Polecamy

PGE sponsorem tytularnym Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

PGE Polska Grupa Energetyczna coraz mocniej inwestuje w sport elektroniczny. Największe polskie przedsiębiorstwo sektora elektroenergetycznego zostało właśnie sponsorem tytularnym Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej!

PGE będzie w nadchodzących sezonach wiosennym oraz jesiennym sponsorem tytularnym Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej (PLE). To najbardziej prestiżowa klasa rozgrywek esportowych w naszym kraju. Rywalizuje w niej 8 drużyn, a platformą zmagań jest jedna z najpopularniejszych taktycznych gier komputerowych na świecie – Counter-Strike: Global Offensive.

„Pozyskanie tak prężnego sponsora jak PGE Polska Grupa Energetyczna, który od lat wspiera rozwój sportu, jest przełomowym momentem dla polskich rozgrywek esportowych oraz dla samej Polskiej Ligi Esportowej. Jesteśmy przekonani, że wspólnie będziemy realizować założenia strategiczne Polskiej Ligi Esportowej oraz profesjonalizować polski esport na każdej jego płaszczyźnie” – powiedział Paweł Kowalczyk, prezes zarządu Polskiej Ligi Esportowej.

W ramach współpracy PGE wraz z PLE będą również angażować się w liczne projekty społeczne o zasięgu ogólnopolskim, takie jak konkursy dla szkół, szkolenia czy warsztaty dla osób zainteresowanych wirtualnymi zmaganiami.

„Esport to forma rywalizacji, która budzi coraz większe zainteresowanie. PGE otwiera się na nowe możliwości współpracy i dostosowuje swoje działania sponsoringowe do zmieniającego się rynku. Polska Liga Esportowa ma ugruntowaną pozycję na rynku esportu. Zaangażowanie w sponsoring Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej otwiera PGE na nowoczesne wirtualne rozwiązania, co wpisuje się w założenia nowej Strategii Grupy PGE” – tłumaczy Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Zaangażowanie krajowego potentata energetycznego w sektor sportu elektronicznego trwa już od grudnia ubiegłego roku – wówczas PGE zainicjowało kooperację z dolnośląskim klubem KS Turów Zgorzelec, który oprócz młodzieżowych i seniorskich drużyn koszykarskich prowadzi także sekcję esportową.

Polska Liga Esportowa to największy w naszym kraju organizator rozgrywek esportowych, zrzeszający profesjonalnych graczy i pasjonatów tej dyscypliny, jak również początkujących adeptów. Oprócz zapewnienia masowej rozrywki, PLE kładzie też duży nacisk na aspekt edukacyjny. W ramach Ligi odbywają się profesjonalne turnieje w Counter-Strike’a, Pro Evolution Soccer oraz F1, a niebawem zakres rywalizacji zostanie jeszcze rozszerzony.

Zdjęcie wyróżniające: Polska Liga Esportowa: PLE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*