Polecamy

Rekordowe przychody dla sponsora tytularnego PKO BP Ekstraklasy

Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis

Analizy przeprowadzone przez renomowaną firmę badawczą Sponsoring Insight wykazały, że wpływy PKO Banku Polskiego z tytułu sponsorowania Ekstraklasy wzrosły na przestrzeni minionego roku aż o 30 procent. W okresie od 16 marca 2020 do 15 marca 2021 roku partner tytularny najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich w naszym kraju wzbogacił się o prawie 321 mln zł w postaci ekwiwalentu reklamowego. Duży progres nastąpił również w liczbie publikacji mediowych na temat banku w odniesieniu do Ekstraklasy oraz zasięgach notowanych w mediach społecznościowych.

Z każdym kolejnym rokiem PKO Bank Polski uzyskuje coraz wyższe profity z umowy sponsoringu tytularnego PKO BP Ekstraklasy. Wspomniany na wstępie wzrost z 245 mln zł do blisko 321 mln zł to duży finansowy sukces spółki zarządzanej przez Zbigniewa Jagiełłę, zwłaszcza w obliczu zawieszenia rozgrywek na wiosnę ubiegłego roku oraz mniejszej liczby kolejek przed zbliżającą się reorganizacją ligi.

Zwiększenie wartości ekwiwalentu reklamowego dla banku jako tytularnego sponsora PKO BP Ekstraklasy nastąpiło na wszystkich najważniejszych polach – w prasie (+101%), internecie (+96%) oraz social mediach (+68%). Intensyfikacja publikacji we wszystkich mediach na temat polskiej elity piłkarskiej przyczyniła się również do znaczącego wzrostu zasięgów kanałów online Ekstraklasy (YouTube, Facebook, Twitter, Instagram), na czym skorzystali też sponsorzy ligi.

„Minione 12 miesięcy, czyli rok pandemii, były pod każdym względem inne niż jakikolwiek poprzedni, ale w tej trudnej sytuacji radzimy sobie z wyzwaniami. Utrzymanie współpracy ze sponsorami, zwłaszcza głównymi, mimo zupełnie nowych warunków i zmian w rozgrywkach, było jednym z sukcesów. Dziękujemy za to naszym partnerom i odwdzięczamy się wymiernymi korzyściami, które przynosi współpraca z Ekstraklasą. Jak widać, także w sytuacji kryzysowej związanej z pandemią oraz przy mniejszej aż o 48 liczbie meczów, potrafimy wypracować realne korzyści dla sponsorów, zapewniając im dodatkowe możliwości prezentacji w naszych kanałach” – mówi Marcin Mikucki, Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasa S.A.

Jak wynika z wyliczeń firmy badawczej Sponsoring Insight, PKO Bank Polski jako partner tytularny Ekstraklasy w czasie trwania pandemii koronawirusa (od 16 marca 2020 do 15 marca 2021) uzyskał ekwiwalent reklamowy na poziomie 172 mln zł w prasie, około 117 mln zł w telewizji, a także ponad 23 mln zł w mediach internetowych, 6 mln zł w social mediach (bez kanałów własnych ESA) oraz 2,8 ml zł w radiu.

„Jako PKO Bank Polski jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników naszej współpracy z najpopularniejszą ligą sportową w kraju. To niezwykle ważne, że długoterminowy projekt, jakim stała się dla nas kooperacja z Ekstraklasą, od razu zyskała status wymiernego modelu marketingowego. W roku pandemii, gdy załamało się wiele dziedzin życia, a i futbol uległ bezprecedensowemu zatrzymaniu się, wspólna wytężona praca zadecydowała o wznowieniu rozgrywek i ich dokończeniu we wcześniej zaplanowanej formule. Udowodniliśmy, że w czasie nadzwyczajnego kryzysu silny państwowy podmiot i największy bank w Polsce w Polsce jest bezpiecznym partnerem, na którego można liczyć. Ponadto, pandemia bynajmniej nie sprawiła, że zrezygnowaliśmy z całego szeregu podejmowanych marketingowych i medialnych działalności. Nasze przywiązanie do marki oznacza codzienną współpracę z najlepszymi klubami w Polsce. Największe serwisy sportowe chętnie korzystają z przygotowywanych przez nas materiałów. Razem z Canal Plus stworzyliśmy jeden z najciekawszych programów publicystycznych „Wysoki Pressing”, który nadawany jest z PKO Rotunda z udziałem najlepszych dziennikarzy piłkarskich w kraju” – komentuje Mariusz Chłopik, Dyrektor Biura Ekstraklasy i Gamingu w PKO Bank Polski.

