Polecamy

Były prezes Piasta Gliwice wszedł do zarządu Lechii Gdańsk

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadający wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu sportowymi spółkami Paweł Żelem objął w tym tygodniu stanowisko wiceprezesa zarządu Lechii Gdańsk. Wcześniej piastował funkcję prezesa Śląska Wrocław oraz Piasta Gliwice.

Paweł Żelem od 2008 roku zasiada w zarządach różnych spółek piłkarskich. W latach 2009-2013 pracował już Lechii, do której trafił za sprawą ówczesnego większościowego akcjonariusza – Andrzeja Kuchara. Potem przez kilka lat był także członkiem zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA, a od początku 2014 do jesieni 2016 roku kierował Śląskiem Wrocław, prowadząc „politykę oszczędnościową”. Przez ostatnie 3,5 roku budował natomiast solidne fundamenty w gliwickim klubie. To właśnie za kadencji Żelema Piast sięgnął po niespodziewane mistrzostwo Polski i wystąpił w eliminacjach elitarnej Ligi Mistrzów. Owocny okres prezesury przy Okrzei zakończył w piątek 8 stycznia 2021 roku, aby nieco ponad miesiąc później ponownie wejść do zarządu Lechii Gdańsk.

„Moją ambicją jest dalszy rozwój organizacyjny i sportowy Lechii. Doceniam pracę wykonaną w ostatnich miesiącach i chcę ją kontynuować razem z całym zarządem. Cieszę się, że zostałem zaproszony do współpracy z Klubem” – powiedział Paweł Żelem, nowy wiceprezes zarządu Lechii Gdańsk.

Jednym z głównych zadań Żelema w roli wiceprezesa biało-zielonych będzie rozwój struktury organizacyjno-finansowej klubu, który w 2019 roku osiągnął drugi największy przychód spośród wszystkich przedstawicieli Ekstraklasy (około 51,2 mln złotych). Pamiętne rozgrywki 2018/19 podopieczni Piotra Stokowca zwieńczyli zdobyciem Pucharu Polski na Stadionie Narodowym, zaś w kolejnej edycji przegrali w finale z Cracovią (2:3 po dogrywce). W trwającym sezonie drużyna ze stolicy województwa pomorskiego spisuje się jednak znacznie gorzej – z PP odpadła już na etapie 1/8 finału, a w lidze okupuje miejsce w dolnej połowie tabeli.

„Cieszę się na współpracę z Pawłem Żelemem i jestem przekonany, że zatrudniamy kolejnego profesjonalistę. Z pewnością wykorzystamy jego znajomość realiów polskiej piłki oraz wiedzę z wieloletniego zarządzania spółkami akcyjnymi. Jego doświadczenie ma nam pozwolić na utrzymanie stabilizacji organizacyjnej, którą osiągnęliśmy w minionym roku. Wypracowaliśmy solidny fundament, przychody klubu są na rekordowo wysokim poziomie, zdecydowanie podwyższyliśmy też kapitał zakładowy i chcemy nadal się rozwijać. Zaproszenie Pawła Żelema do współpracy powinno jeszcze przyspieszyć ten proces” – podsumował Adam Mandziara, prezes zarządu Lechii Gdańsk.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak różne rodzaje korekcji wzroku pomagają w walce z powszechnymi wadami oczu?
Jak różne rodzaje korekcji wzroku pomagają w walce z powszechnymi wadami oczu?
Przekrocz granice widzenia dzięki poprawie wady wzroku. Dowiedz się, jak różne metody korekcyjne mogą oddziaływać na typowe problemy oczu i zdecydowanie poprawić Twoją jakość życia.
Najbardziej ekskluzywne stadniny koni na świecie – tu sport przeplata się z biznesem i sztuką
Najbardziej ekskluzywne stadniny koni na świecie – tu sport przeplata się z biznesem i sztuką
Najbardziej luksusowe stadniny i stajnie koni z całego świata rokrocznie goszczą znamienitych gości, zwłaszcza ze świata biznesu. Do najbardziej renomowanych […]
Pride of Poland 2020: Polska klacz wylicytowana za 1,25 mln euro!
Pride of Poland 2020: Polska klacz wylicytowana za 1,25 mln euro!
Zorganizowana w czasie pandemii koronawirusa aukcja koni arabskich w Janowie Podlaskim zostanie zapamiętana głównie ze względu na spektakularną licytację o Perfinkę. Polska klacz przeniesie się do stadniny w Arabii Saudyjskiej za kwotę bliską dotychczasowemu rekordowi!
Ostatnie wpisy