Polecamy

Ile będzie zarabiał trener polskich siatkarzy? Sprawdzamy!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszy kontakt Vitala Heynena z PZPS opiewał na kilkadziesiąt tysięcy euro. W ubiegłym roku Belg wynegocjował lepszą umowę, a na jakie zarobki może liczyć jego zastępca? 

Swoją karierę trenera reprezentacji polskich siatkarzy Vital Heynen rozpoczął w 2018 roku. W tym czasie Polski Związek Piłki Siatkowej zaproponował Belgowi kontrakt, który opiewał na wynagrodzenie w wysokości 70 tysięcy euro rocznie. Według umowy selekcjoner miał kierować kadrą do Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku. Pandemia koronawirusa sprawiła, że termin wydarzenia przesunięto, a kontrakt Heynena trzeba było wydłużyć już we wrześniu 2020 roku. Dzięki temu trener, który doprowadził polską kadrę do obrony tytułu mistrzów świata, mógł wymagać od PZPS-u wyższego wynagrodzenia. Po intensywnych negocjacjach trenerowi zaproponowano 120 tysięcy euro za sezon.

Nowy trener, nowe zarobki 

O tym, kto obejmie pieczę nad polską reprezentacją po Belgu, spekuluje się od kilku miesięcy, jednak związek nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia. Z tego powodu nieznane są także potencjalne zarobki selekcjonera. Najbardziej prawdopodobnym wyborem jest pochodzący z Serbii, znany i ceniony Nikola Grbić. Jego zarobki mogą znacznie przewyższyć dotychczasowy kontrakt Vitala Heynena, gdyż posada w Polsce będzie wymagać nowej umowy z włoską Perugią.

Zdjęcie główne: Chandan Chaurasia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak efektywnie wykorzystać minimalistyczny design w materiałach promocyjnych twojej firmy?
Jak efektywnie wykorzystać minimalistyczny design w materiałach promocyjnych twojej firmy?
Przekonaj się, jak prostota i minimalizm mogą podkreślić twoją markę, przyciągnąć uwagę klienta i zwiększyć sprzedaż. Poznaj skuteczne metody wykorzystania minimalistycznego designu w materiałach promocyjnych.
Zrozumieć korzyści z suplementacji białkowej: jak aminokwasy wpływają na zdrowie i formę fizyczną
Zrozumieć korzyści z suplementacji białkowej: jak aminokwasy wpływają na zdrowie i formę fizyczną
Przeczytaj i zrozum jak suplementacja białkowa wpływa na zdrowie oraz formę fizyczną. Dowiedz się, jak aminokwasy mogą poprawić Twoje samopoczucie i wydolność organizmu.
Polski Związek Szachowy ze wsparciem spółki skarbu państwa!
Polski Związek Szachowy ze wsparciem spółki skarbu państwa!
Spółka PGNiG Termika będzie przez najbliższe 3 lata sponsorem Polskiego Związku Szachowego. „Szachy, postrzegane jako gra strategiczna, w której każdy ruch musi być dobrze przemyślany, aby prowadził do zwycięstwa, doskonale nawiązują do charakteru i działań naszej Spółki” - mówi Paweł Stańczyk, Prezes Zarządu PGNiG Termika.
Ostatnie wpisy