Polecamy

Ile zarobili sportowcy w 2021 roku? Zobacz nasz ranking!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W świecie sportu pojawiają się coraz większe pieniądze, znajduje to odzwierciedlenie w stawkach, które otrzymują zawodnicy za swoją pracę. Mowa tu o astronomicznych kwotach! 

1. Conor McGregor – 180 mln dolarów

Sztuki walki cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a Conor McGregor – nawet w nieco słabszej dyspozycji – to prawdziwy gigant. Walki z jego udziałem to istna maszynka do robienia pieniędzy, zaś pozostałą część wynagrodzenia stanowiła sprzedaż autorskiej marki whisky – Paper No.

2. Leo Messi – 130 mln dolarów

Łączna kwota, na którą opiewał kontrakt Leo Messiego z Barceloną, po dziś dzień pozostaje owiana tajemnicą, ale mówiło się o nawet 138 mln euro! Dochodzą do tego rzecz jasna kampanie reklamowe czy w końcu obecny gigantyczny kontrakt z PSG i zdobywca Złotej Piłki znajduje się na drugim miejscu rankingu.

3. Cristiano Ronaldo – 120 mln dolarów

Niedaleko za Messim znajduje się jego wieloletni rywal o tytuł najlepszego piłkarza na świecie – Cristiano Ronaldo. Na łączny dochód 36-latka w zmierzającym ku końcowi roku złożyły się umowy z Juventusem i Manchesterem United, a także liczne reklamy oraz inwestycje.

4. Dak Prescott – 107 mln dolarów

Ciekawe, że tak wysokie miejsce w rankingu zajmuje sportowiec praktycznie nieznany w Europie. Za grę w futbol amerykański na najwyższym poziomie kasuje się jednak ogromne sumy, a Dak Prescott – rzecz jasna w pełni zasłużenie – uchodzi za jednego z najlepszych w tej dziedzinie.

5. LeBron James – 96,5 mln dolarów

Najlepiej zarabiającą piątkę zamyka LeBron James, przez wielu uznawany za najlepszego koszykarza w NBA. Nic więc dziwnego, że wynagrodzenie wszechstronnego zawodnika jest adekwatne do jego niebywałych umiejętności.

Zdj. główne: Sharon McCutcheon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
PZU Sport – czy rozwijający się benefit podbije polski rynek fitness?
PZU Sport – czy rozwijający się benefit podbije polski rynek fitness?
Jak oferta Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń zmieni pozycję komercyjnych operatorów w sektorze usług sportowych i czy karta PZU Sport będzie bardziej atrakcyjna dla potencjalnych klientów?
Odkrywając nieznane oblicze e-sportu – jak technologia zmienia świat rozrywki
Odkrywając nieznane oblicze e-sportu – jak technologia zmienia świat rozrywki
Zbadaj, jak technologia przekształca świat e-sportu i rozrywki: od VR i AI po big data. Wypróbuj innowacje, które wpływają na zawody, zarządzanie i oglądanie e-sportu.
Gastronomiczne biznesy znanych polskich piłkarzy
Gastronomiczne biznesy znanych polskich piłkarzy
Coraz więcej piłkarzy decyduje się na otworzenie własnego lokalu gastronomicznego. Modne restauracje należą m.in. do Arkadiusza Milika, Lukasa Podolskiego, Cristiano Ronaldo, czy Roberta Lewandowskiego.
Ostatnie wpisy