Polecamy

Ile będzie zarabiał trener polskich siatkarzy? Sprawdzamy!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszy kontakt Vitala Heynena z PZPS opiewał na kilkadziesiąt tysięcy euro. W ubiegłym roku Belg wynegocjował lepszą umowę, a na jakie zarobki może liczyć jego zastępca? 

Swoją karierę trenera reprezentacji polskich siatkarzy Vital Heynen rozpoczął w 2018 roku. W tym czasie Polski Związek Piłki Siatkowej zaproponował Belgowi kontrakt, który opiewał na wynagrodzenie w wysokości 70 tysięcy euro rocznie. Według umowy selekcjoner miał kierować kadrą do Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku. Pandemia koronawirusa sprawiła, że termin wydarzenia przesunięto, a kontrakt Heynena trzeba było wydłużyć już we wrześniu 2020 roku. Dzięki temu trener, który doprowadził polską kadrę do obrony tytułu mistrzów świata, mógł wymagać od PZPS-u wyższego wynagrodzenia. Po intensywnych negocjacjach trenerowi zaproponowano 120 tysięcy euro za sezon.

Nowy trener, nowe zarobki 

O tym, kto obejmie pieczę nad polską reprezentacją po Belgu, spekuluje się od kilku miesięcy, jednak związek nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia. Z tego powodu nieznane są także potencjalne zarobki selekcjonera. Najbardziej prawdopodobnym wyborem jest pochodzący z Serbii, znany i ceniony Nikola Grbić. Jego zarobki mogą znacznie przewyższyć dotychczasowy kontrakt Vitala Heynena, gdyż posada w Polsce będzie wymagać nowej umowy z włoską Perugią.

Zdjęcie główne: Chandan Chaurasia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Padel Warszawa – gdzie zagrać w padel w Warszawie i okolicy?
Padel Warszawa – gdzie zagrać w padel w Warszawie i okolicy?
Jeśli zaznałeś już radości z gry w padel i naprawdę zainteresował Cię ten sport, to nie ma dla Ciebie lepszego miejsca w Polsce niż Warszawa i okolice.
Jak nowoczesne technologie zmieniają oblicze tradycyjnej telefonii cyfrowej?
Jak nowoczesne technologie zmieniają oblicze tradycyjnej telefonii cyfrowej?
Odkryj, jak nowoczesne technologie przekształcają tradycyjną telefonie cyfrową, zwiększając jej efektywność i dostępność.
Sportowe akcesoria firmowe – co warto mieć?
Sportowe akcesoria firmowe – co warto mieć?
Jesteś organizatorem, współorganizatorem lub uczestnikiem sportowego wydarzenia w Twojej okolicy? Sprawdź, jak wykorzystać je do promocji swojej firmy i budować pozytywny wizerunek wśród osób uczestniczących w evencie!
Ostatnie wpisy