Polecamy

Biznesowe podsumowanie 2021 roku – co się działo?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niedawno zakończony 2021 rok obfitował w ważne wydarzenia biznesowe w świecie sportu. Sprawdź, co się działo. 

Najbardziej istotnym punktem biznesowym w polskim sporcie była konkurencja o prawa telewizyjne. Wyróżnić należy tu w szczególności platformę streamingową Viaplay, która po wykupieniu praw do Bundesligi poszła za ciosem i wkrótce zaczęła transmitować również Ligę Europy i Ligę Konferencji. Prawdziwym hitem były jednak prawa do angielskiej Premier League! Jeśli ktoś miał wątpliwości, że z Viaplay trzeba się liczyć, to ten ruch z pewnością je rozwiał.

Jeśli chodzi o poszczególnych polskich sportowców, to z pewnością warto wspomnieć o Idze Świątek. Poza sukcesami na korcie 20-latka niedawno została ambasadorką marki zegarków Rolex. W tematyce biznesu nie sposób pominąć także Roberta Lewandowskiego. Piłkarz Bayernu Monachium nieustannie rozwija swoje przedsięwzięcia, a ostatnio postanowił zainwestować w branżę gamingu, na skutek czego powstała seria limitowanych padów do gry.

W skali światowej największym echem odbiła się natomiast Superliga, która miała zrzeszyć kilka największych klubów piłkarskich w zamkniętych rozgrywkach. Krytyka ze strony opinii publicznej, a także – dość nieudolne – przedstawienie pomysłu przez Florentino Pereza sprawiły jednak, że projekt nie miał prawa dojść do skutku.

Zdj. główne: Fitsum Admasu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zabrać na długą wycieczkę rowerową?
Co zabrać na długą wycieczkę rowerową?
Czeka Cię długa wycieczka rowerowa i nie wiesz, jak się do niej odpowiednio przygotować? Nic nie szkodzi! Podpowiadamy, co najlepiej ze sobą zabrać w dłuższą trasę.
Royal Ascot – najsłynniejsze wyścigi konne przepełnione blichtrem i luksusem
Royal Ascot – najsłynniejsze wyścigi konne przepełnione blichtrem i luksusem
Royal Ascot Racecourse to niezwykle prestiżowe wyścigi konne odbywające się co roku w Wielkiej Brytanii. Dowiedz się o nich więcej!
NENT Group opanowuje polski rynek praw telewizyjnych. Premier League od sezonu 2022/23 tylko w Viaplay!
NENT Group opanowuje polski rynek praw telewizyjnych. Premier League od sezonu 2022/23 tylko w Viaplay!
Skandynawski koncern NENT Group, właściciel platformy streamingowej Viaplay, zakupił wyłączne prawa do transmisji meczów Premier League na terenie Polski. „To znaczący krok w ekspansji Viaplay. Premier League to bez wątpienia perła w koronie wśród aktywów sportowych” - powiedział Anders Jensen, Prezes i CEO w NENT Group.
Ostatnie wpisy