Polecamy

Ile kosztuje profesjonalny sprzęt skoczka narciarskiego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kask, kombinezon, buty, rękawice i oczywiście narty – każdy element to koszt przynajmniej tysiąca złotych. 

Sprzęt na miarę mistrza

Zawodowstwo i profesjonalizm uzyskuje się nie tylko na treningach, ale także dzięki najlepszej klasy sprzętowi. Sportowcy o randze międzynarodowej potrzebują wyjątkowego asortymentu, dlatego właśnie ich kombinezony szyte są na miarę, a wykorzystywana jest do tego tkanina ze specjalną gumą pokrywającą tworzywo. Podobnie sytuacja wygląda z nartami, których rdzeń powstaje w wyniku połączenia wyjątkowo elastycznych i lekkich materiałów. Zamontowane odpowiednie zapięcia stabilizują stopy podczas lotu. Takich nart nie wypożyczymy w Zakopanem, a cena zestawu przy jednorazowym skoku w zawodach wynosi ponad 10 tysięcy złotych! W trakcie sezonu sportowiec korzysta natomiast z blisko czterech par nart, a także co najmniej kilku kombinezonów. 

Ile kosztują poszczególne części?

Podsumujmy teraz, ile każdy element z osobna (a następnie ile łącznie) będzie kosztował. 

W zestaw zawodowych skoczków narciarskich wchodzą:

  • kask z goglami – od tysiąca do nawet trzech tysięcy złotych;
  • kombinezon – od półtora do dwóch tysięcy złotych;
  • strój pod kombinezon – około pół tysiąca złotych;
  • rękawice i skarpety – od kilkuset do pół tysiąca złotych;
  • buty i wkładki – ponad dwa tysiące złotych;
  • narty – ponad trzy tysiące złotych;
  • zapięcia – do około półtora tysiąca złotych.

Ile kosztują sprzęty Kubackiego oraz Stocha? 

Dyrektor sportowy PZN Marek Siderek opowiedział, że sprzęt Dawida Kubackiego łącznie jest wart ponad 10000 złotych, za same narty z zapięciem trzeba było zapłacić aż około 4300 złotych, a za kombinezon blisko 2000 złotych. Te same elementy w asortymencie Kamila Stocha kosztują: 4800 za narty z wiązaniami oraz 2000 za strój. Łącznie cały sprzęt Stocha kosztował niemal 15000 złotych. Warto dodać, że dodatkowe koszty pochłaniają np. pomalowanie kasku według określonych barw czy przygotowanie nart pod stok.

Zdjęcie główne: pixabay.com/tookapic

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rehasport przedłużył współpracę ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce
Rehasport przedłużył współpracę ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce
Związek Piłki Ręcznej w Polsce przedłużył umowę z dotychczasowym partnerem - czołową siecią klinik medycyny sportowej Rehasport. Współpraca obu podmiotów będzie kontynuowana do końca 2024 roku.
Od małych pontonów po luksusowe jachty – jak wyglądają największe targi żeglarskie na świecie?
Od małych pontonów po luksusowe jachty – jak wyglądają największe targi żeglarskie na świecie?
Największe targi żeglarskie na świecie to wydarzenia rangi międzynarodowej, podczas których można oglądać liczne nowinki techniczne, luksusowe pojazdy wodne oraz podstawowe wyposażenie żeglarskie niezbędne w trakcie każdej wizyty na wodzie.
Jak technologia komputerowa przemysłowa przekształca różne branże: perspektywa systemów dostarczanych przez doświadczonych dostawców
Jak technologia komputerowa przemysłowa przekształca różne branże: perspektywa systemów dostarczanych przez doświadczonych dostawców
Odkryj, jak technologia komputerowa przemysłowa rewolucjonizuje różne branże i jak doświadczeni dostawcy wprowadzają innowacje w tych procesach.
Ostatnie wpisy