Polecamy

Ile zarobili sportowcy w 2021 roku? Zobacz nasz ranking!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W świecie sportu pojawiają się coraz większe pieniądze, znajduje to odzwierciedlenie w stawkach, które otrzymują zawodnicy za swoją pracę. Mowa tu o astronomicznych kwotach! 

1. Conor McGregor – 180 mln dolarów

Sztuki walki cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a Conor McGregor – nawet w nieco słabszej dyspozycji – to prawdziwy gigant. Walki z jego udziałem to istna maszynka do robienia pieniędzy, zaś pozostałą część wynagrodzenia stanowiła sprzedaż autorskiej marki whisky – Paper No.

2. Leo Messi – 130 mln dolarów

Łączna kwota, na którą opiewał kontrakt Leo Messiego z Barceloną, po dziś dzień pozostaje owiana tajemnicą, ale mówiło się o nawet 138 mln euro! Dochodzą do tego rzecz jasna kampanie reklamowe czy w końcu obecny gigantyczny kontrakt z PSG i zdobywca Złotej Piłki znajduje się na drugim miejscu rankingu.

3. Cristiano Ronaldo – 120 mln dolarów

Niedaleko za Messim znajduje się jego wieloletni rywal o tytuł najlepszego piłkarza na świecie – Cristiano Ronaldo. Na łączny dochód 36-latka w zmierzającym ku końcowi roku złożyły się umowy z Juventusem i Manchesterem United, a także liczne reklamy oraz inwestycje.

4. Dak Prescott – 107 mln dolarów

Ciekawe, że tak wysokie miejsce w rankingu zajmuje sportowiec praktycznie nieznany w Europie. Za grę w futbol amerykański na najwyższym poziomie kasuje się jednak ogromne sumy, a Dak Prescott – rzecz jasna w pełni zasłużenie – uchodzi za jednego z najlepszych w tej dziedzinie.

5. LeBron James – 96,5 mln dolarów

Najlepiej zarabiającą piątkę zamyka LeBron James, przez wielu uznawany za najlepszego koszykarza w NBA. Nic więc dziwnego, że wynagrodzenie wszechstronnego zawodnika jest adekwatne do jego niebywałych umiejętności.

Zdj. główne: Sharon McCutcheon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Piękno warte miliony – najdroższe rasy koni na świecie
Piękno warte miliony – najdroższe rasy koni na świecie
Ceny najdroższych na świecie koni sięgają niekiedy setek milionów dolarów. Do najdroższych ras zalicza się między innymi konie pełnej krwi angielskiej oraz konie czystej krwi arabskiej.
Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem gry w padla?
Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem gry w padla?
Dla osób szukających alternatywy dla tenisa ziemnego albo chcących urozmaicić treningi idealnym wyborem będzie padel. Na czym on polega i gdzie można w niego zagrać?
Znajdź najlepsze zamienniki tuszy — Oszczędzaj na drukowaniu!
Znajdź najlepsze zamienniki tuszy — Oszczędzaj na drukowaniu!
Znajdź tanie i wysokiej jakości zamienniki tuszy! Oszczędzaj na drukowaniu bez rezygnacji z jakości!
Ostatnie wpisy