Do wszelkich prac związanych z linami pokładowymi przydatne okażą się rękawiczki. Nawet pozornie nieznaczące narzędzia mogą być na jachcie na wagę złota!

Kuchnia pokładowa

Luksusowy jacht koniecznie powinien zawierać kuchnię dającą możliwość przygotowywania ciepłych posiłków. Dzisiejsze statki zazwyczaj spełniają ten warunek – zjedzenie smacznego posiłku podczas rejsu jachtem stanowi wszak jeden z elementów luksusu! Do wyposażenia takiej kuchni należy lodówka oraz kuchenka gazowa lub spirytusowa.

Toalety jachtowe

Na pokładzie luksusowego jachtu nie może zabraknąć toalet. W zależności od specyfiki działania dzielą się one na morskie i chemiczne. W ramach tych pierwszych rozróżnia się jeszcze ręczne i elektryczne. Toalety chemiczne różnią się od morskich przede wszystkim tym, że nie odprowadzają nieczystości poza jacht, gromadząc je w odpowiednim zbiorniku.

Klimatyzacja i ogrzewanie jachtowe

Wyruszając w wakacyjny rejs na pokładzie luksusowego jachtu należy liczyć się zarówno z niezwykle upalnymi dniami, jak i chłodnymi wieczorami. W związku z tym na wyposażeniu każdego wysokiej jakości statku znajdziemy klimatyzację i ogrzewanie, które uczynią podróż komfortową niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Nagłośnienie pokładowe i telewizory

Niepowtarzalnego klimatu morskiej żegludze dodatkowo nadaje znajdujące się na zewnątrz i wewnątrz nagłośnienie – luksusowy jacht koniecznie musi oferować możliwość słuchania muzyki! Całość mogą dopełnić natomiast telewizory, które stanowią świetną alternatywę spędzania wolnego czasu.

Zdj. głóne: Alina Kacharho/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Agencja ADSright – kampanie reklamowe z usługą YouTube Ads!
Agencja ADSright – kampanie reklamowe z usługą YouTube Ads!
Chcesz efektywniej zorganizować swoje działania marketingowe? Postaw na YouTube i Facebook Ads!
Jak krople Vibron wspomagają utratę wagi poprzez przyspieszenie metabolizmu
Jak krople Vibron wspomagają utratę wagi poprzez przyspieszenie metabolizmu
Dowiedz się, jak krople Vibron promują zrównoważoną utratę wagi, przyspieszając metabolizm. Sprawdź, jak działa ten naturalny suplement diety.
Od Williama Howarda Tafta do Donalda Trumpa – golfowa tradycja w Białym Domu
Od Williama Howarda Tafta do Donalda Trumpa – golfowa tradycja w Białym Domu
Czy gra w golfa jest odpowiednim zajęciem dla prezydenta? Historia Białego Domu pokazuje, że jak najbardziej!
Ostatnie wpisy