Polecamy

W czym biegać zimą?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mimo że zima jest porą roku raczej kojarzoną ze sportami takimi jak narty czy snowboard, to jest to także dobry czas na bieganie. Jak jednak przygotować się do zimowego biegania, aby warunki atmosferyczne nie tylko nam nie przeszkadzały, ale nawet sprzyjały? Podpowiadamy, jakie ubrania do biegania sprawdzą się w zimie najlepiej.

Chociaż wydawać by się mogło, że śnieg i mróz nie idą w parze z bieganiem, to zimowe przebieżki mogą nie tylko przynieść dużo frajdy, ale także korzyści zdrowotnych. Należy się jednak odpowiednio do nich przygotować. 

Podstawowe zasady zimowego ubioru do biegania

Spora część biegaczy, zwłaszcza tych początkujących, ma tendencję do zbyt ciepłego ubierania się na zimowe treningi. Kilkanaście ciepłych warstw naprawdę nie jest konieczne, ponieważ bieg, nawet ten powolny, jest wymagającą formą aktywności i po kilku minutach organizm dość mocno się rozgrzewa. Jeśli stoisz więc przed wyborem ubioru na zimowy trening biegowy, pamiętaj o bardzo prostej zasadzie –  na bieganie zimą ubierz się tak, żeby na początku było Ci nieco za chłodno. 

Kilka warstw ubrań

Wybierając się na trening w zimie, warto zastosować znaną wszystkim od dziecka zasadę ubioru „na cebulkę”. Jeśli chodzi i strój dla biegacza, to najlepszym rozwiązaniem będą trzy warstwy ubrań. Pierwszą z nich powinna być oddychająca i idealnie dopasowana do ciała bielizna termiczna. Tego typu bielizna, składająca się zazwyczaj z koszulki oraz dopasowanych legginsów, to gwarancja dobrego transportu nadmiaru ciepła poza skórę, co ułatwia utrzymanie jej w suchym stanie.

Druga warstwa do ciepła i wygodna bluza, która nie ogranicza ruchów, a także legginsy męskie do biegania. Ostatnia warstwa to kurtka do biegania męska, która skutecznie będzie chronić Cię  przed nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak wiatr, śnieg, czy deszcz. Ważne jest jednak, aby pamiętać o tym, że ubrania powinny być doskonale dopasowane do Ciebie i pozwalać Ci na maksymalny zakres ruchów.

Akcesoria do biegania

Oprócz głównego ubioru nie możesz także zapomnieć o różnego rodzaju akcesoriach, które dodatkowo ochronią Cię przed zimowymi temperaturami.

Pamiętaj przede wszystkim o nakryciu głowy, które zabezpieczy Twoje uszy przed odmrożeniem. W tej roli świetnie sprawdzi się opaska do biegania na głowę lub klasyczna czapka do biegania. Warto mieć ze sobą również ciepłe rękawiczki. Bardzo ważne są również odpowiednie skarpety do biegania. Słabo zakryty Achilles podczas mrozu może skończyć się nieprzyjemną kontuzją, dlatego też pamiętaj o ubraniu wygodnych i bardzo ciepłych skarpet przystosowanych do biegania w zimie.

Zdj. główne: Fil Mazzarino/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Korzyści z gry w squasha, które przydadzą się w biznesie
Korzyści z gry w squasha, które przydadzą się w biznesie
Squash to sport, który w szczególności upodobali sobie pracownicy korporacji. Pozwala on bowiem wypracować przydatne cechy, takie jak pewność siebie czy umiejętność godzenia się z porażką.
Jak wyrobić paszport? Krok po kroku przez urzędnicze formalności
Jak wyrobić paszport? Krok po kroku przez urzędnicze formalności
Jeżeli planujesz swoje wakacje w kraju, który nie jest członkiem Unii Europejskiej, to warto pamiętać o podstawowym dokumencie, jaki musisz mieć ze sobą
Nowe trendy w benefitach sportowych – czy niedługo dotrą do Polski?
Nowe trendy w benefitach sportowych – czy niedługo dotrą do Polski?
Panująca pandemia koronawirusa doprowadziła do rozwoju nowych trendów w zakresie benefitów sportowych. Na rynku konsumenckim nastąpiły bowiem istotne zmiany.
Ostatnie wpisy