Polecamy

Mocni sponsorzy angażują się we wspieranie żeńskich klubów siatkarskich

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mentor S.A. będzie od tego miesiąca wspierać finansowo Grot Budowlanych Łódź, natomiast firma ENEA pozostanie na kolejny rok sponsorem tytularnym innego zespołu występującego w TAURON Lidze, PTPS-u Piła. Dla obu klubów jest to ważny krok w kierunku zachowania względnej stabilizacji finansowej w pandemicznym sezonie.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź to aktualne triumfatorki Superpucharu Polski w piłce siatkowej kobiet, a także dwukrotne zwyciężczynie Pucharu Polski. W bieżących rozgrywkach niebiesko-biało-czerwone walczą o kolejny medal w TAURON Lidze (obecnie zajmują 4. miejsce w tabeli – przyp. red.), a już od najbliższego meczu będą mogły liczyć na wsparcie nowego sponsora – firmy Mentor S.A. To czołowy polski broker ubezpieczeniowy, który funkcjonuje na rynku nieprzerwanie od 1994 roku.

„Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli być częścią Grot Budowlanych Łódź i aktywnie uczestniczyć w sukcesach drużyny. Widać, że klub ma ogromne ambicje oraz siłę walki o najwyższe trofea” – zaznacza Marek Kaliszek, prezes Mentor S.A.

 

„Bardzo się cieszę, że kolejna firma dołączyła do grona sponsorów Grot Budowlanych. Zwłaszcza w tak trudnym czasie dla sportu i dla nas wszystkich, jakim jest niewątpliwie koronawiursowa, nowa rzeczywistość. Firma Mentor S.A. pochodzi z Torunia, ma jednak również swój oddział w Łodzi” – dodaje Marcin Chudzik, prezes Grot Budowlanych Łódź.

W diametralnie innym położeniu niż łódzki klub znajduje się PTPS Piła. Czterokrotne mistrzynie Polski wygrały w tym sezonie zaledwie jedno ligowe spotkanie i od wielu tygodni okupują ostatnią pozycję w tabeli. Mimo realnej groźby spadku na drugi poziom rozgrywek, sponsor tytularny PTPS-u – firma Enea S.A. – zdecydował się przedłużyć umowę o kolejny rok.

„Enea wspiera nasz klub już od 2017 roku, a współpraca ze sponsorem tytularnym od początku układa się bardzo dobrze. Cieszymy się, że tak silna marka jak Enea docenia PTPS i dodaje nam energii w ligowych zmaganiach. Szczególnie ważne jest to dziś – w tak trudnym dla profesjonalnego sportu czasie” − mówi Marian Jędrzejaszek, prezes PTPS.

 

„Wsparcie utytułowanych i ambitnych sportowców, szczególnie na obszarze naszej działalności, jest istotnym elementem zaangażowania społecznego Enei. Ważne jest dla nas, że drużyna od lat z sukcesami zajmuje się szkoleniem młodzieży i ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski kadetek i młodziczek. Klub jest jedną z najsilniejszych sportowo marek w północno-zachodniej Wielkopolsce. Także dzięki energii od Enei drużyna odnosi sukcesy. Nasze wsparcie ma w tym roku jeszcze większe znaczenie – jesteśmy z naszymi sportsmankami nawet w tak trudnym czasie jak ten, który zdominowała pandemia” – podkreśla Anna Lutek, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji w Enei.

Enea z nami! To już piąty sezon! Dziękujemy za wsparcie!

Opublikowany przez Enea PTPS Piła Środa, 3 lutego 2021

Oprócz dalszego wspierania pilskich siatkarek, poznański potentat branży energetycznej będzie również kontynuować projekt Enea Liga Mini Piłki Siatkowej, którego celem jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Robert Lewandowski triumfatorem plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2020. Nagrody specjalne dla PKN Orlen i Totalizatora Sportowego
Robert Lewandowski triumfatorem plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2020. Nagrody specjalne dla PKN Orlen i Totalizatora Sportowego
Robert Lewandowski z dużą przewagą wygrał plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2020. Kapituła przyznała również dwie nagrody specjalne dla Mecenasów Sportu - PKN Orlen oraz Totalizatora Sportowego.
Rynek transmisji sportowych w Polsce coraz bardziej rozproszony. Co to oznacza dla kibiców?
Rynek transmisji sportowych w Polsce coraz bardziej rozproszony. Co to oznacza dla kibiców?
Jesteś pasjonatem sportu? Uwielbiasz śledzić rozgrywki na żywo? Sprawdź, jak przez lata zmieniał się rynek transmisji sportowych.
PepsiCo na dłużej partnerem strategicznym Legii Warszawa
PepsiCo na dłużej partnerem strategicznym Legii Warszawa
Legia Warszawa przedłużyła o 3,5 roku umowę ze swoim głównym partnerem strategicznym - koncernem PepsiCo. „Ponad dziesięcioletnia współpraca z Legią to dowód na siłę naszego partnerstwa” – powiedział Wojciech Świderski z PepsiCo Polska.
Ostatnie wpisy