Polecamy

Ile zarobili sportowcy w 2021 roku? Zobacz nasz ranking!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W świecie sportu pojawiają się coraz większe pieniądze, znajduje to odzwierciedlenie w stawkach, które otrzymują zawodnicy za swoją pracę. Mowa tu o astronomicznych kwotach! 

1. Conor McGregor – 180 mln dolarów

Sztuki walki cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a Conor McGregor – nawet w nieco słabszej dyspozycji – to prawdziwy gigant. Walki z jego udziałem to istna maszynka do robienia pieniędzy, zaś pozostałą część wynagrodzenia stanowiła sprzedaż autorskiej marki whisky – Paper No.

2. Leo Messi – 130 mln dolarów

Łączna kwota, na którą opiewał kontrakt Leo Messiego z Barceloną, po dziś dzień pozostaje owiana tajemnicą, ale mówiło się o nawet 138 mln euro! Dochodzą do tego rzecz jasna kampanie reklamowe czy w końcu obecny gigantyczny kontrakt z PSG i zdobywca Złotej Piłki znajduje się na drugim miejscu rankingu.

3. Cristiano Ronaldo – 120 mln dolarów

Niedaleko za Messim znajduje się jego wieloletni rywal o tytuł najlepszego piłkarza na świecie – Cristiano Ronaldo. Na łączny dochód 36-latka w zmierzającym ku końcowi roku złożyły się umowy z Juventusem i Manchesterem United, a także liczne reklamy oraz inwestycje.

4. Dak Prescott – 107 mln dolarów

Ciekawe, że tak wysokie miejsce w rankingu zajmuje sportowiec praktycznie nieznany w Europie. Za grę w futbol amerykański na najwyższym poziomie kasuje się jednak ogromne sumy, a Dak Prescott – rzecz jasna w pełni zasłużenie – uchodzi za jednego z najlepszych w tej dziedzinie.

5. LeBron James – 96,5 mln dolarów

Najlepiej zarabiającą piątkę zamyka LeBron James, przez wielu uznawany za najlepszego koszykarza w NBA. Nic więc dziwnego, że wynagrodzenie wszechstronnego zawodnika jest adekwatne do jego niebywałych umiejętności.

Zdj. główne: Sharon McCutcheon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chiński potentat rynku e-commerce nowym partnerem Lecha Poznań!
Chiński potentat rynku e-commerce nowym partnerem Lecha Poznań!
Lech Poznań jako pierwszy klub piłkarski nawiązał współpracę z chińską firmą AliExpress - jednym z największych przedsiębiorstw w sektorze sprzedaży detalicznej!
Światowy potentat elektroniczny oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w Katarze
Światowy potentat elektroniczny oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w Katarze
Firma Hisense po raz drugi z rzędu została oficjalnym sponsorem mistrzostw świata w piłce nożnej. „Ciągłe inwestycje w światowej klasy wydarzenia sportowe są wyrazem determinacji Hisense, aby stać się marką globalną” – mówi Jia Shaoqian, dyrektor generalny Hisense Group.
Jak pozbyć się bólu pleców? Ćwiczenia dla pracowników biurowych i fizycznych
Jak pozbyć się bólu pleców? Ćwiczenia dla pracowników biurowych i fizycznych
Ból pleców niejednokrotnie utrudnia nam funkcjonowanie. Istnieją jednak proste ćwiczenia, które mogą go złagodzić!
Ostatnie wpisy