Polecamy

Royal Ascot – najsłynniejsze wyścigi konne przepełnione blichtrem i luksusem

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Ascot to wieś w Wielkiej Brytanii, zlokalizowana 45 kilometrów od Londynu. Słynie ona z Royal Ascot Racecourse, czyli jednych z najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych wyścigów konnych na świecie, których historia sięga 1711 roku. Do grona obserwatorów zalicza się przede wszystkim brytyjską rodzinę królewską, która w swoich stajniach posiada jedne z najpiękniejszych i najszybszych angielskich koni.

Impreza ta jest niezwykle ważnym brytyjskim wydarzeniem społecznym. Stanowi okazję do prezentacji szykownych kreacji i fantazyjnych kapeluszy. Co jeszcze warto wiedzieć na temat Royal Ascot Racecourse?

Royal Ascot Racecourse – królewskie wyścigi konne

Royal Ascot Racecourse to wydarzenie z niezwykle bogatą historią. Pierwsza edycja wyścigów odbyła się ponad 300 lat temu – w 1711 roku. Organizatorką wyścigów była wówczas królowa Anna. Royal Ascot Racecourse trwa od wtorku do soboty (event nigdy nie odbywa się w poniedziałki). Każdego roku na wydarzenie to zjeżdża się ponad 300 tysięcy osób z całego świata. Do wyboru jest kilka różnych rodzajów biletów oraz trybun. Aby móc uczestniczyć w wyścigach, należy dopełnić szeregu procedur oraz przejść szczegółową kontrolę bezpieczeństwa straży królewskiej. Suma nagród podczas Royal Ascot Racecourse to aż 3 000 000 funtów. W skład wyścigów wchodzi między innymi 17 gonitw najwyższej klasy.

Brytyjskie media skupiają się głównie na celebrytach uczestniczących w wyścigach konnych. W wydarzeniu biorą również udział członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, w tym Elżbieta II. Wyścigi odbywają się w odległości zaledwie kilku kilometrów od zamku w Windsorze. Zgodnie z tradycją, Elżbieta II każdego dnia wyrusza z niego o 01:30. Jest ona właścicielką 19 koni, którym udało się wygrać Royal Ascot Racecourse. Jej dżokeje prezentują się w purpurowych koszulkach wraz ze szkarłatnymi rękawami i aksamitnych kaskach ze złotymi lamówkami. Elżbieta II prezentuje kluczowe trofea wyścigów. Są nimi: Gold Cup, Royal Hunt Cup i Queen’s Vase.

Kapelusze – kluczowy element Royal Ascot Racecourse

Jednym z najważniejszych wydarzeń podczas Royal Ascot Racecourse jest Ladies Day, czyli Dzień Dam. Co to takiego? To konkurs, podczas którego wybierany jest najpiękniejszy i najbardziej fantazyjny kapelusz. W wydarzeniu tym biorą udział kobiety z całego świata. Do dziś nie wiadomo, skąd dokładnie wziął się zwyczaj organizowania konkursu kapeluszy.

Niektóre źródła podają, że czwartek był najpopularniejszym dniem wyścigów, na którym zjawiała się największa ilość kobiet. Po pewnym czasie ktoś wpadł na pomysł, by zadedykować go damom i w szczególny sposób wyróżnić te z najbardziej fantazyjnym nakryciem głowy.

Niekiedy mówi się, że kapelusze mają być wabikiem na arystokratów. Dzień Dam to doskonały sposób na to, aby trafić na łamy popularnych brytyjskich magazynów. Fotografie przedstawiające kobiety w fantazyjnych kapeluszach można znaleźć w topowych czasopismach modowych z całego świata. Royal Ascot Racecourse jest wydarzeniem, w którym przynajmniej raz w życiu uczestniczy większość Brytyjek.

LADIES DAY na Royal Ascot.
Dzieła zebrane. Żałuję ogromnie, że w Polsce wciąż nie potrafimy bawić się tak kolorowo i z…

Opublikowany przez LALLU CHIC by Hania Bulczyńska Czwartek, 21 czerwca 2018

Dress code panujący na Royal Ascot Racecourse

Jaki dress code obowiązuje na Royal Ascot Racecourse? Dotyczy on w szczególności sektora Royal Enclosure. Przebywający tam mężczyźni muszą mieć na sobie jasny frak oraz cylinder. Jeżeli chodzi o kobiety, ich stylizacje muszą zasłaniać ramiona oraz talię. Spódnice oraz sukienki powinny sięgać co najmniej do kolan. Spodnie są dozwolone, pod warunkiem, że mają one ten sam kolor co żakiet. Niedopuszczalne są kreacje na cienkich ramiączkach. Obowiązkowym elementem damskiego stroju jest kapelusz – tutaj można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa.

The Royal Ascot Style Guide – In Association With Cunard

The Royal Ascot Dress Code is traditional, woven into the very fabric of our history…

Who has their outfit sorted for June? 🙋‍♂️ 🙋

Opublikowany przez Ascot Racecourse Piątek, 3 maja 2019

Foto wyróżniające: Dumphasizer / Flickr

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niski poziom cukru we krwi, czyli co warto wiedzieć o hipoglikemii?
Niski poziom cukru we krwi, czyli co warto wiedzieć o hipoglikemii?
Niedocukrzenie to spadek stężenia glukozy we krwi poniżej 3,9 mmol/l, czyli 70 mg /dl. Są to wartości umowne, ponieważ objawy z nimi związane mogą pojawić się jeszcze przed przekroczeniem wspomnianych wartości granicznych. Jest to szczególnie widoczne u osób zmagających się z cukrzycą typu pierwszego, jeśli choroba trwa już dłuższy czas.
Ulga dla firm z branży sportu – co da klubom?
Ulga dla firm z branży sportu – co da klubom?
Nowy projekt premiera Morawieckiego ma pomóc w rozwoju sportu, kultury i nauki w Polsce.
Jak dbać o zbilansowaną dietę przy aktywnym trybie życia?
Jak dbać o zbilansowaną dietę przy aktywnym trybie życia?
Prawidłowa dieta jest podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest ona szczególnie ważna dla osób aktywnych fizycznie. Podpowiadamy więc, jak możesz zadbać o zbilansowany jadłospis.
Ostatnie wpisy