Polecamy

Wieczysta Kraków – biznesowy projekt, który zamienia się w sportowy sukces

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O Wieczystej Kraków słyszeć mogli nie tylko fani piłki nożnej, ale również osoby zupełnie niezwiązane ze sportem. Początkowo Wieczysta Kraków miała być wyłącznie biznesowym projektem. Dziś jednak nazwę wielu kojarzy ze sportowym sukcesem klubu.

Podstawowe informacje o Wieczystej Kraków

Wieczysta Kraków to klub sportowy, którego początki kojarzone są bardziej z projektem biznesowym niż typowo sportowym klubem. Dziś jednak pierwszym skojarzeniem dla wielu mówiących o Wieczystej są sukcesy, których od jakiegoś czasu gromadzi coraz więcej. Klub założono już w 1942 roku w Krakowie. Nazwa pochodzi od osiedla, na którym znajduje się boisko klubowe.

Wieczysta Kraków to drużyna, której trenerem od 2021 roku jest Franciszek Smuda, czyli były selekcjoner reprezentacji Polski. Być może wsparcie tego trenera przyczyniło się do niekwestionowanych sukcesów Wieczystej w Pucharze Polski czy na tle innych klubów.

Wieczysta Kraków dziś

W obecnym sezonie, czyli 2022/2023, Wieczysta Kraków występuje w III lidze, grupie IV. Klub dynamicznie się rozwija – i w skali wojewódzkiej, i w ogólnopolskiej. Komentatorzy i wszyscy zainteresowani światem polskiej piłki z całą pewnością z zapartym tchem będą obserwować dalsze mecze z udziałem Wieczystej Kraków.

Zdj. główne: Markus Spiske/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niski poziom cukru we krwi, czyli co warto wiedzieć o hipoglikemii?
Niski poziom cukru we krwi, czyli co warto wiedzieć o hipoglikemii?
Niedocukrzenie to spadek stężenia glukozy we krwi poniżej 3,9 mmol/l, czyli 70 mg /dl. Są to wartości umowne, ponieważ objawy z nimi związane mogą pojawić się jeszcze przed przekroczeniem wspomnianych wartości granicznych. Jest to szczególnie widoczne u osób zmagających się z cukrzycą typu pierwszego, jeśli choroba trwa już dłuższy czas.
7 sprzętów i gadżetów, w które warto wyposażyć luksusowy jacht
7 sprzętów i gadżetów, w które warto wyposażyć luksusowy jacht
W jaki sposób uczynić nowoczesny jacht luksusowym i zarazem bezpiecznym? Oto sprzęt, który musi znaleźć się na pokładzie!
Od małych pontonów po luksusowe jachty – jak wyglądają największe targi żeglarskie na świecie?
Od małych pontonów po luksusowe jachty – jak wyglądają największe targi żeglarskie na świecie?
Największe targi żeglarskie na świecie to wydarzenia rangi międzynarodowej, podczas których można oglądać liczne nowinki techniczne, luksusowe pojazdy wodne oraz podstawowe wyposażenie żeglarskie niezbędne w trakcie każdej wizyty na wodzie.
Ostatnie wpisy