Polecamy

Złota Piłka dla Messiego – ten plebiscyt to prawdziwy biznes!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leo Messi decyzją dziennikarzy zdobył siódmą Złotą Piłkę w swojej okraszonej sukcesami karierze, wyprzedził m.in. Roberta Lewandowskiego. Z czym wiąże się nagroda poza prestiżem?

Wręczenie tegorocznej Złotej Piłki Leo Messiemu spotkało się z oburzeniem dużej części piłkarskiego świata. Wielu jest bowiem zdania, że na zwycięstwo bardziej zasłużył Robert Lewandowski, który sięgnął po kolejne mistrzostwo Niemiec, pobijając legendarny rekord bramek Gerda Muellera.

Plebiscyt przeszedł już jednak dawno do historii, w związku z czym warto pochylić się nad jego znaczeniem. Złota Piłka to bowiem od wielu lat nie tylko gigantyczny prestiż, ale również… pieniądze. Ewentualne zwycięstwo lub nominacja w konkursie zawsze wiążą się z dodatkowymi bonusami dla zawodnika, często liczonymi w milionach euro! W kontraktach graczy podczas transferów coraz częściej zapisane są również kwoty, które miałby otrzymać klub oddający, gdyby dany gracz otrzymał Złotą Piłkę lub znalazł się na liście nominowanych.

Wszystko wskazuje więc na to, że Lewandowskiemu koło nosa przeszedł nie tylko ogromny sukces, ale także niebagatelne wynagrodzenie. Coraz większe pieniądze w plebiscycie sprawiają, że nasuwa się pytanie – czy to jeszcze konkurs sportowy, czy po prostu biznes?

Zdj. główne: Fauzan Saari/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Royal Ascot – najsłynniejsze wyścigi konne przepełnione blichtrem i luksusem
Royal Ascot – najsłynniejsze wyścigi konne przepełnione blichtrem i luksusem
Royal Ascot Racecourse to niezwykle prestiżowe wyścigi konne odbywające się co roku w Wielkiej Brytanii. Dowiedz się o nich więcej!
Golf, bocce, polo – vipowskie sporty, które uprawia coraz więcej Polaków
Golf, bocce, polo – vipowskie sporty, które uprawia coraz więcej Polaków
Czy golf, bocce i polo to gry przeznaczone tylko dla bogatych? Dowiedz się, czym są i sprawdź, czy każdy może spróbować swoich sił w tych dyscyplinach sportu.
Jak prawidłowo przechowywać rowery?
Jak prawidłowo przechowywać rowery?
Prawidłowe przechowywanie rowerów to klucz do ich długotrwałej eksploatacji. Bezpieczne miejsce do przechowywania rowerów to nie tylko gwarancja ochrony przed kradzieżą, ale także przed zniszczeniem, utratą funkcjonalności i przedwczesnym zużyciem. Istnieje wiele sposobów na przechowywanie rowerów, a jednym z nich są wieszaki rowerowe.
Ostatnie wpisy