Polecamy

Słoweński nadawca nabył prawa do transmisji meczów PGNiG Superligi

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spółka zarządzająca rozgrywkami PGNiG Superligi kontynuuje zagraniczną ekspansję. Od marca bieżącego roku zmagania z udziałem najlepszych polskich zespołów piłki ręcznej mogą już oglądać kibice na terenie Słowenii. Premierowa transmisja ze spotkania Łomży VIVE Kielce z Zagłębiem Lubin odbyła się na antenie stacji Šport TV w ubiegłą środę.

Podpisana niedawno umowa pomiędzy Superliga Sp. z o.o. a Šport TV będzie obowiązywać co najmniej do końca sezonu 2020/21 i zapewnia temu nadawcy możliwość pokazywania na terenie Słowenii wybranych meczów PGNiG Superligi. Mowa głównie o najciekawszych spotkaniach z udziałem VIVE Kielce, Wisły Płock czy Azotów Puławy, które w Polsce będą transmitowane przez TVP Sport. Kontrakt zawiera też klauzulę umożliwiającą przedłużenie współpracy o dwa lata (do zakończenia rozgrywek 2022/23) oraz rozszerzenie dystrybucji o sześć nowych krajów.

„Słowenia to kolejny kraj, obok Stanów Zjednoczonych Ameryki, do którego trafia PGNiG Superliga. Kontynuujemy strategię budowy międzynarodowej dystrybucji praw telewizyjnych i generowanie nowych źródeł przychodów. Słowenia jest krajem, w którym piłka ręczna jest uznawana za jedną z królowych sportów zespołowych. To ogromna radość, że pokażemy właśnie tam zmagania naszych szczypiornistów. Prowadzimy liczne rozmowy w zakresie dalszej międzynarodowej dystrybucji sygnału z meczów PGNiG Superligi i jestem przekonany, że wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych umowach” – powiedział Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

Šport TV to jedyna słoweńska telewizja o charakterze sportowym, która ma zasięg ogólnokrajowy. Każdego miesiąca nadawca przeprowadza ponad 450 godzin transmisji na żywo z najważniejszych wydarzeń sportowych, takich jak eliminacje do MŚ 2022, turniej finałowy EURO 2020, czołowe ligi piłkarskie (Serie A, Ligue 1), koszykarska Liga Mistrzów FIBA i 7DAYS EuroCup, czy też EHF Champions League i Liga SEHA w piłce ręcznej.

Zdjęcie wyróżniające: PGNiG Superliga – materiały prasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki sprzęt jeździecki wybrać dla jazdy rekreacyjnej: Praktyczne wskazówki dla osób jeżdżących dla przyjemności i relaksu.
Jaki sprzęt jeździecki wybrać dla jazdy rekreacyjnej: Praktyczne wskazówki dla osób jeżdżących dla przyjemności i relaksu.
Wybór odpowiedniego sprzętu jeździeckiego dla jazdy rekreacyjnej to klucz do komfortu, bezpieczeństwa i przyjemności.
Prawnik, syn milionera, absolwent Harvardu – kim są ludzie, którzy rządzą światowym boksem?
Prawnik, syn milionera, absolwent Harvardu – kim są ludzie, którzy rządzą światowym boksem?
Bob Arum, Eddie Hearn i Alan Haymon to biznesmeni, którzy rządzą współczesnym boksem. Kim są i jak udało im się osiągnąć obecną pozycję?
Legalni bukmacherzy, którzy sponsorują polskie drużyny piłkarskie
Legalni bukmacherzy, którzy sponsorują polskie drużyny piłkarskie
Firmy bukmacherskie są jednymi z najważniejszych sponsorów polskich drużyn piłkarskich. Do najpopularniejszych podmiotów zaliczają się Fortuna, LV BET oraz STS.
Ostatnie wpisy