Polecamy

Którzy światowi milionerzy pokochali grę w polo?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Polo to dyscyplina sportu kojarząca się głównie z brytyjską monarchią, która od wielu lat jest jej największym ambasadorem na świecie. Jednak nie tylko brytyjskich bogaczy można spotkać na boisku do gry w polo, lecz także wielkie osobistości z innych zakątków świata.

Sylvester Stallone

Gwiazda amerykańskiego kina akcji, znana z takich produkcji jak „Rocky”, „Rambo” czy „Niezniszczalni” od lat słynie z zamiłowania do polo. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 11 lat, a techniki gry uczył się od swojego ojca, który był profesjonalnym zawodnikiem polo w latach 40., jeszcze zanim rodzina przeprowadziła się do Nowego Jorku. Po kilku latach treningów popularny już wtedy aktor wziął udział w pokazowym meczu w Palm Beach Polo and Country Club na Florydzie w 1990 roku.

Jak podkreśla Sylvester Stallone w wielu wywiadach, swój wolny czas najczęściej spędza na boisku, a gra sprawia mu ogromną przyjemność. Gwiazdor, opowiadając o swojej pasji do polo, porównał tę dyscyplinę sportu do gry w golfa podczas trzęsienia ziemi. Stallone swoją miłością do elitarnego sportu zaraził nie tylko swoje córki, które razem z im trenują, ale także współpracowników, których poznawał w czasie aktorskiej kariery w Hollywood, między innymi aktora Kurta Russella, z którym spotkał się na planie filmu „Tango i Cash”.

Winston Churchill

Brytyjski premier, który odegrał kluczową rolę w odbudowie pokoju w Europie po II Wojnie Światowej, był wielkim miłośnikiem gry w polo. Polityk nauczył się zasad gry podczas służby w Royal Military Academy pod koniec XIX wieku. Churchill miał nawet szansę na rozpoczęcie zawodowej kariery, jednak w 1896 roku nabawił się kontuzji, która pokrzyżowała jego plany. Nie oznaczało to jednak zaprzestania gry w polo, choć nie mogła już ona odbywać się na zawodowym poziomie.

Winston Churchill często brał udział w turniejach i jak wynika z zapisków relacjonujących te spotkania, grał bardzo agresywnie, precyzyjnie i z dużym zaangażowaniem. Jak podkreślają biografowie, premier Wielkiej Brytanii aktywnie uprawiał polo przez 35 lat swojego życia, a swoją przygodę ze sportem zakończył na trzynaście lat przed objęciem stanowiska premiera Wielkiej Brytanii.

Winston Churchill loved playing Polo

Opublikowany przez Ajita Sarkar Sobota, 27 marca 2021

Walt Disney

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów filmowych na świecie mocno pasjonował się sportem. Jego największym zaangażowaniem cieszyło się polo. Zamiłowanie do tej dyscypliny wynikało z pasji, jaką Walt Disney darzył jazdę konną oraz same zwierzęta. W latach 30. polo osiągnęło dużą popularność w Stanach Zjednoczonych, dlatego treningi rozpoczął także właściciel słynnej wytwórni filmowej. Sport spodobał się Disneyowi na tyle, że zapraszał do gry swoich współpracowników, a także stworzył kreskówkę „Mickey Polo Team”.

Disney brał udział w wielu turniejach i pokazowych meczach, aż do 1935 roku, gdy doszło do poważnego wypadku podczas gry. Koń gwiazdora zderzył się z innym zawodnikiem. W wyniku upadku Walt Disney doznał urazu kręgosłupa, a jego towarzysz gry zmarł. Tragiczne wydarzenie silnie wpłynęło na psychikę Walta Disneya, który po wypadku postanowił zaprzestać gry w polo.

Happy birthday to the one and only Walt Disney! Walt and Jack played polo together and Walt made Jack the referee in…

Opublikowany przez The Holt Family Sobota, 5 grudnia 2020

Marek Dochnal

W zestawieniu przedsiębiorców oraz znanych osobistości będących ambasadorami tej elitarnej dyscypliny nie może zabraknąć polskiego biznesmena i wieloletniego gracza polo. Pochodzący z Tarnowa Marek Dochnal od lat promuje grę w polo w naszym kraju, sponsoruje najbardziej rozpoznawalne turnieje (m.in. Royal Windsor Cup) oraz sam bierze w nich udział.

Marek Dochnal jest profesjonalnym zawodnikiem, który techniki gry uczył się na trawie, jednak swoje największe zawodowe sukcesy odnosił w zimowej odmianie polo. W 2004 roku razem ze swoją drużyną „Team Larchmont” triumfował w prestiżowym, międzynarodowym turnieju polo na śniegu „Cartier World Cup on Snow” w St. Moritz. Sukcesy na światowych arenach pozwoliły zapisać się polskiemu przedsiębiorcy w tzw. Golden Book, czyli spisie zawodników triumfujących w najważniejszych turniejach polo na świecie.

Polecam artykuł na temat polo.http://www.lifeandmore.pl/pl/226,56,667,0,1,najstarszy_sport_druzynowy.html

Opublikowany przez Marka Dochnal Środa, 16 października 2013

Foto wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elitarność i przywileje – polskie kluby golfowe zachęcają do członkostwa
Elitarność i przywileje – polskie kluby golfowe zachęcają do członkostwa
Polski Związek Golfa zachęca do trenowania elitarnego sportu i prowadzi liczne działania mające popularyzować prestiżowe rozgrywki.
Piękno warte miliony – najdroższe rasy koni na świecie
Piękno warte miliony – najdroższe rasy koni na świecie
Ceny najdroższych na świecie koni sięgają niekiedy setek milionów dolarów. Do najdroższych ras zalicza się między innymi konie pełnej krwi angielskiej oraz konie czystej krwi arabskiej.
Skuteczne doskonalenie biznesowego angielskiego online – klucz do sukcesu w świecie biznesu!
Skuteczne doskonalenie biznesowego angielskiego online – klucz do sukcesu w świecie biznesu!
Nauka biznesowego angielskiego online - klucz do sukcesu w międzynarodowym biznesie.
Ostatnie wpisy