Polecamy

Biznesy Roberta Lewandowskiego – w co inwestuje najlepszy piłkarz świata?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Światowe gwiazdy sportu zarabiają kolosalne pieniądze. Kontrakty podpisywane są na grube miliony, ale tylko część z nich potrafi odpowiednio gospodarować swoimi finansami. Robert Lewandowski należy akurat do tej grupy piłkarzy, która już teraz myśli o tym, jak pomnażać swój niemały kapitał.

W co inwestuje Robert Lewandowski?

Robert Lewandowski to wybitny sportowiec, który od wielu lat jest na topie. Jego bramki przynosiły trofea Lechowi Poznań, Borussii Dortmund, a teraz Bayernowi Monachium. Dzięki wszystkim swoim sportowym wyczynom stał się człowiekiem instytucją, która ma mnóstwo fanów, nawet w dalekich krajach azjatyckich. To wszystko składa się na jego kontrakty reklamowe z Huawei i innymi sponsorami, którzy płacą mu kolosalne pieniądze za bycie twarzą ich kampanii reklamowych. Nie ma co się oszukiwać – obecnie żaden Polak nie jest w stanie mu pod tym względem dorównać. W co inwestuje Robert Lewandowski?

Gwiazda naszej reprezentacji to człowiek rozsądny i otaczający się właściwymi ludźmi. Owszem, niedawno wyszły na jaw pewne kłopoty, jednak winą za nie jest obarczany jego były menedżer. Zarobki Roberta Lewandowskiego z samej gry w piłkę nożną sięgają rocznie około stu milionów złotych. Kwota zawrotna! Takie pieniądze są oczywiście poza zasięgiem przeciętnego zjadacza chleba. Warto jednak tutaj zaznaczyć, że Robert Lewandowski nie trwoni tych pieniędzy na drogie zabawki, hulaszcze życie i skandale. Zamiast tego obrał drogę zdecydowanie lepszą i korzystniejszą, ponieważ inwestuje swoje ciężko zarobione pieniądze w różne branże.

Na początku sierpnia bieżącego roku Lewandowski podpisał umowę inwestycyjną z Movie Games, które odpowiedzialne jest za produkcję i wydawnictwo gier komputerowych. Oprócz zainwestowania finansów polski piłkarz udziela również swojego wizerunku i pomaga merytorycznie. To bardzo ciekawa inwestycja, chociażby dlatego, że Movie Games wypuściło na rynek Drug Dealer Simulator, które raczej ze sportem nie ma za wiele wspólnego.

Kolejny ogromny sukces na naszym koncie ‼️ Movie Games SA podpisuje umowę inwestycyjną z ikoną polskiego sportu…

Opublikowany przez Movie Games SA Czwartek, 6 sierpnia 2020

Jakie inne inwestycje ma na koncie Robert Lewandowski?

Robert Lewandowski to osoba, która nie tylko potrafi świetnie ulokować swoje pieniądze i je mnożyć, ale także otacza się gronem zaufanych specjalistów, którzy wyszukują kolejnych możliwości. Dlatego też ulokował on część swoich pieniędzy w aplikacji LESS, dzięki której można sprzedawać i kupować odzież używaną. Nie ma jednak nigdzie konkretnych danych, ile zainwestował w ten projekt.

Flagowym produktem, który kojarzony jest z Robertem Lewandowskim, jest z pewnością jego kawa RL9. Jej ceny oscylują w granicach od 15 do 62 złotych. Z kolei w zeszłym roku wsparł on firmę Oshee, która wypuściła serię napojów izotonicznych dla sportowców, które pojawiają się pod nazwą RL9. Warto tutaj dodać, że kontrakt z firmą ma podpisany inny polski napastnik – Krzysztof Piątek. Piłkarz Bayernu Monachium inwestuje swoje pieniądze jeszcze w restaurację, która ma powstać na terenie Browarów Warszawskich. Stanie tam 4-piętrowy lokal z restauracją i salą przeznaczona na specjalne wydarzenia.

Od 2017 roku Robert Lewandowski jest także współwłaścicielem domu mediowego RL Media oraz agencji marketingowej Stor9. Zadaniem pierwszej firmy jest planowanie i zakup mediów na potrzeby komunikacji rodziny Lewandowskich, natomiast druga odpowiada za strategię ich komunikacji. Wśród innych licznych inwestycji napastnika znajdują się jeszcze udziały w sklepie sportowym Zgoda FC i RL Management, która zajmuje się nieruchomościami i ich zarządzaniem.

Jak widać, Robert Lewandowski należy do grona sportowców, którzy nie trwonią swojego dobytku, ale mądrze inwestują i stale powiększają swój kapitał.

Na zdjęciu wyróżniającym: Robert Lewandowski; foto: Kristy Sparow / Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Proporczyki sportowe – krótka historia
Proporczyki sportowe – krótka historia
Proporczyki to elementy wyposażenia sportowego, które są nieodłącznym elementem większości dyscyplin sportowych. W tym artykule omówimy ich historię oraz korzyści, jakie może przynieść współpraca z producentem proporczyków.
Czy i dlaczego warto kupić sprzęt sportowy na raty?
Czy i dlaczego warto kupić sprzęt sportowy na raty?
Czy warto kupować sprzęt sportowy na raty, czy lepiej od razu wyłożyć całą kwotę?
Jak wybrać idealny system zarządzania dla twojego przedsiębiorstwa: przewodnik krok po kroku
Jak wybrać idealny system zarządzania dla twojego przedsiębiorstwa: przewodnik krok po kroku
Zrozumienie, jak wybierać system zarządzania do przedsiębiorstwa, może być skomplikowane. Nasz przewodnik krok po kroku pomoże Ci podjąć informowane decyzje i znaleźć idealne rozwiązanie.
Ostatnie wpisy