Polecamy

Już niedługo igrzyska olimpijskie w Pekinie. Jak prezentują się pod względem finansowym?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nadchodzące zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie to nie tylko emocje na najwyższym poziomie, ale również ogromne pieniądze. Jak wygląda sportowe święto od strony finansów?

Do XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie pozostał już niespełna miesiąc. Od 4 lutego będziemy mogli z zapartym tchem śledzić poczynania Polaków, którzy z pewnością powalczą o medale.

Od 2015 roku, kiedy to oficjalnie ogłoszono, że zimowe igrzyska odbędą się w Pekinie, na terenie Chińskiej Republiki Ludowej powstało mnóstwo obiektów związanych ze sportami zimowymi. Inwestycje wiązały się rzecz jasna z niebagatelnymi kosztami. Całość szacuje się na 3,9 miliarda dolarów!

W ramach zbliżających się igrzysk zrealizowano 57 projektów, a Chiny bardzo się rozwinęły, jeśli chodzi o sporty zimowe. Dość powiedzieć, że wartość rynku branży narciarskiej w 2022 roku ma wynieść niemal 4 miliardy dolarów!

Zdj. główne: Bryan Turner/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Luksusowe jachty – specjalność polskich zakładów
Luksusowe jachty – specjalność polskich zakładów
W Polsce produkuje się średnio 20 tysięcy jachtów rocznie, które kupują ludzie z całego świata. Wśród ich posiadaczy można wymienić między innymi żyjącą legendę tenisa Rafaela Nadala.
Rozciąganie, napinanie, wspięcia, wykroki – proste ćwiczenia niwelujące negatywne skutki pracy stojącej
Rozciąganie, napinanie, wspięcia, wykroki – proste ćwiczenia niwelujące negatywne skutki pracy stojącej
Praca stojąca daje się we znaki Twojemu organizmowi? Wypróbuj te proste ćwiczenia, dzięki którym w mgnieniu oka wrócisz do formy!
Były prezes Piasta Gliwice wszedł do zarządu Lechii Gdańsk
Były prezes Piasta Gliwice wszedł do zarządu Lechii Gdańsk
Paweł Żelem wraca do Lechii Gdańsk - tym razem w roli wiceprezesa zarządu. Były „sternik” Piasta Gliwice będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój organizacyjno-finansowy trójmiejskiego klubu. „Jestem przekonany, że zatrudniamy kolejnego profesjonalistę” - powiedział Adam Mandziara.
Ostatnie wpisy