Polecamy

Biznesowe podsumowanie 2021 roku – co się działo?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niedawno zakończony 2021 rok obfitował w ważne wydarzenia biznesowe w świecie sportu. Sprawdź, co się działo. 

Najbardziej istotnym punktem biznesowym w polskim sporcie była konkurencja o prawa telewizyjne. Wyróżnić należy tu w szczególności platformę streamingową Viaplay, która po wykupieniu praw do Bundesligi poszła za ciosem i wkrótce zaczęła transmitować również Ligę Europy i Ligę Konferencji. Prawdziwym hitem były jednak prawa do angielskiej Premier League! Jeśli ktoś miał wątpliwości, że z Viaplay trzeba się liczyć, to ten ruch z pewnością je rozwiał.

Jeśli chodzi o poszczególnych polskich sportowców, to z pewnością warto wspomnieć o Idze Świątek. Poza sukcesami na korcie 20-latka niedawno została ambasadorką marki zegarków Rolex. W tematyce biznesu nie sposób pominąć także Roberta Lewandowskiego. Piłkarz Bayernu Monachium nieustannie rozwija swoje przedsięwzięcia, a ostatnio postanowił zainwestować w branżę gamingu, na skutek czego powstała seria limitowanych padów do gry.

W skali światowej największym echem odbiła się natomiast Superliga, która miała zrzeszyć kilka największych klubów piłkarskich w zamkniętych rozgrywkach. Krytyka ze strony opinii publicznej, a także – dość nieudolne – przedstawienie pomysłu przez Florentino Pereza sprawiły jednak, że projekt nie miał prawa dojść do skutku.

Zdj. główne: Fitsum Admasu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stajnie, boksy, wybiegi – co trzeba wiedzieć o warunkach hodowli koni?
Stajnie, boksy, wybiegi – co trzeba wiedzieć o warunkach hodowli koni?
Dowiedz się, jak w prawidłowy sposób zadbać o odpowiednie wymagania techniczne zabezpieczające hodowlę koni!
Polskie kluby żużlowe coraz atrakcyjniejsze w oczach sponsorów
Polskie kluby żużlowe coraz atrakcyjniejsze w oczach sponsorów
Coraz więcej firm angażuje się w finansowanie polskiego żużla i to nie tylko na najwyższym szczeblu rozgrywek. Pierwszoligowe kluby również zyskują nowych sponsorów strategicznych i tytularnych, czego najlepszym przykładem jest Aforti Start Gniezno.
Jak terapia dla par może pomóc w radzeniu sobie z trichotilomanią i samookaleczeniem?
Jak terapia dla par może pomóc w radzeniu sobie z trichotilomanią i samookaleczeniem?
Artykuł wyjaśnia, w jaki sposób terapia dla par może przyczynić się do radzenia sobie z trichotilomanią i samookaleczeniem. Dowiedz się, jak profesjonalne wsparcie pomaga rozwiązywać te trudne problemy.
Ostatnie wpisy