Polecamy

Rehasport przedłużył współpracę ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rehasport pozostanie oficjalnym Partnerem Medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce co najmniej do 31 grudnia 2024 roku. Porozumienie w sprawie prolongowania współpracy nastąpiło w połowie bieżącego miesiąca.

Do podpisania umowy obowiązującej przez najbliższe cztery lata doszło w ubiegłym tygodniu w siedzibie ZPRP w Warszawie. Związek reprezentował prezes Andrzej Kraśnicki, zaś po stronie partnera podpis złożył prezes zarządu Rehasport – dr n. med. Witold Dudziński. Jedna z największych w naszym kraju sieci placówek medycyny sportowej będzie zatem nadal świadczyła usługi w tym obszarze dla reprezentantek oraz reprezentantów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Rehasport pełni rolę oficjalnego Partnera Medycznego Związku Piłki Ręcznej w Polsce już od lipca 2013 roku.

„Cieszę się ogromnie, że współpraca Związku Piłki Ręcznej w Polsce i kliniki Rehasport została przedłużona na kolejny okres. Na przestrzeni ostatnich lat w klinikach Rehasport operowanych było i przechodziło rehabilitację wielu reprezentantów i reprezentantek Polski w piłce ręcznej. Wszyscy zgodnie podkreślają pełen profesjonalizm i znakomitą opiekę jaką zostali otoczeni. Dzięki temu szybciej mogli wrócić do pełnej dyspozycji. […] Piłka ręczna jest bardzo kontaktową dyscypliną sportu, dlatego stała opieka medyczna jest w przypadku naszych zawodniczek i zawodników wręcz niezbędna. Rehasport to renomowana, profesjonalna i niezwykle ceniona zarówno w Polsce jak i za granicą klinika. Klinika, która zapewnia kompleksową pomoc medyczną na najwyższym, światowym poziomie” – powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP.

Zakres usług dedykowanych czołowym polskim szczypiornistom jest bardzo szeroki i będzie dotyczył porad z zakresu urazów narządu ruchu, a także ich diagnostyki i rehabilitacji. Ponadto w ramach współpracy specjaliści z Rehasport będą udzielać porad dietetycznych i suplementacyjnych, wykonywać szereg specjalistycznych badań (m.in. biomechaniczne czy badania pułapów tlenowych), a także przeprowadzać okresowe szkolenia dotyczące kwestii stricte medycznych – zarówno dla sportowców, jak i członków sztabów medycznych poszczególnych kadr narodowych.

„Współpracujemy już od ponad siedmiu lat, przed nami kolejne cztery, a to oznacza, że darzymy się ogromnym zaufaniem. Piłka ręczna to sport dla współczesnych gladiatorów, bardzo kontaktowy, wymagający niezwykłego przygotowania fizycznego. Z tym wiąże się jednak niezbędne wsparcie medyczne i to nie tylko w przypadku leczenia urazów, ale także przekazywania nowych zdobyczy medycyny. To właśnie nasze zadanie. […] Przed nami bardzo pracowite cztery lata, których punktami kulminacyjnymi będą Mistrzostwa Świata mężczyzn w Polsce i Szwecji w 2023 roku oraz olimpijskie zmagania pań i panów w Paryżu rok później. Mam nadzieję, że udana współpraca pomoże naszym reprezentacjom osiągnąć sukcesy” – skomentował prezes kliniki Rehasport, dr n. med. Witold Dudziński.

Zespół kliniki Rehasport składa się z renomowanych ortopedów, radiologów, lekarzy medycyny sportowej, lekarzy rehabilitacji, chirurgów, internistów, fizjoterapeutów, trenerów przygotowania fizycznego, biomechaników, psychologów, a także dietetyków mogących pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w obszarze sportu.

Przez najbliższe cztery lata Rehasport nadal będzie Oficjalnym Partnerem Medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce…

Opublikowany przez Rehasport Piątek, 15 stycznia 2021

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Partnerskie Kluby Biznesu – sposób na pozyskiwanie finansowania przez organizacje sportowe
Partnerskie Kluby Biznesu – sposób na pozyskiwanie finansowania przez organizacje sportowe
Partnerskie Kluby Biznesu to organizacja ułatwiająca przedsiębiorcom nawiązywanie cennych kontaktów biznesowych. Dowiedz się więcej na temat pozyskiwania finansowania przez organizacje sportowe!
Jak innowacyjne rozwiązania w technologiach solarnych mogą przekształcić Twój dom w źródło darmowej energii?
Jak innowacyjne rozwiązania w technologiach solarnych mogą przekształcić Twój dom w źródło darmowej energii?
Dowiedz się, jak technologia solarna zmienia domy w niezależne źródła energii. Przekonaj się, jak innowacje w tej dziedzinie mogą dostarczyć Ci darmowej energii.
Kinezyterapia: Wzmocnij swoje ciało i popraw jakość życia!
Kinezyterapia: Wzmocnij swoje ciało i popraw jakość życia!
Kinezyterapia to nieoceniona forma wsparcia dla Twojego zdrowia i aktywności fizycznej. Wykorzystaj ją, aby cieszyć się pełnią życia!
Ostatnie wpisy