Polecamy

Ile Real Madryt zarobił na zwycięstwie w Lidze Mistrzów? Sprawdzamy!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Piłkarska Liga Mistrzów co roku wiąże się z ogromnymi emocjami i jeszcze większymi pieniędzmi. Jaka kwota wpłynęła na konto Realu Madryt za triumf w tych prestiżowych rozgrywkach?

Real Madryt po trafieniu Viniciusa Juniora pokonał Liverpool, sięgnął po czternaste trofeum Ligi Mistrzów i po raz kolejny zapisał się w historii europejskiego futbolu. Nie może zatem dziwić, że poza prestiżem „Królewscy” zyskali również niebagatelne środki finansowe.

Cała przygoda mistrza Hiszpanii w tegorocznej edycji Champions League przyniosła klubowi 119,81 miliona euro brutto (116,16 miliona euro netto) zysku. Co ciekawe, sama wygrana w meczu finałowym w przeliczeniu na gotówkę wyniosła „zaledwie” 4,5 miliona euro brutto.

Powyższa kwota blisko 120 milionów dodatkowo została wzbogacona o 15–17 milionów z market pool rozdzielanego przez UEFA w zależności od wagi rynku audiowizualnego kraju. Wisienkę na torcie stanowić zaś będzie kolejne 3,5 miliona za przyszły udział madryckiego klubu w Superpucharze Europy.

Zdj. główne: Emilio Garcia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Znani Polacy, którzy inwestują w e-sport
Znani Polacy, którzy inwestują w e-sport
Majętni Polacy coraz chętniej inwestują w sport elektroniczny. Finansowo zaangażowani w e-sport są już między innymi Dawid Podsiadło czy Wojciech „Łozo” Łozowski.
Jak różne rodzaje korekcji wzroku pomagają w walce z powszechnymi wadami oczu?
Jak różne rodzaje korekcji wzroku pomagają w walce z powszechnymi wadami oczu?
Przekrocz granice widzenia dzięki poprawie wady wzroku. Dowiedz się, jak różne metody korekcyjne mogą oddziaływać na typowe problemy oczu i zdecydowanie poprawić Twoją jakość życia.
Malownicze krajobrazy i liczne atrakcje turystyczne – najlepsze europejskie kurorty żeglarskie
Malownicze krajobrazy i liczne atrakcje turystyczne – najlepsze europejskie kurorty żeglarskie
W czasie pandemii koronawirusa turystyka na całym świecie mocno spowolniła. Teraz, kiedy kolejne obostrzenia są powoli znoszone, można pomyśleć nad […]
Ostatnie wpisy