Polecamy

Jak dużo zarobią kluby piłkarskie w Lidze Mistrzów? Sprawdzamy!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Liga Mistrzów UEFA – najważniejsza liga w piłce nożnej, grupująca najlepsze drużyny w Europie. Ich mecze często przechodzą do historii. Nie tylko jednak sportowej, ale i finansowej.

Manchester United, FC Barcelona, Real Madryt, Bayern Monachium, Juventus FC i wiele innych zespół to czołowe drużyny świata. Każdy piłkarz marzy, aby zagrać w koszulce jednej z tych drużyn. Nie ma się co dziwić, bo poza prestiżem piłkarskim, w grę wchodzą bajońskie sumy pieniędzy – dla klubów i zawodników.

Wyjściowy skład Barcelony wart jest w tej chwili 1,17 miliarda euro (5 miliardów złotych). Manchester City – 1 miliard. Bayern Monachium – 844 milionów. W porównaniu z nimi polskie zespoły wypadają nieco blado, Juventus Turyn jest dla przykładu niemal 20-krotnie droższy od drużyny Legii Warszawy.

Według francuskiego dziennika sportowego “L’Equipe” najlepiej zarabiającą trójką piłkarzy są Messi (126 mln. rocznie), Ronaldo (54 mln) i Neymar (36 mln). Robert Lewandowski, choć odstaje zdecydowanie od Messiego, nie może narzekać. Jest on najlepiej zarabiającym piłkarzem Bundesligi (20,4 mln euro rocznie).

Zdjęcie główne:Wesley Tingey/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zadbaj o swój wzrok i styl – wybierz modne okulary
Zadbaj o swój wzrok i styl – wybierz modne okulary
Jak dopasować okulary, by dobrze się prezentować? Jakie modele są obecnie na topie? Sprawdź.
Wybór odpowiedniej bielizny termoaktywnej dla kobiet. Komfort i wydajność podczas aktywności fizycznej
Wybór odpowiedniej bielizny termoaktywnej dla kobiet. Komfort i wydajność podczas aktywności fizycznej
Odkryj, jak doradzić kobietom w wyborze bielizny termoaktywnej zapewniającej komfort i efektywność podczas treningu. Poznaj kluczowe czynniki, które mogą wpływać na podejmowanie decyzji.
Typy i rodzaje nawierzchni na kortach tenisowych
Typy i rodzaje nawierzchni na kortach tenisowych
Nawierzchnia kortu tenisowego to jeden z kluczowych czynników wpływających na jakość i styl gry. Wybór odpowiedniej nawierzchni jest więc bardzo ważny dla każdego tenisisty, niezależnie od jego poziomu zaawansowania. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze typy i rodzaje nawierzchni kortów tenisowych.
Ostatnie wpisy