Polecamy

Czy na wyścigach konnych można dorobić się fortuny?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wyścigi konne to elitarny sport, który jeszcze do niedawna był zarezerwowany wyłącznie dla przedstawicieli wyższych sfer. W Polsce z roku na rok wyraźnie da się zaobserwować wzrost zainteresowania tą dyscypliną. Jak obstawiać wyścigi konne i ile można w ten sposób zarobić?

Główne zasady wyścigów konnych

Wyścigi konne opierają się o rywalizację dwóch lub większej ilości jeźdźców, którzy dosiadają koni na określonym dystansie, ścigając się na specjalnym torze wyścigowym – hipodromie. Poszczególne gonitwy mogą się różnić od siebie m.in. rodzajem nawierzchni, długością dystansu, rasą koni czy ich chodem. Jak wyglądają zasady wyścigów konnych? Konie startują z boksów, a zwycięża ten, który jako pierwszy przekroczy swoim łbem linię mety.

Poza wyścigami rozgrywanymi na płaskiej powierzchni, możemy mieć do czynienia również z gonitwami z przeszkodami czy tak zwanymi sulkami, czyli pojazdami konnymi, w których konie mogą wyłącznie kłusować. Przed każdym wyścigiem jeździec jest ważony razem z siodłem (w razie konieczności może ono zostać dociążone). Wyjątek stanowią wyścigi z handicapem. Tym, co je wyróżnia, jest to, że konie otrzymują tu dodatkowe obciążenie, w zależności od tego, którą pozycję zajmują w rankingu. Im jest ona wyższa, tym większa ilość ciężarów zostaje doczepiona do siodła.

W wyścigach mogą uczestniczyć konie czystej krwi arabskiej, konie pełnej krwi angielskiej, konie półkrwi arabskiej oraz kłusaki (ich wiek to najczęściej 2 lub 3 lata). Wyróżniamy trzy główne rodzaje gonitw. Pierwszą z nich jest Flat Racing, czyli wyścig po płaskim torze pozbawionym przeszkód. Następny to Jump Racing, czyli gonitwa z przeszkodami na długim dystansie. Ostatnim rodzajem gonitw jest Boxed Racing, która ma postać wyścigów sprinterskich na krótkich dystansach.

Jak obstawiać wyścigi konne?

Wyścigi konne można obstawiać zarówno w punktach stacjonarnych, jak i przez Internet. Wybierając drugie z rozwiązań, w pierwszej kolejności należy zarejestrować konto. To obowiązkowa formalność, którą dopełnia się w przypadku każdego legalnego bukmachera działającego na terenie Polski. Związane z tym wymogi są zapisane w ustawie hazardowej. Rejestracja konta opiera się o uzupełnienie danych osobowych i kontaktowych, zatwierdzenie stosownych zgód i oświadczeń oraz przesłanie skanu dowodu tożsamości.

Po pozytywnej weryfikacji można przejść do obstawiania wyścigów. W pierwszej kolejności wybieramy datę, tor, wyścig, rodzaj zakładu oraz numer konia, którego chcemy wytypować. Zatwierdzamy podane informacje i czekamy na rozegranie gonitwy oraz rozliczenie kuponu. Na stronach internetowych wielu bukmacherów istnieje możliwość oglądania na żywo transmisji z różnych wydarzeń sportowych.

Z jakiego rodzaju zakładami na wyścigi konne możemy mieć do czynienia?

Zakłady na wyścigi konne dzieli się na jedno- oraz wielogonitwowe. Do pierwszej kategorii zaliczają się: zakład zwyczajny (najmniej skomplikowany; opiera się o wytypowanie zwycięzcy gonitwy), zakład porządek (polega na wskazaniu, które z koni zdobędą pierwsze i drugie miejsce; ich kolejność nie ma tutaj znaczenia), zakład dwójka (należy tu wskazać konie, które zajmą dwa pierwsze miejsca, przyporządkowując pierwsze i drugie do wybranego typu), zakład trójka (jest to rozszerzenie zakładu dwójka o trzeciego konia) oraz zakład czwórka (niezbędne jest tu wytypowanie, które konie zajmą pierwsze cztery miejsca).

Jeżeli chodzi natomiast o zakłady wielogonitwowe, są one kombinacją zakładów jednogonitwowych. Dzielą się na zakład dubla, zakład tripla, zakład kwinta oraz zakład septyma. W ofertach popularnych bukmacherów można znaleźć zarówno polskie wyścigi konne, jak i gonitwy odbywające się na torach zagranicznych, między innymi we Francji czy w Szwecji.

Nareszcie❗ Całe środowisko długo na to czekało ❗
Dziś uruchomiona została strona www.trafonline.pl, na której zawierać…

Opublikowany przez Turf Club Polska Sobota, 27 lipca 2019

Foto wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rynek pracy 2022. Gdzie szukać pracy?
Rynek pracy 2022. Gdzie szukać pracy?
Po załamaniu się rynku pracy w 2020 i 2021 roku, które było wynikiem wybuchu pandemii koronawirusa, sytuacja powoli się stabilizuje. Jak obecnie kształtuje się polski rynek pracy? Poniżej zamieściliśmy najważniejsze informacje.
Polscy milionerzy, dla których golf stał się życiową pasją
Polscy milionerzy, dla których golf stał się życiową pasją
Polscy biznesmeni, oprócz popularnych zainteresowań, takich jak żegluga, nurkowanie czy latanie awionetką, pasjonują się także grą w golfa. Poznaj ich sylwetki i dowiedz się, jak zaangażowali się w rozwój polskiego środowiska golfowego!
Salesforce nowym partnerem technologicznym Legii Warszawa
Salesforce nowym partnerem technologicznym Legii Warszawa
Firma Salesforce została w tym miesiącu „Oficjalnym Partnerem Technologii Cyfrowych Legii Warszawa". „Nasza współpraca otworzy przed nami nowe możliwości i korzyści w budowaniu relacji z kibicami-konsumentami czy partnerami biznesowymi” - twierdzi Paweł Kokosza, Dyrektor Komercyjny Legii.
Ostatnie wpisy