Polecamy

Rehasport przedłużył współpracę ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rehasport pozostanie oficjalnym Partnerem Medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce co najmniej do 31 grudnia 2024 roku. Porozumienie w sprawie prolongowania współpracy nastąpiło w połowie bieżącego miesiąca.

Do podpisania umowy obowiązującej przez najbliższe cztery lata doszło w ubiegłym tygodniu w siedzibie ZPRP w Warszawie. Związek reprezentował prezes Andrzej Kraśnicki, zaś po stronie partnera podpis złożył prezes zarządu Rehasport – dr n. med. Witold Dudziński. Jedna z największych w naszym kraju sieci placówek medycyny sportowej będzie zatem nadal świadczyła usługi w tym obszarze dla reprezentantek oraz reprezentantów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Rehasport pełni rolę oficjalnego Partnera Medycznego Związku Piłki Ręcznej w Polsce już od lipca 2013 roku.

„Cieszę się ogromnie, że współpraca Związku Piłki Ręcznej w Polsce i kliniki Rehasport została przedłużona na kolejny okres. Na przestrzeni ostatnich lat w klinikach Rehasport operowanych było i przechodziło rehabilitację wielu reprezentantów i reprezentantek Polski w piłce ręcznej. Wszyscy zgodnie podkreślają pełen profesjonalizm i znakomitą opiekę jaką zostali otoczeni. Dzięki temu szybciej mogli wrócić do pełnej dyspozycji. […] Piłka ręczna jest bardzo kontaktową dyscypliną sportu, dlatego stała opieka medyczna jest w przypadku naszych zawodniczek i zawodników wręcz niezbędna. Rehasport to renomowana, profesjonalna i niezwykle ceniona zarówno w Polsce jak i za granicą klinika. Klinika, która zapewnia kompleksową pomoc medyczną na najwyższym, światowym poziomie” – powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP.

Zakres usług dedykowanych czołowym polskim szczypiornistom jest bardzo szeroki i będzie dotyczył porad z zakresu urazów narządu ruchu, a także ich diagnostyki i rehabilitacji. Ponadto w ramach współpracy specjaliści z Rehasport będą udzielać porad dietetycznych i suplementacyjnych, wykonywać szereg specjalistycznych badań (m.in. biomechaniczne czy badania pułapów tlenowych), a także przeprowadzać okresowe szkolenia dotyczące kwestii stricte medycznych – zarówno dla sportowców, jak i członków sztabów medycznych poszczególnych kadr narodowych.

„Współpracujemy już od ponad siedmiu lat, przed nami kolejne cztery, a to oznacza, że darzymy się ogromnym zaufaniem. Piłka ręczna to sport dla współczesnych gladiatorów, bardzo kontaktowy, wymagający niezwykłego przygotowania fizycznego. Z tym wiąże się jednak niezbędne wsparcie medyczne i to nie tylko w przypadku leczenia urazów, ale także przekazywania nowych zdobyczy medycyny. To właśnie nasze zadanie. […] Przed nami bardzo pracowite cztery lata, których punktami kulminacyjnymi będą Mistrzostwa Świata mężczyzn w Polsce i Szwecji w 2023 roku oraz olimpijskie zmagania pań i panów w Paryżu rok później. Mam nadzieję, że udana współpraca pomoże naszym reprezentacjom osiągnąć sukcesy” – skomentował prezes kliniki Rehasport, dr n. med. Witold Dudziński.

Zespół kliniki Rehasport składa się z renomowanych ortopedów, radiologów, lekarzy medycyny sportowej, lekarzy rehabilitacji, chirurgów, internistów, fizjoterapeutów, trenerów przygotowania fizycznego, biomechaników, psychologów, a także dietetyków mogących pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w obszarze sportu.

Przez najbliższe cztery lata Rehasport nadal będzie Oficjalnym Partnerem Medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce…

Opublikowany przez Rehasport Piątek, 15 stycznia 2021

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*