Polecamy

16. Gala Nagród Biznesu Sportowego: Specjalne wyróżnienie dla Polskiego Związku Tenisowego

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W piątkowy wieczór w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyła się 16. Gala Nagród Biznesu Sportowego. Prestiżowe Statuetki DEMES przyznano tym razem aż w 15 kategoriach, a wyróżnienia odebrali m.in. przedstawiciele PGNiG Superligi, Areny Gliwice, Totalizatora Sportowego LOTTO, Legii Warszawa, czy Ekstraklasa Games. Nagroda w kategorii specjalnej powędrowała natomiast do Polskiego Związku Tenisowego za szereg inicjatyw propagujących dyscyplinę na przestrzeni minionych miesięcy.

Gala Sportu i Biznesu stanowiła zwieńczenie dwudniowej Konferencji SPORTBIZ 2020, obfitującej w wiele inspirujących bloków dyskusyjnych i prelekcji z udziałem osób zarządzających przedsiębiorstwami zaangażowanymi w propagowanie lub sponsorowanie sportu (na scenie pojawili się m.in. Lars Stegelmann – Wiceprezes ds. Handlowych w Nielsen Sports & Entertainment, Benedikt Scholz – Dyrektor ds. Międzynarodowych, Handlowych & New Business w Borussii Dortmund, Marian Kmita – Dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat, Krzysztof Świergiel – Dyrektor Zarządzający Eleven Sports Polska, czy Marcin Animucki – Prezes Zarządu Ekstraklasa S.A.). Forum SPORTBIZ, które odbywa się nieprzerwanie od 2017 roku, uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń integrujących świat sportu i biznesu w tej części Europy.

Za nami Konferencja! Serdecznie dziękujemy Wam za przybycie na nasze wydarzenie. Mamy nadzieję, że wykorzystacie wiele…

Opublikowany przez Marketing Sportowy Piątek, 18 września 2020

Punktem kulminacyjnym tegorocznej edycji, zorganizowanej w Centrum Olimpijskim PKOl, było wręczenie prestiżowych statuetek DEMES. Wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć najbardziej rozpoznawalnego polskiego sportowca oraz najwybitniejszego piłkarza w historii naszego kraju – Roberta Lewandowskiego. Kapituła doceniła jednak nie tylko sportowe osiągnięcia kapitana kadry Jerzego Brzęczka (pięć klubowych trofeów zdobytych w 2019 roku, w tym najcenniejsze – Puchar Ligi Mistrzów, oraz szereg indywidualnych sukcesów), ale także zakrojone na szeroką skalę działania marketingowe i wizerunkowe z jego udziałem.

Pozostałe wyróżnienia powędrowały do organizacji, które od lat mocno angażują się w spieranie polskiego sportu na wielu płaszczyznach, a także promują aktywność fizyczną. Za dynamiczny rozwój i profesjonalizację nagroda w kategorii „Organizacja Sportowa” trafiła w ręce przedstawicieli PGNiG Superligi, miano „Sponsora Sportu” przypadło Totalizatorowi Sportowemu, a w innych kategoriach triumfowali jeszcze m.in. TAURON Speedway Euro Championship, Polski Związek Tenisowy, Enea wraz z Polskim Związkiem Towarzystw Wioślarskich, Legia Warszawa, Ekstraklasa Games, czy Miasto Toruń. Zdaniem kapituły najlepszą Kampanię Marketingową przeprowadził w ubiegłym roku Polski Komitet Olimpijski, zaś najlepszym Obiektem Sportowym okazała się Arena Gliwice.

Obfitująca w wiele emocji XVI Gala Sportu i Biznesu DEMES 2019 za nami! Poznaliśmy zwycięzców w piętnastu…

Opublikowany przez Marketing Sportowy Wtorek, 22 września 2020

Statuetkę specjalną w kategorii „Polski Związek Sportowy 2019″ otrzymał natomiast Polski Związek Tenisowy, reprezentowany w Centrum Olimpijskim PKOl przez prezesa Mirosława Skrzypczyńskiego oraz sekretarza generalnego Bartosza Bułata. To efekt wielopłaszczyznowych działań PZT mających na celu promocję tej elitarnej dyscypliny w naszym społeczeństwie, jak również historycznego sukcesu osiągniętego na kortach Rolanda Garrosa przez 19-letnią Igę Świątek.

„To wyjątkowe wyróżnienie, szczególnie, że Polski Związek Tenisowy przygotowuje się do przyszłorocznych obchodów stulecia istnienia, bowiem został założony w Poznaniu w 1921 roku. Ta nagroda utwierdza nas w przekonaniu, że „naj nie bierze się znikąd”, jak głosi hasło naszego sponsora strategicznego. Właśnie z Grupą LOTOS realizujemy największe projekty, które przyczyniają się do rozwoju polskiego tenisa. Bardzo blisko współpracujemy też z Ministerstwem Sportu. Było to szczególnie istotne w tym roku, bo dzięki zaangażowaniu Pani Minister Danuty Dmowskiej-Andrzejuk i jej pracowników, tenis był jedną z pierwszych dyscyplin przywracanych do życia z pandemii” – powiedział Mirosław Skrzypczyński.

MAMY TO! Polski Związek Tenisowy otrzymał specjalną nagrodę DEMES!

Polski Związek Tenisowy otrzymał nagrodę w kategorii…

Opublikowany przez Polski Związek Tenisowy Piątek, 18 września 2020

Kolejna Gala Nagród Biznesu Sportowego odbędzie się prawdopodobnie w ostatnim kwartale przyszłego roku, lecz nie wiadomo jeszcze, czy w tej samej lokalizacji. O szczegółach organizatorzy będą informować za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz na oficjalnej stronie internetowej.

Zdjęcie wyróżniające: Ministerstwo Sportu / Facebook

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Xavi w FC Barcelonie! Czy klub było stać na tak wielki transfer trenera?
Xavi w FC Barcelonie! Czy klub było stać na tak wielki transfer trenera?
Według wstępnych informacji odprawa dla Koemana i transfer Xaviego nie obciążyły mocno budżetu klubu!
Pride of Poland 2020: Polska klacz wylicytowana za 1,25 mln euro!
Pride of Poland 2020: Polska klacz wylicytowana za 1,25 mln euro!
Zorganizowana w czasie pandemii koronawirusa aukcja koni arabskich w Janowie Podlaskim zostanie zapamiętana głównie ze względu na spektakularną licytację o Perfinkę. Polska klacz przeniesie się do stadniny w Arabii Saudyjskiej za kwotę bliską dotychczasowemu rekordowi!
Ekstraklasa S.A. rozpoczęła poszukiwania partnera do obsługi ligowego serwisu OTT
Ekstraklasa S.A. rozpoczęła poszukiwania partnera do obsługi ligowego serwisu OTT
Ligowy serwis OTT Ekstraklasa.TV zostanie niebawem rozbudowany o kolejne funkcjonalności, a za wdrożenie innowacyjnych rozwiązań będzie odpowiadać nowy partner technologiczny. Zostanie on wyłoniony w drodze konkursu, którego zakończenie przewidziano na pierwszy kwartał 2021 r.
Ostatnie wpisy