Polecamy

Słoweński nadawca nabył prawa do transmisji meczów PGNiG Superligi

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spółka zarządzająca rozgrywkami PGNiG Superligi kontynuuje zagraniczną ekspansję. Od marca bieżącego roku zmagania z udziałem najlepszych polskich zespołów piłki ręcznej mogą już oglądać kibice na terenie Słowenii. Premierowa transmisja ze spotkania Łomży VIVE Kielce z Zagłębiem Lubin odbyła się na antenie stacji Šport TV w ubiegłą środę.

Podpisana niedawno umowa pomiędzy Superliga Sp. z o.o. a Šport TV będzie obowiązywać co najmniej do końca sezonu 2020/21 i zapewnia temu nadawcy możliwość pokazywania na terenie Słowenii wybranych meczów PGNiG Superligi. Mowa głównie o najciekawszych spotkaniach z udziałem VIVE Kielce, Wisły Płock czy Azotów Puławy, które w Polsce będą transmitowane przez TVP Sport. Kontrakt zawiera też klauzulę umożliwiającą przedłużenie współpracy o dwa lata (do zakończenia rozgrywek 2022/23) oraz rozszerzenie dystrybucji o sześć nowych krajów.

„Słowenia to kolejny kraj, obok Stanów Zjednoczonych Ameryki, do którego trafia PGNiG Superliga. Kontynuujemy strategię budowy międzynarodowej dystrybucji praw telewizyjnych i generowanie nowych źródeł przychodów. Słowenia jest krajem, w którym piłka ręczna jest uznawana za jedną z królowych sportów zespołowych. To ogromna radość, że pokażemy właśnie tam zmagania naszych szczypiornistów. Prowadzimy liczne rozmowy w zakresie dalszej międzynarodowej dystrybucji sygnału z meczów PGNiG Superligi i jestem przekonany, że wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych umowach” – powiedział Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

Šport TV to jedyna słoweńska telewizja o charakterze sportowym, która ma zasięg ogólnokrajowy. Każdego miesiąca nadawca przeprowadza ponad 450 godzin transmisji na żywo z najważniejszych wydarzeń sportowych, takich jak eliminacje do MŚ 2022, turniej finałowy EURO 2020, czołowe ligi piłkarskie (Serie A, Ligue 1), koszykarska Liga Mistrzów FIBA i 7DAYS EuroCup, czy też EHF Champions League i Liga SEHA w piłce ręcznej.

Zdjęcie wyróżniające: PGNiG Superliga – materiały prasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny akcesorium dla palacza – poradnik dla miłośników Clippera
Jak wybrać idealny akcesorium dla palacza – poradnik dla miłośników Clippera
Zanurz się w świecie akcesoriów dla palaczy i dowiedz się, jak wybierać narzędzia, które uczynią palenie ulubionego Clippera jeszcze przyjemniejszym.
Pozycjonowanie – dlaczego jest tak ważne dla sukcesu w biznesie sportowym?
Pozycjonowanie – dlaczego jest tak ważne dla sukcesu w biznesie sportowym?
Dlaczego warto zadbać o pozycjonowanie w biznesie sportowym? Oto najważniejsze informacje o SEO.
Ewa Pajor dołączyła do Roberta Lewandowskiego. Polska piłkarka ambasadorką T-Mobile!
Ewa Pajor dołączyła do Roberta Lewandowskiego. Polska piłkarka ambasadorką T-Mobile!
Ewa Pajor idzie w ślady Roberta Lewandowskiego nie tylko na boisku, ale także poza nim. Najlepsza polska piłkarka nawiązała właśnie długoterminową współpracę z firmą T-Mobile! „Niezmiernie się cieszę, że dołączyłam do drużyny magentowego operatora” - powiedziała Pajor.
Ostatnie wpisy