Polecamy

Wieczysta Kraków – biznesowy projekt, który zamienia się w sportowy sukces

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O Wieczystej Kraków słyszeć mogli nie tylko fani piłki nożnej, ale również osoby zupełnie niezwiązane ze sportem. Początkowo Wieczysta Kraków miała być wyłącznie biznesowym projektem. Dziś jednak nazwę wielu kojarzy ze sportowym sukcesem klubu.

Podstawowe informacje o Wieczystej Kraków

Wieczysta Kraków to klub sportowy, którego początki kojarzone są bardziej z projektem biznesowym niż typowo sportowym klubem. Dziś jednak pierwszym skojarzeniem dla wielu mówiących o Wieczystej są sukcesy, których od jakiegoś czasu gromadzi coraz więcej. Klub założono już w 1942 roku w Krakowie. Nazwa pochodzi od osiedla, na którym znajduje się boisko klubowe.

Wieczysta Kraków to drużyna, której trenerem od 2021 roku jest Franciszek Smuda, czyli były selekcjoner reprezentacji Polski. Być może wsparcie tego trenera przyczyniło się do niekwestionowanych sukcesów Wieczystej w Pucharze Polski czy na tle innych klubów.

Wieczysta Kraków dziś

W obecnym sezonie, czyli 2022/2023, Wieczysta Kraków występuje w III lidze, grupie IV. Klub dynamicznie się rozwija – i w skali wojewódzkiej, i w ogólnopolskiej. Komentatorzy i wszyscy zainteresowani światem polskiej piłki z całą pewnością z zapartym tchem będą obserwować dalsze mecze z udziałem Wieczystej Kraków.

Zdj. główne: Markus Spiske/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Biznesowe podsumowanie 2021 roku – co się działo?
Biznesowe podsumowanie 2021 roku – co się działo?
2021 rok to skarbnica śmiałych projektów biznesowych – również ze świata sportu. Jakie wydarzenia miały największy wpływ na tę branżę?
Nie tylko tenis – BNP Paribas rozszerza zakres sponsoringu sportowego!
Nie tylko tenis – BNP Paribas rozszerza zakres sponsoringu sportowego!
Jeszcze do niedawna BNP Paribas znany był głównie ze sponsorowania zawodów tenisowych. Teraz się to zmieni, bowiem jeden z największych banków detalicznych stawia także na golf!
Skuteczne doskonalenie biznesowego angielskiego online – klucz do sukcesu w świecie biznesu!
Skuteczne doskonalenie biznesowego angielskiego online – klucz do sukcesu w świecie biznesu!
Nauka biznesowego angielskiego online - klucz do sukcesu w międzynarodowym biznesie.
Ostatnie wpisy