Polecamy

Szkółka narciarska lub snowboardowa – sprawdzony sposób na zimowy biznes

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda na nartach czy snowboardzie to jedna z najpopularniejszych rozrywek zimowych w Polsce. Aby założyć profesjonalną szkółkę narciarską, wcale nie trzeba jednak mieszkać w górach!

Lokalizacja

Szkółka narciarska lub snowboardowa świetnie sprawdzi się nie tylko w górach, ale także w mieście. Co więcej, szkółka w miastach stanowiących zimowe centra turystyczne podnosi poziom konkurencji i wymagań klientów, dlatego lokalizacja w innym miejscu może być bardziej korzystnym rozwiązaniem na rozpoczęcie biznesu.

Sezon zimowy nie dla wszystkich oznacza wyjazd w polskie góry. Wręcz przeciwnie, wiele rodzin decyduje się na spędzenie zimowych ferii w miejscu zamieszkania. Dzieci chętnie uczestniczą w organizowanych w mieście półkoloniach, podczas których odwiedzają ciekawe miejsca.

Jednym z takich miejsc może być miejski stok narciarski i szkoła jazdy na nartach czy snowboardzie. Tego typu placówki można znaleźć w dużych metropoliach, na przykład w Poznaniu, Warszawie, Krakowie a nawet Sopocie. Jeśli w danej miejscowości nie ma odpowiedniego wzniesienia czy góry, to alternatywnym rozwiązaniem jest założenie szkółki z narciarstwem biegowym i możliwością wynajmu profesjonalnego sprzętu.

Sezonowy biznes

Szkółka narciarska lub snowboardowa to pomysł na sezonowy biznes, szczególnie w polskim klimacie pogodowym. Ostatnie lata nie rozpieszczały zimową aurą, choć technologia pozwala na swobodne prowadzenie stoków narciarskich i komfortowe korzystanie z infrastruktury. Oprócz samej nauki jazdy, warto także zainwestować w wypożyczalnię specjalistycznego sprzętu. Wielu klientów, w szczególności tych korzystających z miejskich stoków, nie posiada własnego wyposażenia narciarskiego, dlatego chętnie skorzystają z możliwości wypożyczenia ekwipunku.

Sezon narciarski trwa w Polsce od połowy października lub początku listopada do marca. Wówczas notowany jest największy popyt na naukę jazdy. Jednak w czasie cieplejszych miesięcy może działać sztuczny stok narciarski. Tego typu rozwiązanie jest szczególnie popularne w dużych ośrodkach miejskich. W czasie wiosny i lata stok narciarski można też w łatwy sposób zamienić w tor saneczkowy lub tubingowy, który będzie otwarty dla zainteresowanych klientów.

Licencja

Podstawowym aspektem założenia szkółki narciarskiej lub snowboardowej jest uzyskanie odpowiedniej licencji Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarskich Polskiego Związku Narciarstwa. Udzielana jest na rok, dlatego należy ją regularnie odnawiać.

Wydawane uprawnienia mają dwie kategorie: A oraz A+B. Do uzyskania pierwszej z nich potrzebny jest stopień instruktora PZN oraz co najmniej trzech instruktorów prowadzących zajęcia z ważną licencją. Druga kategoria opiera się na kierowniku szkółki, który musi być profesjonalnym instruktorem i wykładowcą, a w jego szkółce powinno pracować minimum pięciu nauczycieli jazdy na nartach.

Dodatkowo w przypadku licencji A+B w stałej kadrze szkółki musi pracować zawodnik posiadający aktualne współczynniki slalomowe. Podczas pierwszej rejestracji w Polskim Związku Narciarskim szkółka musi okazać dowód rejestracji działalności gospodarczej. Koszt wyrobienia licencji dla firmy to około 1000 złotych.

Oferta szkoleń

Lista dostępnych zajęć dla dorosłych i dzieci powinna składać się z kilku podstawowych elementów. W ofercie powinny znaleźć się zajęcia indywidualne, grupowe, pakiety kilkudniowych szkoleń, organizacja eventów oraz podział na grupy wiekowe i poziom zaawansowania.

Sposób realizacji i ogólny plan zależy od możliwości szkółki i indywidualnych preferencji właściciela, jednak należy pamiętać, że główną grupą docelową tego typu placówki są rodziny z dziećmi. W niektórych szkółkach pojawiła się na przykład oferta narciarskiego przedszkola, dla kilkuletnich dzieci, w ramach których najmłodsi mogą uczyć się jazdy na nartach, zjeżdżać na sankach, bawić się w śniegu i korzystać z bogatego wyposażenia zimowych akcesoriów do zabawy na dworze.

Dodatkową ofertą dla potencjalnych klientów szkółki narciarskiej jest zjazd nie tylko na nartach czy snowboardzie, ale także możliwość korzystania z waterball na stoku oraz nauka utrzymania równowagi, na przykład za pomocą zajęć na trampolinie, trickboardzie lub balance barze.

Na naszych zajęciach gwarantujemy nie tylko świetną zabawę, ale również bezpieczeństwo na najwyższym poziomie 💪 Nasza…

Opublikowany przez Szkoła Jaworzyna Środa, 4 listopada 2020

Na zdjęciu wyróżniającym: Resort Galtur-Wirl; foto: Henk Monster / Wikimedia Commons

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowy gospodarz MŚ w siatkówce – jak wyglądają przewidywania?
Nowy gospodarz MŚ w siatkówce – jak wyglądają przewidywania?
Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Rosję jako gospodarza MŚ w siatkówce. Czy Polska zgłosiła swoją kandydaturę?
Wpływ aminokwasów i suplementów na regenerację organizmu po intensywnym treningu
Wpływ aminokwasów i suplementów na regenerację organizmu po intensywnym treningu
Dowiedz się jak suplementy i aminokwasy wspierają Twoje ciało po aktywności fizycznej. Zrozum jak kluczowe składniki odżywcze przyczyniają się do efektywnej regeneracji.
Business Tennis League – największa amatorska liga tenisowa dla firm
Business Tennis League – największa amatorska liga tenisowa dla firm
Chcesz zabłysnąć wśród gwiazd tenisa w świecie biznesu? Sprawdź, czym jest Business Tennis League!
Ostatnie wpisy