Polecamy

Iga Świątek zyskała mocnego sponsora. „Jestem szczęśliwa, że mam wsparcie tak poważnej firmy”

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

PZU to kolejna renomowana firma, która wesprze finansowo Igę Świątek w jej dalszym sportowym rozwoju. Największy polski ubezpieczyciel będzie sponsorował najlepszą polską tenisistkę przez najbliższe trzy lata.

Uzdolniona zawodniczka z Raszyna wystąpi w stroju z logotypem PZU już podczas swojego pierwszego tegorocznego meczu w ramach turnieju WTA 500 w australijskim Melbourne. Od 1 lutego przez kolejne trzy lata Świątek będzie ambasadorką PZU na wszystkich najważniejszych imprezach tenisowych, wliczając w to również Igrzyska Olimpijskie, co pomoże zwiększyć globalną rozpoznawalność polskiego ubezpieczyciela.

„Trudno jest być wszędzie i zadbać o wszystko – od sportowego rozwoju, przez sprawy organizacyjne po finansowe bezpieczeństwo. Mam nadzieję, że wsparcie solidnego partnera, jakim jest PZU, będzie dla Igi swoistą polisą, która zapewni jej spokój i stabilizację pozwalające całkowicie skoncentrować się na grze. Wtedy łącząc swój talent z pracowitością, będzie nie do zatrzymania” – podkreśla Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

„Jestem szczęśliwa, że mam wsparcie tak poważnej firmy jak PZU. Dzięki temu będę mogła skupić się na pracy na korcie, by dostarczyć kibicom wielu wspaniałych sportowych emocji. Za tydzień zagram w wielkoszlemowym turnieju Australian Open i już czuję wsparcie fanów z Polski” – zaznacza Iga Świątek.

Iga Świątek to aktualnie 17. tenisistka w rankingu WTA. Spektakularny triumf na paryskich kortach Rolanda Garrosa był oczywiście największym sukcesem w jej zawodowej karierze oraz jednym z największych w historii polskiego tenisa, ale nie jest to bynajmniej jedyne sportowe osiągnięcie, jakim może pochwalić się podopieczna trenera Piotra Sierzputowskiego. Jako 17-latka okazała się najlepsza w juniorskim Wimbledonie, wygrała też deblowe zmagania dziewcząt podczas juniorskiego French Open, a dodatkowo wywalczyła złoty medal na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Buenos Aires. Ukoronowaniem wspaniałego dla niej 2020 roku było zajęcie drugiego miejsca w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku, gdzie musiała uznać wyższość najlepszego piłkarza świata – Roberta Lewandowskiego.

„Ta współpraca to dla nas przyjemność wspierania talentu obiecującego sportowca i realizacja społecznej odpowiedzialności jako polskiej firmy, lidera rynku finansowego w tej części Europy. To także korzystne biznesowo przedsięwzięcie, budujące rozpoznawalność marki PZU na świecie” – dodaje Marcin Stefaniak, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PZU.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie z jej usług korzysta już ponad 22 mln klientów w pięciu krajach. Na czele Grupy znajduje się polska firma ubezpieczeniowa PZU, aktualnie zarządzana przez Beatę Kozłowską-Chyłę. Państwowa spółka od lat mocno wspiera polski sport, m.in. jako mecenas wydarzeń promujących aktywność fizyczną oraz zdrowy tryb życia.

Zdjęcie wyróżniające: Materiały prasowe / PZU

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak oznakowanie transformatorów wpływa na ich efektywność i bezpieczeństwo?
Jak oznakowanie transformatorów wpływa na ich efektywność i bezpieczeństwo?
Oznakowanie transformatorów odgrywa kluczową rolę w poprawie ich wydajności i zapewnia bezpieczeństwo. Poznaj, jak robią to różne rodzaje oznakowań i dlaczego są tak ważne.
Rynek transmisji sportowych w Polsce coraz bardziej rozproszony. Co to oznacza dla kibiców?
Rynek transmisji sportowych w Polsce coraz bardziej rozproszony. Co to oznacza dla kibiców?
Jesteś pasjonatem sportu? Uwielbiasz śledzić rozgrywki na żywo? Sprawdź, jak przez lata zmieniał się rynek transmisji sportowych.
Jak nowoczesne technologie zmieniają oblicze tradycyjnej telefonii cyfrowej?
Jak nowoczesne technologie zmieniają oblicze tradycyjnej telefonii cyfrowej?
Odkryj, jak nowoczesne technologie przekształcają tradycyjną telefonie cyfrową, zwiększając jej efektywność i dostępność.
Ostatnie wpisy