Polecamy

Mocni sponsorzy angażują się we wspieranie żeńskich klubów siatkarskich

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mentor S.A. będzie od tego miesiąca wspierać finansowo Grot Budowlanych Łódź, natomiast firma ENEA pozostanie na kolejny rok sponsorem tytularnym innego zespołu występującego w TAURON Lidze, PTPS-u Piła. Dla obu klubów jest to ważny krok w kierunku zachowania względnej stabilizacji finansowej w pandemicznym sezonie.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź to aktualne triumfatorki Superpucharu Polski w piłce siatkowej kobiet, a także dwukrotne zwyciężczynie Pucharu Polski. W bieżących rozgrywkach niebiesko-biało-czerwone walczą o kolejny medal w TAURON Lidze (obecnie zajmują 4. miejsce w tabeli – przyp. red.), a już od najbliższego meczu będą mogły liczyć na wsparcie nowego sponsora – firmy Mentor S.A. To czołowy polski broker ubezpieczeniowy, który funkcjonuje na rynku nieprzerwanie od 1994 roku.

„Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli być częścią Grot Budowlanych Łódź i aktywnie uczestniczyć w sukcesach drużyny. Widać, że klub ma ogromne ambicje oraz siłę walki o najwyższe trofea” – zaznacza Marek Kaliszek, prezes Mentor S.A.

 

„Bardzo się cieszę, że kolejna firma dołączyła do grona sponsorów Grot Budowlanych. Zwłaszcza w tak trudnym czasie dla sportu i dla nas wszystkich, jakim jest niewątpliwie koronawiursowa, nowa rzeczywistość. Firma Mentor S.A. pochodzi z Torunia, ma jednak również swój oddział w Łodzi” – dodaje Marcin Chudzik, prezes Grot Budowlanych Łódź.

W diametralnie innym położeniu niż łódzki klub znajduje się PTPS Piła. Czterokrotne mistrzynie Polski wygrały w tym sezonie zaledwie jedno ligowe spotkanie i od wielu tygodni okupują ostatnią pozycję w tabeli. Mimo realnej groźby spadku na drugi poziom rozgrywek, sponsor tytularny PTPS-u – firma Enea S.A. – zdecydował się przedłużyć umowę o kolejny rok.

„Enea wspiera nasz klub już od 2017 roku, a współpraca ze sponsorem tytularnym od początku układa się bardzo dobrze. Cieszymy się, że tak silna marka jak Enea docenia PTPS i dodaje nam energii w ligowych zmaganiach. Szczególnie ważne jest to dziś – w tak trudnym dla profesjonalnego sportu czasie” − mówi Marian Jędrzejaszek, prezes PTPS.

 

„Wsparcie utytułowanych i ambitnych sportowców, szczególnie na obszarze naszej działalności, jest istotnym elementem zaangażowania społecznego Enei. Ważne jest dla nas, że drużyna od lat z sukcesami zajmuje się szkoleniem młodzieży i ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski kadetek i młodziczek. Klub jest jedną z najsilniejszych sportowo marek w północno-zachodniej Wielkopolsce. Także dzięki energii od Enei drużyna odnosi sukcesy. Nasze wsparcie ma w tym roku jeszcze większe znaczenie – jesteśmy z naszymi sportsmankami nawet w tak trudnym czasie jak ten, który zdominowała pandemia” – podkreśla Anna Lutek, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji w Enei.

Enea z nami! To już piąty sezon! Dziękujemy za wsparcie!

Opublikowany przez Enea PTPS Piła Środa, 3 lutego 2021

Oprócz dalszego wspierania pilskich siatkarek, poznański potentat branży energetycznej będzie również kontynuować projekt Enea Liga Mini Piłki Siatkowej, którego celem jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo dobrać i używać wyposażenie elektryczne w samochodzie dla bezpiecznego uruchomienia silnika?
Jak prawidłowo dobrać i używać wyposażenie elektryczne w samochodzie dla bezpiecznego uruchomienia silnika?
Artykuł przedstawia zasady bezpieczeństwa przy wyborze i użytkowaniu wyposażenia elektrycznego w samochodzie. Dowiedz się, jak poprawnie dobierać i używać tych elementów dla bezawaryjnego uruchomienia silnika.
Nowy gospodarz MŚ w siatkówce – jak wyglądają przewidywania?
Nowy gospodarz MŚ w siatkówce – jak wyglądają przewidywania?
Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Rosję jako gospodarza MŚ w siatkówce. Czy Polska zgłosiła swoją kandydaturę?
Ponad 100 lat tradycji najsłynniejszej polskiej gonitwy – mało znane ciekawostki o Wielkiej Warszawskiej
Ponad 100 lat tradycji najsłynniejszej polskiej gonitwy – mało znane ciekawostki o Wielkiej Warszawskiej
Wielka Warszawska to jedna z najważniejszych gonitw sezonu, która każdego roku odbywa się na torze wyścigów konnych na Służewcu.
Ostatnie wpisy