PKO Bank Polski od momentu nawiązania współpracy z Ekstraklasą intensywnie promuje także ligowe rozgrywki we własnych kanałach mediów społecznościowych „Grajmy Razem”. Jak dowodzą wyniki badań instytutu ARC Rynek i Opinie z 2019 roku, firmy angażujące się w ten sposób w popularyzację i wspieranie sportu zyskują w oczach kibiców, klubów, jak również mediów.

„Szczególnie w trakcie pandemii jeszcze mocniej chcemy wypełnić lukę powstałą w wyniku obowiązujących obostrzeń i pokazywać, jak wygląda liga od kuchni, przybliżać życie i kariery zawodników PKO Banku Polskiego Ekstraklasy. Dzięki wykorzystaniu kanałów „Grajmy Razem” docieramy do coraz większej grupy kibiców, która przyzwyczaiła się, że regularnie otrzymuje od nas content na najwyższym merytorycznym poziomie. Jednym z naszych podstawowych celów jest jeszcze trwalsze związanie kibiców z własnymi klubami. Stąd nasz projekt Oficjalnych Kart Ekstraklasy, których wydaliśmy ponad 50 tysięcy sztuk. Sztandarowym pomysłem był także Program Partnerski skierowany do kibiców oraz klubów piłkarskich, które zyskiwały środki finansowe dzięki promowaniu produktów bankowych przez sympatyków swoich drużyn” – wyjaśnia Chłopik.

Obecnie profile SM wszystkich klubów rywalizujących w Ekstraklasie oraz oficjalne kanały ligi skupiają około 6 mln użytkowników. Liczba ta w niedługim czasie powinna się jeszcze powiększyć za sprawą najnowszego konta na platformie TikTok (aktualnie ponad 5 tysięcy obserwujących i ok. 4 mln wyświetleń materiałów wideo).

„Motorem tych wzrostów są przede wszystkim atrakcyjne treści wideo dotyczące bieżącego sezonu – skróty, najciekawsze akcje, bramki, najbardziej widowiskowe zagrania. Te formaty przyciągają uwagę, wywołują emocje i reakcje fanów. Dodajemy tych materiałów coraz więcej, bo wiemy, że kibice tego oczekują i ten trend będzie się coraz bardziej umacniał. Jednocześnie bogaty kontent wideo na naszych profilach w social mediach umożliwia organizowanie wspólnie ze sponsorami ciekawych i angażujących akcji specjalnych. Z PKO Bankiem Polskim przeprowadziliśmy jak dotąd kilka dużych programów dla kibiców, w tym Oficjalny Quiz Ekstraklasy oraz siedem mniejszych konkursów tego typu. Łącznie pozwoliły one dotrzeć do 5,3 mln osób poprzez Facebooka i Twittera, z czego same posty wideo przyniosły zasięg ponad 1,5 mln. A mówimy tylko o korzyściach, jakie przynosi współpraca i obecność na głównych kanałach samej Ekstraklasy. Trzeba także pamiętać o dodatkowych zasięgach, jakie w swoich kanałach zapewniają same kluby i ich społeczności” – podsumowuje Mikucki.

@ekstraklasaorg

Nowe zasady gry ⚽ ##ekstraklasa ##poland ##dlaciebie ##dc ##fyp ##coronavirus ##newrules ##rulesofsurvival ##siedzęwdomu ##zostańwdomu ##stayathome ##missyou

♬ Lottery – K CAMP

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Światowy potentat elektroniczny oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w Katarze
Światowy potentat elektroniczny oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w Katarze
Firma Hisense po raz drugi z rzędu została oficjalnym sponsorem mistrzostw świata w piłce nożnej. „Ciągłe inwestycje w światowej klasy wydarzenia sportowe są wyrazem determinacji Hisense, aby stać się marką globalną” – mówi Jia Shaoqian, dyrektor generalny Hisense Group.
Niezbędnik wędkarza — co powinien zawierać ekwipunek?
Niezbędnik wędkarza — co powinien zawierać ekwipunek?
Planujesz rozpocząć swoją przygodę z wędkarstwem i zastanawiasz się, jaki sprzęt będzie Ci potrzebny? Przedstawiamy naszą listę wszystkich wędkarskich akcesoriów, które Ci się przydadzą!
Essex Group Opinie: Przeżyj bezbłędną podróż handlową dzięki handlowi internetowemu
Essex Group Opinie: Przeżyj bezbłędną podróż handlową dzięki handlowi internetowemu
Handel internetowy z Essex Group oferuje nowe możliwości dla inwestorów, tworząc otwarte i przyjazne środowisko handlowe.
Ostatnie wpisy