Polecamy

Rehasport przedłużył współpracę ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rehasport pozostanie oficjalnym Partnerem Medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce co najmniej do 31 grudnia 2024 roku. Porozumienie w sprawie prolongowania współpracy nastąpiło w połowie bieżącego miesiąca.

Do podpisania umowy obowiązującej przez najbliższe cztery lata doszło w ubiegłym tygodniu w siedzibie ZPRP w Warszawie. Związek reprezentował prezes Andrzej Kraśnicki, zaś po stronie partnera podpis złożył prezes zarządu Rehasport – dr n. med. Witold Dudziński. Jedna z największych w naszym kraju sieci placówek medycyny sportowej będzie zatem nadal świadczyła usługi w tym obszarze dla reprezentantek oraz reprezentantów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Rehasport pełni rolę oficjalnego Partnera Medycznego Związku Piłki Ręcznej w Polsce już od lipca 2013 roku.

„Cieszę się ogromnie, że współpraca Związku Piłki Ręcznej w Polsce i kliniki Rehasport została przedłużona na kolejny okres. Na przestrzeni ostatnich lat w klinikach Rehasport operowanych było i przechodziło rehabilitację wielu reprezentantów i reprezentantek Polski w piłce ręcznej. Wszyscy zgodnie podkreślają pełen profesjonalizm i znakomitą opiekę jaką zostali otoczeni. Dzięki temu szybciej mogli wrócić do pełnej dyspozycji. […] Piłka ręczna jest bardzo kontaktową dyscypliną sportu, dlatego stała opieka medyczna jest w przypadku naszych zawodniczek i zawodników wręcz niezbędna. Rehasport to renomowana, profesjonalna i niezwykle ceniona zarówno w Polsce jak i za granicą klinika. Klinika, która zapewnia kompleksową pomoc medyczną na najwyższym, światowym poziomie” – powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP.

Zakres usług dedykowanych czołowym polskim szczypiornistom jest bardzo szeroki i będzie dotyczył porad z zakresu urazów narządu ruchu, a także ich diagnostyki i rehabilitacji. Ponadto w ramach współpracy specjaliści z Rehasport będą udzielać porad dietetycznych i suplementacyjnych, wykonywać szereg specjalistycznych badań (m.in. biomechaniczne czy badania pułapów tlenowych), a także przeprowadzać okresowe szkolenia dotyczące kwestii stricte medycznych – zarówno dla sportowców, jak i członków sztabów medycznych poszczególnych kadr narodowych.

„Współpracujemy już od ponad siedmiu lat, przed nami kolejne cztery, a to oznacza, że darzymy się ogromnym zaufaniem. Piłka ręczna to sport dla współczesnych gladiatorów, bardzo kontaktowy, wymagający niezwykłego przygotowania fizycznego. Z tym wiąże się jednak niezbędne wsparcie medyczne i to nie tylko w przypadku leczenia urazów, ale także przekazywania nowych zdobyczy medycyny. To właśnie nasze zadanie. […] Przed nami bardzo pracowite cztery lata, których punktami kulminacyjnymi będą Mistrzostwa Świata mężczyzn w Polsce i Szwecji w 2023 roku oraz olimpijskie zmagania pań i panów w Paryżu rok później. Mam nadzieję, że udana współpraca pomoże naszym reprezentacjom osiągnąć sukcesy” – skomentował prezes kliniki Rehasport, dr n. med. Witold Dudziński.

Zespół kliniki Rehasport składa się z renomowanych ortopedów, radiologów, lekarzy medycyny sportowej, lekarzy rehabilitacji, chirurgów, internistów, fizjoterapeutów, trenerów przygotowania fizycznego, biomechaników, psychologów, a także dietetyków mogących pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w obszarze sportu.

Przez najbliższe cztery lata Rehasport nadal będzie Oficjalnym Partnerem Medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce…

Opublikowany przez Rehasport Piątek, 15 stycznia 2021

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy słynny jacht „I Love Poland” ponownie wypłynie na szerokie wody?
Kiedy słynny jacht „I Love Poland” ponownie wypłynie na szerokie wody?
Kiedy słynny jacht „I love Poland” ponownie wypłynie na szerokie wody? Oto garść podstawowych informacji o tym wyjątkowym projekcie żeglarskim!
Zespół cieśni nadgarstka – jakie ćwiczenia pomogą zapobiec niedokrwieniu nerwów?
Zespół cieśni nadgarstka – jakie ćwiczenia pomogą zapobiec niedokrwieniu nerwów?
Zespół cieśni nadgarstka jest popularną dolegliwością, która dotyka między innymi osoby pracujące przy komputerze. W jej zapobieganiu i leczeniu doskonale sprawdzają się specjalne ćwiczenia.
PGE sponsorem tytularnym Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej!
PGE sponsorem tytularnym Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej!
PGE Polska Grupa Energetyczna coraz mocniej inwestuje w sport elektroniczny. Największe polskie przedsiębiorstwo sektora elektroenergetycznego zostało właśnie sponsorem tytularnym Dywizji […]
Ostatnie wpisy