Polecamy

Wieczysta Kraków – biznesowy projekt, który zamienia się w sportowy sukces

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O Wieczystej Kraków słyszeć mogli nie tylko fani piłki nożnej, ale również osoby zupełnie niezwiązane ze sportem. Początkowo Wieczysta Kraków miała być wyłącznie biznesowym projektem. Dziś jednak nazwę wielu kojarzy ze sportowym sukcesem klubu.

Podstawowe informacje o Wieczystej Kraków

Wieczysta Kraków to klub sportowy, którego początki kojarzone są bardziej z projektem biznesowym niż typowo sportowym klubem. Dziś jednak pierwszym skojarzeniem dla wielu mówiących o Wieczystej są sukcesy, których od jakiegoś czasu gromadzi coraz więcej. Klub założono już w 1942 roku w Krakowie. Nazwa pochodzi od osiedla, na którym znajduje się boisko klubowe.

Wieczysta Kraków to drużyna, której trenerem od 2021 roku jest Franciszek Smuda, czyli były selekcjoner reprezentacji Polski. Być może wsparcie tego trenera przyczyniło się do niekwestionowanych sukcesów Wieczystej w Pucharze Polski czy na tle innych klubów.

Wieczysta Kraków dziś

W obecnym sezonie, czyli 2022/2023, Wieczysta Kraków występuje w III lidze, grupie IV. Klub dynamicznie się rozwija – i w skali wojewódzkiej, i w ogólnopolskiej. Komentatorzy i wszyscy zainteresowani światem polskiej piłki z całą pewnością z zapartym tchem będą obserwować dalsze mecze z udziałem Wieczystej Kraków.

Zdj. główne: Markus Spiske/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Którzy światowi milionerzy pokochali grę w polo?
Którzy światowi milionerzy pokochali grę w polo?
Czy wiesz, które znane osobistości interesowały się grą w polo i same uczestniczyły w wielu międzynarodowych rywalizacjach?
Branżowe turnieje w halowej piłce nożnej przełożone
Branżowe turnieje w halowej piłce nożnej przełożone
Organizator popularnych turniejów futsalowych dla różnych branż poinformował w tym miesiącu o ponownym przeniesieniu wszystkich imprez. Powodem tej decyzji jest nasilająca się pandemia.
Business Tennis League – największa amatorska liga tenisowa dla firm
Business Tennis League – największa amatorska liga tenisowa dla firm
Chcesz zabłysnąć wśród gwiazd tenisa w świecie biznesu? Sprawdź, czym jest Business Tennis League!
Ostatnie wpisy