Polecamy

Jak efektywnie korzystać z kart Multisport? Podpowiadamy!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Karta Multisport to fantastyczny dodatek, który oferowany jest przez pracodawców jako ekstra benefit przy podejmowaniu przez nas pracy. Niewiele osób jednak wie, jak z niej efektywnie korzystać! 

Czym właściwie jest karta Multisport?

Karta Multisport jest dużym ułatwieniem dla aktywnej fizycznie osoby. Może też motywować wcześniej zupełnie stroniących od sportu. Umożliwia ona korzystanie z całego wachlarza obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Dzięki karcie Multisport z ogromną łatwością możemy zaplanować cały cykl treningowy w różnych miejscach w mieście bez ograniczeń. Zasady działania karty multisport są proste – koszty pokrywane są pół na pół lub w innej, wcześniej ustalonej proporcji, przez pracodawcę i pracownika. 

Przykładowe aktywności objęte pakietem kart Multisport

Aktywności, które wchodzą w skład oferty dla posiadaczy karty Multisport, jest wiele. Warto jednak wspomnieć o najpopularniejszych takich jak: siłownia, sauna, joga, basen, taniec, parki linowe, ścianki wspinaczkowe i wiele innych.

Każda z kart Multisport profilowana jest specjalnie dla danego użytkownika. Możemy więc zdecydować się na kartę Multisport Student, Senior, Dziecko, Plus, Classic i inne. Ułatwia to odpowiednie dopasowanie do potrzeb posiadacza zakresu oferty i sprawia, że korzystanie z niej staje się jeszcze przyjemniejsze.

Karta MultiSport – wady i zalety

Niekwestionowaną zaletą karty Multisport jest szereg zniżek na wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne, których chcemy się podjąć poza domem. Zaletą jest też motywacja do treningów, która z całą pewnością towarzyszy nam od momentu podjęcia decyzji o posiadaniu karty.

Kolejnym plusem jest prowadzenie aktywnego trybu życia, co w efekcie przyczynia się do prowadzenia przez użytkownika zdrowszego trybu życia na co dzień. Sport to zdrowie i.. relaks. Karta Multisport z pewnością sprawia więc, że pracownicy korzystający z niej są mniej zestresowani, bardziej efektywni w pracy, pełni energii, kreatywni. 

Wadą posiadania Karty Multisport jest to, że nie wszystkie miejsca honorują ją w pełni. Bywa, że w konkretnych godzinach gdzieniegdzie musimy ponosić drobne dodatkowe opłaty za korzystanie z obiektu. Warto więc dokładnie zweryfikować miejsce, do którego się udajemy i to, czy na pewno nie będziemy narażeni na ponoszenie dodatkowych kosztów. 

Jak korzystać z Multisport?

Gdy Twój pracodawca oferuje dofinansowanie do karty Multisport, przede wszystkim podejmij decyzję o tym, czy rzeczywiście chcesz z niej korzystać. Warto przeanalizować wszystkie za i przeciw, by deklaracja udziału w programie nie była pochopnym krokiem. Na pewno należy tu uwzględnić naszą ilość czasu wolnego i autentyczną chęć do podejmowania na co dzień aktywności fizycznej.

Kiedy już decyzja zapadnie – otrzymasz swoją kartę. Będzie to imienna standardowa karta, którą powinieneś podpisać. Co ważne, przy okazywaniu karty proszony będziesz też o wylegitymowanie się dowodem osobistym lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość. 

Ma to zapobiegać korzystaniu z karty przez osoby do tego nieuprawnione. Kartę należy zarejestrować – dopiero wówczas stanie się aktywna. Po rejestracji możesz z powodzeniem udać się do wybranego obiektu sportowego i korzystać z przysługujących Ci usług w ramach pakietu, na który się zdecydowałeś.

Zdj. główne: Scott Webb/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Essex Group Opinie: Przeżyj bezbłędną podróż handlową dzięki handlowi internetowemu
Essex Group Opinie: Przeżyj bezbłędną podróż handlową dzięki handlowi internetowemu
Handel internetowy z Essex Group oferuje nowe możliwości dla inwestorów, tworząc otwarte i przyjazne środowisko handlowe.
Jak wybrać idealny komponent do twojego PC – przewodnik dla początkujących
Jak wybrać idealny komponent do twojego PC – przewodnik dla początkujących
Wybierz idealne części do swojego komputera za pomocą naszego przystępnego przewodnika dla początkujących. Dowiedz się, jakie komponenty są najistotniejsze i jak je dobrać do swoich potrzeb.
Pływające hotele pięciogwiazdkowe. Jeff Bezos, Bill Gates, Roman Abramowicz i ich luksusowe jachty
Pływające hotele pięciogwiazdkowe. Jeff Bezos, Bill Gates, Roman Abramowicz i ich luksusowe jachty
Ogromne pieniądze wiążą się z ogromnymi przywilejami, a jednym z nich jest spełnianie swoich zachcianek niezależnie od ceny. Przedstawiamy jachty najbogatszych ludzi na świecie – robią wrażenie!
Ostatnie wpisy