Polecamy

Partnerskie Kluby Biznesu – sposób na pozyskiwanie finansowania przez organizacje sportowe

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Partnerskie Kluby Biznesu to organizacja biznesowa mająca na celu umożliwić przedsiębiorcom nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych w Polsce oraz Czechach. Swoją ofertę kierują zarówno do firm poszukujących nowych możliwości biznesowych, jak i klubów sportowych czy fundacji, które potrzebują wsparcia finansowego na rozwój swojej działalności.

Partnerskie Kluby Biznesu – co warto wiedzieć na ich temat?

Co jest największą siłą Partnerskich Klubów Biznesów? Jak zgodnie przyznają założyciele organizacji, są to ludzie – przedsiębiorcy, klubowicze oraz partnerzy, a dokładnie ich praktyczna wiedza, wieloletnie doświadczenie i kontakty biznesowe. Partnerskie Kluby Biznesu posiadają lokalnych koordynatorów wspierających kontakty pomiędzy stronami na poszczególnych etapach współpracy. Zakres ich działań obejmuje również wspieranie klubowiczów w poszukiwaniu nowych partnerów biznesowych. Najważniejszą kwestią dla Partnerskich Klubów Biznesu jest interes klubowiczów i to, aby nawiązywane kontakty miały przełożenie w liczbie kontraktów biznesowych. Działaniami, których potrzebują dyrektorzy, prezesi oraz właściciele są między innymi: wzrost sprzedaży, nawiązywanie nowych relacji, redukcja stałych kosztów oraz przebywanie w zaufanym gronie.

Z omawianą organizacją współpracuje ponad 1000 firm – zarówno z Polski, jak i Czech. Swoim potencjalnym klientom oferuje zarówno spotkania otwarte, jak i indywidualne z koordynatorami.

Jak krok po kroku przebiegają działania Partnerskich Klubów Biznesu? Pierwszy etap stanowi wspomniane powyżej spotkanie – czy to indywidualne, czy otwarte. Kolejnymi są: określenie potrzeb, wybór pakietu członkowskiego, uczestnictwo w spotkaniach lub indywidualna praca z koordynatorem, kontakty z potencjalnymi kontrahentami oraz spotkania integracyjne i warsztaty.

Dlaczego warto rozważyć dołączenie do Partnerskich Klubów Biznesu? Dzięki temu można: zwiększyć sprzedaż oferowanych produktów i usług, nawiązać nowe kontakty biznesowe w Polsce i Czechach, uzyskać dostęp do bazy zaufanych firm, zredukować koszty prowadzonej działalności gospodarczej, otrzymać pomoc koordynatorów z Polski i Czech, uzyskać wsparcie w sytuacji kryzysowej oraz zyskać możliwość budowy cennych relacji w czasie spotkań biznesowych w zamkniętym gronie klubowiczów, a także podczas wyjazdów na mecze reprezentacji Polski, Premier League, Bundesligi czy Serii A.

Ogromną zaletą Partnerskich Klubów Biznesu jest również to, że skutecznie skracają drogę od oferenta do podejmującego decyzję biznesową. Partnerami są tutaj osoby decyzyjne w przedsiębiorstwach; prezesi, dyrektorzy, właściciele i osoby kierujące poszczególnymi działami. Sprawia to, że przedsiębiorca jest w stanie w bardzo krótkim czasie uzyskać konkretną informację zwrotną. 

Partnerskie Kluby Biznesu kontaktują poszukujących zleceń z szukającymi wykonawców. Jak wygląda to na konkretnym przykładzie? Firma planuje rozbudowę swojego przedsiębiorstwa. Sygnalizuje taką potrzebę koordynatorowi swojego klubu poprzez prezentację zakresu działań pozwalającego znaleźć się wśród klubowiczów i partnerów do realizowania poszczególnych etapów danej inwestycji. Następnie koordynator opiekuna przygotowuje i przekazuje informację do pozostałych koordynatorów z klubów z Polski i Czech. Ostatni etap to przekazanie namiarów do wybranych firm, które są gotowe do współpracy i realizacji inwestycji. Całość odbywa się na partnerskich zasadach, z zachowaniem pełnej transparentności biznesu. Partnerskie Kluby Biznesowe łączą sport z biznesem i biznes ze sportem, kierując się zasadą, zgodnie z którą kibicowanie łączy ludzi. Jak podkreślają ich członkowie, współpraca z klubami sportowymi daje szereg możliwości biznesowych.

Zdj. główne: Hannah Busing/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Od małych pontonów po luksusowe jachty – jak wyglądają największe targi żeglarskie na świecie?
Od małych pontonów po luksusowe jachty – jak wyglądają największe targi żeglarskie na świecie?
Największe targi żeglarskie na świecie to wydarzenia rangi międzynarodowej, podczas których można oglądać liczne nowinki techniczne, luksusowe pojazdy wodne oraz podstawowe wyposażenie żeglarskie niezbędne w trakcie każdej wizyty na wodzie.
Trekking – jakie ma zalety?
Trekking – jakie ma zalety?
Szukasz ciekawej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu? Koniecznie zainteresuj się trekkingiem.
Jak przebiegają prestiżowe aukcje koni?
Jak przebiegają prestiżowe aukcje koni?
Aby móc wziąć udział w aukcji koni, należy pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Najważniejszym w Polsce wydarzeniem tego typu jest Pride of Poland.
Ostatnie wpisy