Polecamy

Słoweński nadawca nabył prawa do transmisji meczów PGNiG Superligi

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spółka zarządzająca rozgrywkami PGNiG Superligi kontynuuje zagraniczną ekspansję. Od marca bieżącego roku zmagania z udziałem najlepszych polskich zespołów piłki ręcznej mogą już oglądać kibice na terenie Słowenii. Premierowa transmisja ze spotkania Łomży VIVE Kielce z Zagłębiem Lubin odbyła się na antenie stacji Šport TV w ubiegłą środę.

Podpisana niedawno umowa pomiędzy Superliga Sp. z o.o. a Šport TV będzie obowiązywać co najmniej do końca sezonu 2020/21 i zapewnia temu nadawcy możliwość pokazywania na terenie Słowenii wybranych meczów PGNiG Superligi. Mowa głównie o najciekawszych spotkaniach z udziałem VIVE Kielce, Wisły Płock czy Azotów Puławy, które w Polsce będą transmitowane przez TVP Sport. Kontrakt zawiera też klauzulę umożliwiającą przedłużenie współpracy o dwa lata (do zakończenia rozgrywek 2022/23) oraz rozszerzenie dystrybucji o sześć nowych krajów.

„Słowenia to kolejny kraj, obok Stanów Zjednoczonych Ameryki, do którego trafia PGNiG Superliga. Kontynuujemy strategię budowy międzynarodowej dystrybucji praw telewizyjnych i generowanie nowych źródeł przychodów. Słowenia jest krajem, w którym piłka ręczna jest uznawana za jedną z królowych sportów zespołowych. To ogromna radość, że pokażemy właśnie tam zmagania naszych szczypiornistów. Prowadzimy liczne rozmowy w zakresie dalszej międzynarodowej dystrybucji sygnału z meczów PGNiG Superligi i jestem przekonany, że wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych umowach” – powiedział Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

Šport TV to jedyna słoweńska telewizja o charakterze sportowym, która ma zasięg ogólnokrajowy. Każdego miesiąca nadawca przeprowadza ponad 450 godzin transmisji na żywo z najważniejszych wydarzeń sportowych, takich jak eliminacje do MŚ 2022, turniej finałowy EURO 2020, czołowe ligi piłkarskie (Serie A, Ligue 1), koszykarska Liga Mistrzów FIBA i 7DAYS EuroCup, czy też EHF Champions League i Liga SEHA w piłce ręcznej.

Zdjęcie wyróżniające: PGNiG Superliga – materiały prasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kinezyterapia: Wzmocnij swoje ciało i popraw jakość życia!
Kinezyterapia: Wzmocnij swoje ciało i popraw jakość życia!
Kinezyterapia to nieoceniona forma wsparcia dla Twojego zdrowia i aktywności fizycznej. Wykorzystaj ją, aby cieszyć się pełnią życia!
Piękno warte miliony – najdroższe rasy koni na świecie
Piękno warte miliony – najdroższe rasy koni na świecie
Ceny najdroższych na świecie koni sięgają niekiedy setek milionów dolarów. Do najdroższych ras zalicza się między innymi konie pełnej krwi angielskiej oraz konie czystej krwi arabskiej.
Jak wybrać idealny system zarządzania dla twojego przedsiębiorstwa: przewodnik krok po kroku
Jak wybrać idealny system zarządzania dla twojego przedsiębiorstwa: przewodnik krok po kroku
Zrozumienie, jak wybierać system zarządzania do przedsiębiorstwa, może być skomplikowane. Nasz przewodnik krok po kroku pomoże Ci podjąć informowane decyzje i znaleźć idealne rozwiązanie.
Ostatnie wpisy