Polecamy

Ile będzie zarabiał trener polskich siatkarzy? Sprawdzamy!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszy kontakt Vitala Heynena z PZPS opiewał na kilkadziesiąt tysięcy euro. W ubiegłym roku Belg wynegocjował lepszą umowę, a na jakie zarobki może liczyć jego zastępca? 

Swoją karierę trenera reprezentacji polskich siatkarzy Vital Heynen rozpoczął w 2018 roku. W tym czasie Polski Związek Piłki Siatkowej zaproponował Belgowi kontrakt, który opiewał na wynagrodzenie w wysokości 70 tysięcy euro rocznie. Według umowy selekcjoner miał kierować kadrą do Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku. Pandemia koronawirusa sprawiła, że termin wydarzenia przesunięto, a kontrakt Heynena trzeba było wydłużyć już we wrześniu 2020 roku. Dzięki temu trener, który doprowadził polską kadrę do obrony tytułu mistrzów świata, mógł wymagać od PZPS-u wyższego wynagrodzenia. Po intensywnych negocjacjach trenerowi zaproponowano 120 tysięcy euro za sezon.

Nowy trener, nowe zarobki 

O tym, kto obejmie pieczę nad polską reprezentacją po Belgu, spekuluje się od kilku miesięcy, jednak związek nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia. Z tego powodu nieznane są także potencjalne zarobki selekcjonera. Najbardziej prawdopodobnym wyborem jest pochodzący z Serbii, znany i ceniony Nikola Grbić. Jego zarobki mogą znacznie przewyższyć dotychczasowy kontrakt Vitala Heynena, gdyż posada w Polsce będzie wymagać nowej umowy z włoską Perugią.

Zdjęcie główne: Chandan Chaurasia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rola ginekologii estetycznej w poprawie jakości życia kobiet
Rola ginekologii estetycznej w poprawie jakości życia kobiet
Dowiedz się, jak ginekologia estetyczna wpływa na poprawę jakości życia kobiet, od dążenia do doskonałości fizycznej po uwalnianie od dolegliwości zdrowotnych.
Polscy milionerzy, dla których golf stał się życiową pasją
Polscy milionerzy, dla których golf stał się życiową pasją
Polscy biznesmeni, oprócz popularnych zainteresowań, takich jak żegluga, nurkowanie czy latanie awionetką, pasjonują się także grą w golfa. Poznaj ich sylwetki i dowiedz się, jak zaangażowali się w rozwój polskiego środowiska golfowego!
EMS – nowoczesna forma treningów
EMS – nowoczesna forma treningów
Słyszałeś o treningu EMS? Przed zakupem zestawu do elektrostymulacji powinieneś zapoznać się z kilkoma informacjami, dzięki którym ćwiczenia będą efektywne.
Ostatnie wpisy