Polecamy

PKN ORLEN przedłużył partnerstwo strategiczne z PKOl o kolejne cztery lata

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czołowy polski koncern paliwowo-energetyczny pozostanie Sponsorem Strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego co najmniej do letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Nowa umowa wpisuje się w długofalową strategię firmy PKN Orlen, która zamierza stale zwiększać nakłady na finansowanie sportu.

Państwowa spółka już od 2017 roku zapewnia stabilne wsparcie finansowe dla polskich olimpijczyków przygotowujących się do najważniejszej imprezy sportowej na świecie. Podpisanie nowej umowy oznacza, że PKN ORLEN będzie pełnił rolę Strategicznego Sponsora PKOl przynajmniej przez najbliższe cztery lata – do I0 2024 w Paryżu.

„W ciągu ostatnich trzech lat zaangażowanie PKN ORLEN we wsparcie polskich sportowców zwiększyło się o 100 procent. W 2020 roku, pomimo pandemii, nie zrezygnowaliśmy również ze wsparcia związków sportowych, klubów i naszych zawodników. Dzięki temu mogli nadal trenować, aby w każdej chwili móc wrócić na sportowe areny. Mam satysfakcję, że przez następne cztery lata PKN ORLEN pozostanie Sponsorem Strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Warto podkreślić też, że nasza postawa w trakcie pandemii ma bezpośredni wpływ na postrzeganie całego koncernu. Badania przeprowadzone we wrześniu ubiegłego roku przez pracownię Wavemaker wskazały, że PKN ORLEN jest marką, która zdecydowanie najmocniej kojarzy się z zaangażowaniem w pomoc w walce z pandemią” – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Oprócz wsparcia finansowego, kooperacja Polskiego Komitetu Olimpijskiego z PKN ORLEN obejmuje również edukację olimpijską, opiekę nad zawodnikami, promocję postaw fair-play oraz propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia.

„Dziękuję PKN ORLEN oraz Panu Prezesowi Danielowi Obajtkowi za konsekwentne wspieranie PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu Sponsora Strategicznego możemy realizować nasze główne zadanie – zapewnić Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej udział w Igrzyskach Olimpijskich, najważniejszej sportowej imprezie świata. PKN ORLEN ma ogromny wkład w każdy olimpijski medal, budowanie narodowej dumy i wspólnoty oraz szerzenie olimpijskich wartości. Jestem przekonany, że nasza wieloaspektowa współpraca przyniesie korzyści obu stronom i razem budujemy siłę polskiego sportu” – podkreślił Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Zdjęcie wyróżniające: Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak indywidualny program żywieniowy może pomóc w walce z nadwagą?
Jak indywidualny program żywieniowy może pomóc w walce z nadwagą?
Odkryj, jak skrojony na miarę plan dietetyczny może stać się potężnym narzędziem w walce z nadwagą. Zrozumieść jak indywidualna dieta wpływa na Twoje zdrowie i samopoczucie.
Pogoń Szczecin z nagrodą „Społecznej Odpowiedzialności Biznesu”
Pogoń Szczecin z nagrodą „Społecznej Odpowiedzialności Biznesu”
Pogoń Szczecin otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Społecznej Odpowiedzialności Biznesu” przyznawane przez Północną Izbę Gospodarczą. Nagroda jest wyrazem uznania dla działań środowiska „Portowców" w zakresie pomocy w walce z pandemią koronawirusa.
Firmy wysokich lotów – kto wspiera finansowo skoczków narciarskich?
Firmy wysokich lotów – kto wspiera finansowo skoczków narciarskich?
Zazwyczaj ich nie zauważamy, ale to właśnie oni zza kulis pociągają za sznurki w świecie sportu. Poznaj firmy wspierające skoczków narciarskich!
Ostatnie wpisy